Lushan, seninle tanışmak benim kaderim (3) _Travels - Çin Seyahati

Bana sorarsan Lushan Bende en derin izlenimi bıraktı, kültür ve klasiklerden başka bir şey olmadığını düşünüyorum. Bana bir daha sorarsan, bu sefer Lushan Eve döndükten sonra en büyük kazancım veya değişimim nedir? Sanırım tarih ve şiirle daha çok ilgileniyorum. Yürürken anlatımı dinleyin ve Lushan İlgili tarihi hikayeler, şiirler ve şarkılar. Qing tarihi konusunda uzman olan Öğretmen Li Gengqi, insanları büyüleyen ve oyalayan son derece uyarıcı ve ilginç açıklamalarıyla bizler için tarihin kapısını açtı. Bir kereden fazla merak ettim, eğer okurken böyle bir öğretmenle tanışırsam, klasiklerin ezberden kavram olarak ezberlenmesini bir yüke dönüştürmez ve zaman geçtikçe bu parçaları geçmişe bırakmaz mıyım? Ama bunun sadece benim arzulu düşüncem olduğunu biliyorum. Öğretmen Geng Qi Pekin Uzun yıllar üniversitenin misafir profesörü, seksen yaşına geldiğinde halen çeşitli tanınmış kolej ve üniversitelerde ders veriyor, yayınlanmış pek çok profesyonel kitap var, derslerini dinleme fırsatına sahip olmak kolay değil. Bu kadar yakın temasta bulunabildiğim ve hayatımı zenginleştirmek için doğrudan ondan enerji çekebildiğim için ne kadar şanslıyım ki, bu enerji sadece kültürden, edebiyattan ve tarihten değil, aynı zamanda yaşam deneyimi ve tavrının mirasından da geliyor. Bugün hava güzel, bu yüzden herkes uzağa gitmemeye karar verdi ve önceki gün sis ve düşük sıcaklıkla çevrili olmanın pişmanlığını telafi etmek için yaşadığımız villada dolaştı. Yaşlıların bedenlerini gerçekten kıskanıyorum Dün dağdan aşağı indim ve yüz kilometreden fazla dağa çıktım. Lushan Doksan dokuz dolambaçlı yolun iki çarpışmasında kimse fiziksel olarak rahatsız değildi, ama şişkinlik, baş ağrısı, kusma, iştahsızlık ve halsizlikten acı çekiyordum. Bunun yerine, yaşlıların bakımının hedefi haline geldi. Öğretmen Gengqi'nin verdiği ilacı ve Xi Jue Teyze'nin verdiği yemeği aldıktan sonra semptomlar hafifledi ve günümüzün ilgisini rahatsız etmedi.

Ve sığlığım nedeniyle kendime de belli bir baskı uyguluyorum.Sonunda biliyorum ki, kaderin yanı sıra insanların aynı veya benzer boy ve tavırları var, birbirlerini tanımanın tek yolu bu. , Daha derine ve daha ileri gitmek için. Çok çalışıyorum ve mutluyum çünkü kocam ve ben yaşlılar tarafından dürüstlüğümüz, dürüstlüğümüz ve tevazumuzla tamamen tanındık.

Böylece Lulin Gölü'nün güzel yeşil ağaçları ve berrak suları arasında mutlu bir şekilde gülümsedik. Hemei Li'nin figürü. Öğretmen Geng Qi'ye söyledim, Chen Hala'nın o zamanlar sizin için bir şiir yazdığını duydum, lütfen okuyun! Öğretmen Geng Qi dün sohbet ederken bize gençken teyzesinin parlak gözleri, beyaz dişleri ve olağanüstü mizacıyla siyah beyaz fotoğraflarını gösterdi. Öğretmen Geng Qi bize aşk hikayelerini anlattı. Chen Teyze dudaklarını büzdü ve gülümsedi. Öğretmen Geng Qi sevgiyle yüksek sesle okudu: Sen gökyüzündeki en parlak yıldızsın ve ben yeraltında derin bir kuyuyum Sen açıkça gökyüzündesin, ama kalbimden derinden etkilendin. Affet beni, sadece genel bir fikri hatırladım. Chen Teyze Chen gibi bir şiirin altmış yıldan fazla bir süre önce öğretmen Geng Qi'nin kalbini nasıl hareket ettirdiğine gelmek istiyorum, böylece onu bir ömür boyu hatırlayıp bir ömür boyu hareket ettirdi. Chen Teyze, o yıllarda kötü bir geçmişten dolayı evdeki birçok şeyin götürüldüğünü söyledi.Çok zor günlerde, dansa yer açmak için sık sık evde tabure ve masa bir kenara yığardık, aylık ücretler ödendi. Ayrıca sinemaya gitmek ya da alışverişe gitmek için biraz para verirdim, pahalı şeyler almaya isteksizdim, bu yüzden eve bir mendil almaktan çok mutlu oldum. Öğretmen Geng Qi, dedi ki, Chen halanız bu küçük kız hakkında düşüncelere sahip ve yatağının başında her zaman bir şişe çiçek var, romantik! Yo-yo! Burjuva genç efendi ve bayan! Herkes şakayla güldü ama kalplerinde sonsuz duygular yükseldi.

