Shaanxi Seyahat Notları (Xi'an, Huashan) _ Seyahat Notları - Çin Seyahati

Tren 26 Şubat günü saat 20: 03'te başladı.

Basit bir yıkamadan sonra, düz olamayan üst yatağa uzandı ve yolculuk için şarj oldu. . . . . . Trenin hızıyla, ertesi sabah saat 8:20 civarında sırt çantam ve kameramla Xi'an Tren İstasyonu'ndan çıktım. Tren istasyonundan ayrıldığında, bir kurt inine düşmek gibi

: Harita satan siyah rehber, Xi'an'da bir günlük tur ve küçük bir otelde kalmama izin veren Shaanxi Kouer. Gürültünün ortasında iki dolar çıkarıp yürürken ve seyrederken "Xi'an Turist Trafik Haritası" nı satın aldım. Orijinal plana göre, tren istasyonunun doğu meydanındaki devlete ait bir otelde "kurulum", çünkü otobüs durağına ve otogarına yakın. Odaya girin ve kısaca temizleyin, kamerayı taşıyın, parayı ve cep telefonunu alın ve toplu mezarlara (pişmiş toprak savaşçılar) doğru ilerleyin. Dışarı çıkar çıkmaz Shaanxi'den Runtu'dan daha dürüst bir adamla karşılaştım.Nereye gittiğimizi anladıktan sonra kimlik kartımı ve ehliyetimi çıkardım ve bana toplu mezara 30 yuan gösterdim. Anladım ve yaydım. Otobüse binmekten birkaç dolar daha fazla ödeyemem ve biraz zaman kazanabilirim. Tren kariyerinin bir başka gecesi gerçekten çok iyi.

... Dürüstlüğü uğruna, gergin bir şekilde arabasına bindi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, araba üçüncü vitese geçer geçmez titremeye başlıyor.İki cazibe merkezi şiddetle tavsiye ediliyor: Qinling Yeraltı Sarayı ve Dünyanın Sekiz Harikası. Partnerinizle görüştükten sonra Xi'an'ı ilk defa ziyaret etmelisiniz. Böylece çöpte en üst noktaya gergin bir kalple geldik ...

Her neyse, bilet sadece 20 yuan. Birden eski bir sözü hatırladım: insanlar güzel görünmüyor ve deniz savaşmaya değmez! ! ! Para zaten harcandı ve önceden müzakere edildi, bu yüzden yaşam yerine aşina olmayan bizler küçümsemeye cesaret edemedik.

. Shaanxi'de öğlen yediğim meşhur biang biang eriştesi, tadı gerçekten ağızda kalan tada layık çünkü güveç lezzetli. Paraya ihtiyacın yoksa, ondan birkaç kase içmem gerek

~~

biangbiang erişte (nanyuanmen mağazası)

Doyduktan ve doyduktan sonra nihayet toplu mezara geldi.

Her heykelcinin açıkça işaretlenmesi gerektiğini bilmek: toprağın nereden geldiğini, hangi kısmın hangi zanaatkar tarafından ve ne zaman yapıldığını (belki bu en eski kişisel sorumluluk sistemidir)

), Toplu mezarların büyük ölçeğini deneyimledim ve o sıradaki performansımı tanımlamak için yalnızca bir filmin adını kullanabilirim: "İç Çekme"

! Fotoğraf çektikten sonra 307 numaralı otobüse binip Big Wild Goose Pagoda'ya gittim, manzaralı noktada fotoğraf çekmek için otobüsten indim ve Big Wild Goose Pagoda'nın önündeki rengarenk çeşmenin etrafında dolaştık. K609 otobüsünü Xi'an'daki Çan Kulesi'ne götürdüm ve merkez eksen boyunca Davul Kulesi'ne yürüdüm Yol boyunca Xi'an'daki Çan Kulesi ve Davul Kulesi'nin Pekin'den farklı olmadığını dikkatlice gözlemledim, arkadaki arka planın değişmesi ve Davul Kulesi'nin arkasındaki Müslüman Sokağına geldim. (Xi'an Snack Caddesi).

Müslüman Sokak

Çocuk ayakkabıları, kalbin çok aç olduğunu fark edebilir ve daha fazla yemek yiyemeyeceğinizi görebilirsiniz çünkü daha lezzetli bir şey olup olmadığını bilmiyorsunuz.

, Yemek yemek için sonuna kadar yürüdük ve "gurme ve pirinç kovası" kelimesini sonuna kadar kullandık, ancak yine de tatmin edici değildi (önerilen: Laomi'nin Sığır Çorbası). Utangaç bir şekilde midemize vurduk ve otele geri döndük, duş aldık ve erken yattık! Çünkü üçüncü gün Wuyue Insurance'ın önderliğindeki Huashan Dağı'nın tepesine tırmanmamız gerekiyor! Üçüncü gün sabah 7: 00'de çantalarımızı topladık, evden çıktık ve Huashan'a giden uzun mesafe otobüse bindik.Yolda Huashan'a tırmanma konusunda kondüktöre danıştık ve bu saatte Hukou'ya gideceğimizi öğrendik. Şelalede neredeyse hiç araba yok, bu yüzden Hukou Şelalesi'ne gitme planımız geçici olarak mahsur kaldı ve bir gece Huashan'da kalmak için geçici olarak bir tırmanma planı yaptık. İki saat sürdükten sonra Huashan Dağ Kapısı'nda indik. Huangpuyu Dağ Yolu'na giden servis otobüsüne binin, Huashan Beifeng Teleferiği'nin alt istasyonuna gelin ve teleferiği Beifeng'e götürün.

