Kuzeybatı, büyüleyici bir yer-Ningxia Zhongwei, Yinchuan iki günlük seyahat notları_Travels - Çin Seyahati

Eve giderken geçtiğim yer orası, çok yakın olmasına rağmen buraya hiç gelmemiştim. Kız arkadaşım güneyli ve ben bunu hiç yaşamadım Kuzey Batı Çölde nasıl bir his, bu sefer dileğimi tuttum. Sizinle aynı hobilere ve tercihlere sahip birini bulmanın harika bir duygu olduğunu söylemeliyim!

Not: Tüm fotoğraflar cep telefonuyla çekilmiştir, seviyesi sınırlıdır, beni affedin.

İlk durak Zhongwei

Nereden Xi'an Uyuyan gece trenine binin, sabah saat 6'da gelin Zhongwei , Tren yakındayken geceleri kalacak bir yer ayarlayın ve ekonomik olan ekspres oteller var. Mayıs ayı başlarında gittim, yağmur nedeniyle biraz soğuktu.İlkbahar ve yaz başında giderken ceket getirmem tavsiye edilir. Arabada buluştu Zhongwei Yerel halk bizi tavsiye ediyor Zhongwei Özel incelik, Haozi eriştesi gerçekten çok lezzetli! Neyse ki gökler güzeldi ve kahvaltıdan sonra gökyüzü açılmaya başladı. Lokantadan çıktığımda güvenilir biriyle tanıştım, bir taksi şoförü. Açıklamaya değer, Zhongwei Taksi şoförleri çok hevesli, çünkü iş yapmak kolay değil, bazı şehirlerdeki siyahi insanlar gibi değil. Doğrudan otobüse binmeyi planlamaya başlayın Shapotou Gittim ama teyze buna değmediğini söyledi. Bizim için bir rota önerdi, önce Tonghu Çayırına, sonra Shapotou , Tavsiyeye uyarak, 80 gün kiralayın. Yol boyunca teyzemle konuş Zhongwei , Seyahatle ilgili ilginç şeyler hakkında konuşmak için. Tonghu Çayırına giderken yolda bir tuz gölünü geçtim ve hatıra olarak fotoğraf çekmek için arabadan indim.Tuz gölü görmemiş olanlar için taze ve hareketli.

Zhongwei

İç Moğolistan'daki Tonghu Çayırına ulaştı. 60 bilet. Çaldığım eşyayı teyzem de burada ve Shapotou Oynanacak pek çok şey var ama deveye binmek, sörf yapmak, kum sörfü yapmak burada oynamak daha değerli. Shapotou Görünüşe göre babamın gittiği yerin fotoğrafını çektikten sonra çıkan yangın nedeniyle suçlamalar da buna bağlı olarak artırılmış. Oynanacak eşyalar için çeşitli kombinasyon biletleri mevcut olup, ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Hava kötü olduğu için, bireysel projeler açık değil, bu yüzden güzel havanın avantajını kullandım ve bir deveye binmek için sıraya girdim.

Zhongwei

Zhongwei

Zhongwei

Sonra sörf arabası var. Oyun alanı olmayan roller coaster çok heyecan verici ama çölün iniş çıkışları kullanılarak geliştirilmiş bir proje.Rüzgâr ve kum hissini yüzünüzde hissedebilirsiniz.Kum fırtınası yaşamamış arkadaşlar gelin hadi size heyecan versin.

Sörf arabası bizi kum sörfü yerine götürdü. Burada kum sörfü farklı Shapotou , Süründüğünüz sürece ücretsizdir. Denge ilk seferde iyi değil ve ikinci seferde tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Eğime tırmanmak için kaykayı sürüklemeniz gerekiyor, böylece fiziksel gücünüze göre kaç defa oynayacağınıza karar verebiliyorsunuz. İki kez kaydıktan sonra, ikisi gerçekleri hissetmek için çölün derinliklerine gittiler. Kuzey Batı Aşık duygular, rüzgarlı, güneş büyük değil, harika hissettiriyor. (Küçük bir tavsiye, güvenlik uğruna, tek başınıza fazla ileri gitmeyin.)

Zhongwei

Zhongwei

Zhongwei

Çölde yeteri kadar, geri dönmek için sörf arabasını yapmaya devam edin. Zhou Dong ve Zhiling'in kız kardeşinin mezarı filme alırken bıraktıkları 7 Nolu Köşk'ü ziyaret edebilirsiniz.

