Çin'deki lotus'un memleketi ------- Xinmin Fairy Lake (Xiaoxi Lake) Natural Oxygen Bar: küçük, taze bir akciğer yıkama yolculuğu_Travel - Çin Seyahati

mesafe Shenyang Şehrin 45 kilometre batısında Xinmin Şehir olan Qiandangpu Kasabasında, yüz yıldan fazla bir geçmişe sahip olduğu söylenen, sessizce büyüyen 4.000 mu yabani nilüfer var. Kuzeyde o kadar büyük bir nilüfer göleti var, buna gerçekten inanamıyorum, bu yüzden boş bir hafta sonu kontrol etmek istedim.

Nereden Dalian İçin Shenyang Yol boyunca duman vardı ve biraz melankoliydi. Birkaç yıl önce yüksek hızlı trenle seyahat etmeyi düşünün Shenyang Keyifli bir şey olarak kabul edilebilir Yol boyunca mavi gökyüzü ve beyaz bulutların altındaki yeşil tarlaları sık sık görebilirsiniz. Yangxi Aşağı indiğimde çoğu zaman güzel ve muhteşem gün batımı bulutları oluyor Balık havuzundaki güzel yansıma her zaman arabadan atlayıp göletin yanındaki tarlada koşmama neden oluyor. Ama bugün havalarda güzel bir manzara görebiliyor musun?

Uyanmak, Xinmin Şehrin önündeki kale geldi. Güneş parlıyordu ve göz kamaştırıyordu, manzaraya doğru küçük bir sıçrayışla (üç tekerlekli motosikletle) doğruca manzaraya çarptı. Arabadan indiğimde yeşil alanlara hayran kaldım, uzun zamandır bu kadar geniş bir yeşil alan görmemiştim, yeşil çok taze ve yeşil çok göz kamaştırıcı. Uzaklardan bakıldığında, uzun zaman önce hiçbir duman izi kalmamıştı ve ufukta tembel tembel yüzen sadece birkaç yavaş beyaz bulut vardı.

Bu sırada Ağustos ortasıydı, göldeki nilüfer gitmişti.Etrafıma baktım ve sadece birkaç pembe yıldız bulmak için elimden geleni yaptım, ama binlerce dönüm lotus yaprağı gerçekten şok ediciydi ve aklımda 4000 dönüm lotus belirdi. Aynı zamanda ne muhteşem bir sahne. Göl çok büyük ve gölün etrafında dolaşmak bir iki saat sürüyor ... Batı Gölü çevresinde bisiklet sürmeyi düşündüğümde hep düşünüyorum, neden sonu değil? Belki de bu yüzden Xianzi Gölü'ne Xiaoxihu da deniyor?

Liuqu Köprüsü'nü geçtikten sonra, mısır tarlalarıyla çevrili toprak bir yol var. Sıradan bir köyün sadece bir köşesi. Manzara olduğunu sanmıyorum. Görmek için henüz erken. Köy yolunda gitmek güzel, bu yüzden yolun sonuna doğru kaydım. Beklenmedik bir şekilde güzel bir göletle tanışmayı düşünüyorum.

Herhangi bir yapay değişiklik olmaksızın, sessiz ve güzel bir kadın gibidir, bu yolun derinliklerinde, dünyanın dışında saklı. Taoyuan Çok sessiz ve güzel. Bütün gün havuz başında oturmak sıkıcı olmayacak. İstediğiniz zaman fotoğraf çekin, bu küçük ve taze bir Japon tarzıdır.

Mavi gökyüzü zaman zaman bilinmeyen kuşların üzerinden uçtu ve havuzdaki balıklar mutlu bir şekilde yüzdü.Havuz kenarında otururken bütün dünya kıpırdamadan duruyor gibiydi.

Burada ne kadar kalırsam kalayım, ayrılırken gitmeye hala gönülsüzüm. Yürüyüş için göle geri dönün.

Hiç nilüfer olmamasına rağmen hala çok fazla nilüfer tohumu var niçin nilüfer bitkilerinin satıldığını daha önce bilmiyordum. Çok lezzetliydi!

Son olarak, tek nilüfer çiçeğinin bir resmini yayınlayın!

Son olarak, oraya nasıl gidilir: önce varın Shenyang . Sonra otobüsle gelin Shenyang Long Coach West İstasyonu'ndan Qiandangpu'dan bilet alabilirsin, gişe kapandığında onu almaya gelen otobüs görevlisini bulabilirsin, buna inanabilirsin. Son olarak, Qiandangbao'ya vardıktan sonra, manzaralı alana üç tekerlekli bisikletle gidebilir ve daha iyi ayakları olanlar da yürüyebilir. Üç tur pazarlık vardır ve mesafe oldukça yakındır ve bazıları ücretlerden kaçınılabilecek yerlere götürülebilir.Ayrıca yerel halk adetlerinin nispeten basit olduğu ve aldatıcı olmadığı düşünülmektedir. Ancak fiyat düşebilir, oldukça pahalıdır. Lotus tam çiçek açtığı Temmuz ayında gitmek daha iyidir. Ağustos ayında sadece lotus tohumları yiyebilirsiniz, bunlar çok ucuz, 5 yuan ve 7 lotus bitkisi.Çok eski ve yumuşak olmayanları seçin. Manzaranın tamamında muhteşem bir manzara yok ama hava özellikle güzel ve doğal ortam güzel.Kırsalın rustik manzarasını seven ve banliyölere günübirlik bir gezi yapmak isteyen arkadaşlar bunu deneyimlemek isteyebilir.

|
To Top