Sadece yürüyüp giden bir gezi - Çin Seyahati

Yunnan + tur rehberi + WeChat

Kendine güven bulamıyorsanız seyahat edin, yaşlı olduğunuzu hissediyorsanız seyahat edin, her şeyin aynı olduğunu hissediyorsanız seyahat edin. Geniş manzarada yavaş yavaş netleşen sizlerin her zaman ilginç bir insan olduğunuzu göreceksiniz.

1. Gün Hangzhou Lijiang

Mavi ve inişli çıkışlı dağların bu dokunuşunu görünce o kadar heyecanlandım ki yardım edemedim ama çekim yapmaya devam ettim, süper güzeldi. Dip aynı renk gibi kıvrılıp dönüyor, yani Yangtze Nehri'nin kaynağı. O zamanlar adını bilmiyorduk. Daha sonra giderken, onun görkemli havasını yakından hissettiğim için şanslıydım.

Öğleden sonra 1'den fazla iniş yaptım, gelmeden önce havayı izliyordum.Her gün yağmur yağıyordu ve endişeliydim.Geldikten sonra hemen açıldı, mavi gökyüzü ve alçak bulutlar. Özlediğim bu mu? ? Antik bir şehirde yaşıyoruz, hanın sahibi edebi bir genç, gitar çalabiliyor, ukuleli ve dumanlı bir sesi var.Çalmak ve şarkı söylemek çok hissettiriyor, istediğiniz şarkıyı sipariş edebilirsiniz. Mesele şu ki, kızarmış tavuklu sevimli bir golden retriever, Kaka.

Öğleden sonra güneşi hala çok göz kamaştırıcı, patron akşam 6'da antik kente gitmemizi önerdi, nasıl bekleyeceğiz, bu kalp dalgası. Antik kentte yürürken her türlü farklı kapıyı görebilirsiniz.Ahşap tabelalar ustaca dükkan isimleriyle yazılmıştır ve hepsi isimlerin kısa dizeler olduğunu söyler. Bu tabelaların üzerindeki işaretler esnafın gelecek yaşam hakkındaki görüşü olmalıdır. Bekle ~~

Antik şehir boyunca Mufu Fengyun'un çekim yeri olan Mufu'ya kadar yürüdük. Net Kızıl Orman Gözlemevine indik. Bütününü görmezden gelebildiğimizi ve hala görebildiğimizi duydum. Zirveye çıktığımızda maalesef gökyüzü değişti. , Ama yine de fotoğraf çekmem gerekiyor, çünkü daha önce buradaydım ~

Gece gökyüzü hafif yağmur yağıyordu, bu olağanüstü serindi. Kiremit çatının puslu sisin arkasına saklanmasından, antik kentin ara sokaklarında şemsiyeye, saçaklardan damlayan su damlacıklarına sahip olmasından sonra, yağmurdaki antik kentin de eşsiz bir cazibesi var ~

2. Gün Yulong Kar Dağını fethedin ve 4680 rakıma meydan okuyun

Neyse ki sabah beşte kalktım ve ertesi sabah erkenden yaşadım. Sabahın erken saatlerinin şöyle olduğunu sanıyordum: Gecenin koşuşturmacası olmadan antik kent uyanık bir güzellik gibi olmalı ve pürüzsüz taş yol sabah güneşiyle aydınlatılıyordu. fakat! Hanın kapısından çıktığımız an zifiri karanlıktı ve gökyüzü yıldızlarla doluydu.Gerçekten çok erken kalktık.Haha, yanında beyaz buhar olan kahvaltı tezgahı çok iyiydi, çünkü seyahat için erken kalkmış bir grup insandı. Oraya giderken irtifa yavaşça yükseliyor. Resim bir Yulong Dağı'nın eteğindeki Gan Haizi. Uzaktaki altın parıltı Yulong Dağı. Güneş yeni çıktı ve bir piramit gibi görünüyor.