Ekipmanınızı toplayın ve Huashan'ı almak için yokuş yukarı rota olarak kuzey tepe-orta tepe-güney tepe-batı zirvesini kullanın. Yol boyunca manzara çok güzel, ancak dağdaki yol gerçekten tehlikeli ve "Manzarayı görmeden dağa tırmanın ve manzarayı tırmanmadan görün" yazılı tabelalar var. Huashan için her yıl birkaç kişinin tökezlemesi normal olduğu ve bunların çoğunun fotoğraf çekerken yanlışlıkla tökezleyip uçurumdan düştüğü söyleniyor.

!

Merkezde mutlu bir hamalla tanıştım

Mutlu hamalın mızıkası ve şarkı söylemesi arasında, Batı Zirvesi'ne vardığımızda sonuna kadar gittik. Zaten alacakaranlıktı. Maalesef gökyüzü güzel değildi - bulutlu gökyüzü. Dağın tepesindeki kuvvetli rüzgar dışında, yalnızca kalın ve büyük olanı görebiliyorduk. Yorgan benzeri bulutlar, bu sahne beni Zhu Bajie'nin Gao Laozhuang'a nereye geri döneceğini merak ettirdi ... Hua Dağı'nda gün batımını izlemek, ertesi sabah gün doğumunu dört gözle beklemekten başka bir şey değil. Simya fırınından Batı Zirvesine doğru yürürken yolun buzla dolu bir bölümü var.Pabuçlar kaymaz ve kramponları olmadığı için sadece şu garip numarayı bulabiliriz.

.

West Peak'te otel yok, bu yüzden sadece biraz geri çekilip Lianhua Mağarası'nda yaşayabiliriz.

Bu sevimli insanlarla tanıştım. Odada ısıtma yok, sadece "Yönetici" Jill'in evinde (fotoğraf solda, aynı zamanda bir dış mekan meraklısı) bir ısıtıcı var, bu yüzden yerleştikten sonra sıcak tutmak için Jill'in evine gittik. Jill ve aynı yerde yaşayan fotoğraf meraklıları ile sohbet ederken fakirlerin arasından birkaç kişi birbiri ardına eve geldi, çok hevesliydiler ve sanki birbirlerini uzun zaman önce tanıyormuş gibi merhaba demelerine gerek kalmadı. Otur ve bizimle sohbet et. Şaka yapıyorum, küçük bir sohbette öğrendim ki bazıları Hua Dağı'ndaki çeşitli manzara noktalarından personel, bazıları Guangdong'dan dağcı, bazıları yerel fotoğrafçılar (dağda yaşıyor ve güzel manzaranın fotoğraflarını çekme fırsatını bekliyor) ve otelin şefi ve daha fazlası. Çok fakirdik, isyan ediyorduk, gülüyorduk, bölgeden bağımsız olarak standart veya standart olmayan Mandarin konuşuyorduk, 48 derece beyaz şarap içiyor, hazır erişte ve çay yumurtası yiyor, gördüklerimiz ve duyduklarımız hakkında sohbet ediyorduk. Yakında saat 22.00 idi, bu yüzden buz mahzenine çekildik ve şimdiye kadarki en utanç verici uyku için uyuduk (iç ortam sıcaklığı eksi 6 derece).

Dördüncü günün sabahı, biraz sıcak yemek yedik, Jill'in evinde bir kap sıcak su kaynattık ve gün doğumunu izlemek için Dongfeng'e gitmek için sırt çantalarımızı giydik. Jill kardeş gittiğinde kalkmamıştı

. Dongfeng'e giden yolu yürümek nispeten kolaydır, ancak yaşlı adam yukarıda görünmüyor ... hala kalın yorganla kaplı, gün doğumu bir hiç.

! ! ! Sadece "Yang'ın Huashan Kılıcı Tekniğini" uyguladıktan sonra dağdan aşağı indi.

Dağdan aşağı indikten sonra, Huashan'ın ücretsiz turist otobüsüyle Yuquanyuan ve Xiyue Tapınağı'na (beşeri bilimler manzarası) gidin. Öğleden sonra "Lao Mijia Sığır Çorbası" yemek için trenle Xi'an'a geri dönün ve Z20 treniyle saat 20: 00'de Pekin'e geri dönün. Sabaha kadar bir uyku, Pekin'e kadar bir uyku ... Güzel Şaanksi gezisine son verin!

|
To Top