Yolda-Yunnan Rüyasının Sekiz Günü - Çin Seyahati

1 Mayıs'tan bir hafta önce aniden yürüyüşe çıkmak istedim. İki kişi tek kelime etmeden gidiş-dönüş bilet aldı, kaba bir rehber yaptı ve yola çıktı. Sekiz gün, Guangzhou ateşlemek- Kunming - Lijiang - Lugu Gölü - Lijiang - Dali - Kunming - Guangzhou . Dur ve git zaman çok yavaş uçuyor döndükten sonra rüya gibi oynuyormuş gibi hissediyorum Yunnan Bir gezi.

Kunming

Guangzhou Güney Tren İstasyonu

29 Nisan sabahın erken saatlerinde yola çıktı Guangzhou Güney İstasyonundan başlayarak, sekiz saatlik yüksek hızlı tren hala oldukça rahatsız.

Kunming South Tren İstasyonu

Kunming İstasyonun güneyinde saat neredeyse yediydi, güneş henüz batmamıştı. Daha sonra akşam saat sekizde hava kararacağını öğrendim. Güzel bir gün batımı, yeni bir yolculuğa başlıyor. Kaldığımız otel Kunming Otelde dolaşırken zaman, patron bizi tren istasyonuna ileri geri alacak. üniversite şehri İçeride ortam çok güzel, hepimizin sevdiği bir tarz.

Otelin dizaynı çok özgün, yorgun ve felçliydik.Yaşlıları yemek için dışarı çıkacak enerjiye sahip olmadıkları için affederek doğrudan paket servisi sipariş ettik.Sonra otelin yakınında çok yemek olduğunu ve ayrıca film izlemek için bir meydan olduğunu gördük.

Cuihu

Kunming Yeşil Göl Parkı

Ertesi sabah kontrol edin ve valizleri patronun yerine bırakın.Cuihu'ya gidip metroyla Cuihu'ya gideceğiz. üniversite şehri Durun, yaklaşık 8 yuan, varmak için yaklaşık 40 dakika, Chuanxin Gulou İstasyonu'nda indik ve Cuihu'ya doğru yürüdük. Metro kişi başı 6 yuan, Kunming Metro 1 yuan banknot kullanabilir ve değişiklik de banknotlar, tasarımın çok samimi olduğunu düşünüyorum.

Kunming Yeşil Göl Parkı

Vardığımızda saat neredeyse on iki olmuştu. Hava biraz güneşle kurutulmuş. Bir süre yol boyunca yürüyün. Yunnan Üniversitenin yanında bir Cuiyun Kulesi var, iki yemek ısmarladım, özel bir yabani sebze köfte vardı, lezzetli ve denemeye değerdi, maliyeti 80 dolardan fazlaydı.

Yunnan Üniversitesi

Yunnan Üniversitesi

Yemek yedikten sonra alışverişe başlayın Yunnan Üniversite, okul çok büyük olmayacak, hava çok güneşli, dur ve git, etrafta fotoğraf çek, öğretim binası ve kütüphaneye girmek için kartı kaydırmalıyım, bu yüzden gezdikten sonra çıktım.

Yunnan Üniversitesi

Lotus göletinden geçerken

Meydana gelen yol kenarı adımlarının fotoğraflarını çekmekte sorun yoktur.

Yunnan Üniversitesi

Kunming Yeşil Göl Parkı

Cuihu Gölü'nü ziyaret etme zamanı. Öğleden sonra güneşi o kadar güzel ki, Cuihu Gölü'nde pek çok pavyon ve park var.Ayrıca bu zamanda ziyaret eden çok insan var ve bazıları şarkı söylüyor ve dans ediyor.

Kunming Yeşil Göl Parkı

Etrafta dolaştıktan sonra, güneşte oturmak için bir sandalye bulduk, gölde yüzen tekneyi izledik, rüzgâr esiyor, sohbet ediyor, uyuyor, akşam saat 6'ya kadar oturuyor, güneş hala çok kuruydu ve sonra yola çıkıyoruz. Otele geri dönüş

Kunming South Tren İstasyonu

Valizlerimizi almak için otele geri döndük ve otel bizi oraya götürdü. Kunming Güney istasyonu, trene bin Kunming Akşam saat dokuzdan az hızlı tren istasyonu olan tren istasyonu tamamen boş ve tamamen boş.

Lijiang

Lijiang

Lijiang Tren İstasyonu

Sabah yediden fazla geldi Lijiang , Trende güneşin doğuşunu izledim, istasyondan ayrılır ayrılmaz hancı tarafından ayarlanan biri geldi, iki gece kaldığımız için handa bedava karşılama vardı. Ustanın tavrı da çok iyi.

Xianting Xiaozhu Inn, bu gezi için tüm oteller önceden Ctrip'te rezerve edildi.Bu han, antik kentin güney kapısındaki Sekiz Nehir'in yakınında. Ulaşım oldukça rahat. Sabah saat 8'de bir odamız olduktan sonra doğrudan check-in yaptık. , Bir sabah ara verin.

Öğlen büyükannemin iyileştirilmiş domuz kaburgalarına gittim. Bir tencerede kurutulmuş domuz kaburga ve üç meze sipariş ettim ancak bitiremedik ve fotoğraf çekmeyi unuttuk. Orada yemek 80 yuan'dan fazlaydı. Yemek yedikten sonra, 3 numaralı otobüse binerek Qingxi Reservoir'a gittik.

Rezervuarın bir tarafı çok kuru, diğeri çok rüzgarlı. İki ayırma çizgisi var. Özellikle güzel bir şey yok ama su çok açık. Lijiang Su buradan sağlanır, Lijiang Su benim için çok soğuk, kaynak suyu geliyor ve maden suyu da çok soğuk.

Lijiang

Lijiang Antik kent, tüm antik kentin ritmi çok yavaş ve yolda yürürken bilinçli olarak yavaşlamıyorsun

|
To Top