Doğal noktaya girdikten sonra, Agang (usta şoförümüz) oksijen tankları ve sıcak giysiler dağıttı ve dağda endişelenmeden bizi izledi. Kızarmış tavuk gerçekten çok tatlıydı. Önce bir otobüse binmek zorunda kaldık, otobüse biner binmez güçlü bir nefes sesi duyduk.Herkes oksijen alıyordu.Hızlı ses beni tedirgin etti, yardım edemedim ama kullanmaya başladım. Otobüsten indikten sonra teleferik var ... Teleferik 2.914 metre yüksekliğinde ve 1.150 metre dikey yükseklikte ... Yaklaşık 10 dakika oturduktan sonra bulutlar ve sisler yol boyunca oyalanıyor ve gökyüzüne koşan bir peri masalı gibi kokuyor. Aşağıya bakmak korkunç, yüksekten korkuyorum.

Sonunda 4506 rakımda buzul parkına uçtu. Vay canına, Yunhai (Seslenmeye cesaret edemedim, korkarım oksijen yetersizliğinden bayılacaktım) İlk defa bulut denizinde durdum, gözlerim parlıyordu, sadece cep telefonumla çekim yapabildim.

Henüz bitmedi, kendi başıma Yulong Dağı'nın tepesine tırmanmam gerekiyor. Yükseklik Guliang'ım için gerçekten biraz rahatsız. Birkaç adım yürüdükten sonra ara vermem gerekiyor ve gerçekten nefes alamıyorum. Kızgındım, kalbim hızla atıyordu ve uzuvlarım zayıflamıştı. Arkadaşım bu resmin bir dilenci olduğunu söyledi, ben ...

Zirveye ulaştığımda, fotoğraf çekmeye çalışarak tekrar atlamaya devam ettim. Gökkuşağını gördüğüm için şanslıydım ve gerçekten zıplamak istedim (maalesef zıplayamam, ani ölümden korkuyorum).

Blue Moon Valley gerçekten çok güzel, açık mavi, yeşilimsi mavi, filtresiz mavi. Blue Moon Valley'e geldiğinizde ellerinizi hayatınızda sadece bir kez yıkamanız gerekiyor.

3. Gün 4 Lugu Gölü'ne iki gün ve bir gece gezi

Bir önceki gece bütün gece yağmur yağdı ve sabah hafif bir yağmurla yola çıktı. Yolda lastiklerimiz patladı ve yolda çok sayıda mağara vardı ama bu görmek istediğimiz havayı etkilemedi. Yağmurdan sonra keçi, resim gerçekten çok güzel.

Oraya gittiğimizde neredeyse hepsini kaybediyordum, nihayet fotoğraflara değer verdim.

Geçtiğimiz 2 gün içinde el pilavı ve gerçekten elle yakalanmış gazda haşlanmış balık yedik. Balıklar da süper yumuşak ve grubumuz övgülerle doluydu.

Gün5 Lijiang Dali

Elveda, Xu Wei'nin şarkısını dinleyerek, batıya doğru ilerliyor.

Antik kente vardığınızda dinlenmenin bir lüks olmadığını göreceksiniz. İnsanlar kapıyı gülümsemeyle açar, gülümsemeyle yürür ve gülümsemeyle iş yapar. Görünüşe göre her gün güzel şeyler oluyor ~ Gongzi Duanın evine gittim ve hizmetlerinden şok oldum. Garsonun tavrı harikaydı. Arkadaşım baharatlı bağırırken hala çorbayı içiyordu. Haha, yemeğin tadı güzel görünüyor. Son kasanın mağazadan çıktığı an, genç bayan kaçtı ve bana indirim yapmak istediğini söyledi ve bana 40 para iadesi yaptığında gerçekten şaşırdı. Dabing'in kulübesi gerçekten bir kulübedir ve rüzgar ve kar hafif bir bira tadıdır.

Gün6 Erhai Gölü çevresinde bir günlük tur

Cangshan ve Erhai rüzgar, çiçekler ve karla dolu. Şehirden en uzak ve gökyüzüne en yakın yer Erhai Denizi boyunca altın pirinç tarlaları, Shangguan Çiçeği Manzara Alanı, antik kent ve Haitong Parkı vardır.Yol boyunca Erhai rüzgarını hissedebilirsiniz.

|
To Top