Zhongwei

Zhongwei

Proje bittikten sonra var Moğolistan Ne tür bir paket, özel atıştırmalıklar ve manzaralı yemekler, seçmenin gerekli olduğunu düşünmüyorsam yemiyordum. Hala katılmayan birçok proje var, bu yüzden bunun hakkında yazmadım Turistler bunu hissediyor. Dışarı çık ve bizi oraya götürmesi için Teyze ile iletişime geç. Shapotou ile git. Ayrıca temiz olmayı seven arkadaşlar, içeri girip proje oynamaya başladıklarında bir dizi ayakkabı kılıfı kiralayabilirler.

Teyzem hava durumu hakkında, Shapotou Zipline ve koyun postu sal açılmayabilir, bu nedenle içeri girmemiz tavsiye edilmez, vardığımızda doğrudan görebiliriz Sarı Nehir Büyük dönüşün olduğu yerde fotoğraflar çektikten sonra bir göz atmak için Çöl Müzesi'ne gittim.Çölleşme projesinin tarihini en başından kum kontrol projesinin dikkat çekici sonuçlarına kadar kaydeden çok detaylı malzemeler var. İlgili hobileri olan arkadaşlar gidip öğrenebilir.

Zhongwei

Şehre döndükten sonra teyzemin tavsiyesini dinledim, yedik ve yeşil soğan yedim. Başkaları tadı nasıl tarif ederse etsin, onu ilk elden bilmek daha iyidir. Sadece pişman olmayacağımı söyleyebilirim. Bir hatırlatma olarak, porsiyon büyüktür ve patronla ikiye servis yapmak hakkında konuşabilirsiniz.

Zhongwei

Zhongwei

Öğle yemeği yedikten sonra öğleden sonra bir ara verdim ve üçüncülük, istasyonun yakınında ve çok uzak olmayan Gaomiao'ya gittim. Üç Din için kutsal bir yer olduğunu duydum ama içeri girdiğimde başka hiçbir şey görmedim. Budist kutsal yerleri, tapınağa gelen herkes bilir, sadece ziyaret edin. Gidip görülecek on sekizinci cehennem var. İyi olmak için. Zhongwei Yolculuğun sonunda akşam dinlendikten sonra tren ertesi sabah geliyor Yinchuan ile git.

Zhongwei

İkinci durak Yinchuan

Arkadaşlarım burada olduğu için nerede yaşayacağım ya da Western World Stüdyolarına nasıl gideceğim konusunda endişelenmeme gerek yok, sadece arkadaş sahibi olmanın güzel olduğunu söyleyebilirim. Çünkü sadece bir gün kaldım Shahu Gitmedim ve şansım olursa tekrar geleceğim. Artık dağa tırmanmak istemedim, bu yüzden Yinshan duvar resimlerini görmeye gitmedim. Xixia Kral Mezarı da vardı. Gitmek istemedim çünkü Terracotta Savaşçıları ve Atları'na gittim. Sadece Studio City'ye gittim. Gençler için alışverişe çıkmak biraz sıkıcı, ancak birkaç ünlü turistik yer görülmeye değer ... Batıya Yolculuk'un günah çıkarma duvarı, Ay Kapısı vb. Hepsi çok güzel. İçerisi çok büyük ve dizi çeken bir ekiple karşılaşabilirsiniz. İnternette fazladan olmanın mümkün olduğu söylendi, ancak biz bunu karşılamadık. Fotoğraf çekmek için güzel bir yer. Birkaç güzel resim koyun ve kuzeyimizin mavi gökyüzünü hissedin. Hala birçok güzel manzara var, o yüzden gelin ve kendiniz hissedin.

Yolculuğa başarılı bir sonuç çıkarmak için akşam arkadaşlarla bir araya gelmek, yemek yemek, içmek ve şarkı söylemek. Hayatta depresyonda ve kafası karışmış hissederek, sevgilisini seyahat etmeye götürün! Oynamak için dışarı çıkarsanız, kalbinizdeki mutsuz şeyleri bırakmalı, mutlu olmalısınız ve keyfinize bakmalısınız. Herkesin her gün mutlu olmasını dilerim.

|
To Top