Bay Chen Duo, ünlü Üç Hazine Ağacının altında kırmızı gagalı ve mavi tüylü bir kuş buldu. Heming, bu Lushan Kırmızı gagalı mavi saksağan çok güçlüdür. Kısa bir süre önce birisi kırmızı gagalı mavi bir saksağanın zehirli bir yılanı gagalayıp öldürdüğü bir video çekmiş. Yılanın çocuğunu yediği söyleniyor. Saksağan, yılanla 20 dakikadan fazla dövüştü, sert dövüştü ve sonunda yılanı gagaladı. ölü. Öğretmen Chen Duo telefotoya geçti ve kırmızı gagalı mavi saksağanın gelişini sabırla bekledi, kuşun çeşitli duruşlarını fotoğraflamak için açıları değiştirdi. Öğretmen Chen Duo bana bir fotoğrafçının asıl görevinin bir tür varoluşu kaydetmek olduğunu söyledi, ne tür bir iklim ve ışık olursa olsun, iyi işler çekebiliyorlar, en önemli şey keşif ve açı. Aynı duygu!

Bu noktada, Üç Hazine Ağacı'nın imalarını ve tarihini hatırlamıyorum, ağacın yeşilliklerle kaplı, yaşlı ve kuvvetli olduğunu biliyorum. Yıllar ona sadece basit ginkgo ve sedir değil, aynı zamanda bir zaman tanığı da verdi. .

Haiming bizi Üç Hazine Ağacının yanına götürdü. Huanglong Tapınak her zaman tapınağa saygı duymuştur, bu yüzden tapınakta daha fazla kalmaya cesaret edemem ama bu sefer bu yüzden farklı. Huanglong Tapınakta bir "longan taşı" var, bu longan taşının havayı tahmin edebileceği söyleniyor, yağmur gelirse taş dışarı akabilir, insanlar yağmuru su miktarına göre değerlendirecekler. Bu nedenle bu taşa "Longan" denir. Longan taşının yan tarafında iki delik gördüm Su borusu mu yoksa su borusu mu bilmiyorum? Belki de eski insanlar havanın gizemini zaten iyi biliyorlardı ve basit su koruma projelerinin kullanımı bilinmiyordu. Prensip çöldeki Karez gibidir. Ama her halükarda büyülü bir yer.

Tapınaktan çıktığımda, bize Budist hikayeleri anlatması için Öğretmen Li Gengqi'yi dolaştırdım. Öğretmen Li, Budizm'in tarihini henüz tamamladı. Burada, Zen hakkında konuşmasını dinlemek en uygun olanıdır. Öğretmen Li bize Hada'nın kökenini ve ayrıca Sakyamuni'nin vücudundaki dalgaların efsanevi hikayesini anlattı. Herkes keyifle dinlediğinde, Öğretmen Li, "Karım artık mutlu değil, oyun oynamak için bir sonraki yere gidelim" demeyi bırakıp bize gülümsedi. Chen Teyze'ye dönerek, Chen Teyze de dikkatle Li Öğretmenine baktı, gözleri takdirle doluydu.

Tur sırasında Öğretmen Li Gengqi, Bai Juyi'nin "Pipa Xing" ini okuyordu ve bu şiirin sanatsal anlayışını hissetmeye devam etti. Ne yapacağımı bilmiyorum ve edebi becerilerimden yoksun olduğum için de derinden hissediyorum, gerçekten bir edebiyat aşığı gibi davranıyorum. Gideceğimiz yerin, Jiangzhou'ya indirildikten sonra Bai Juyi tarafından yaratılan Baisima Çiçek Yolu olduğu ortaya çıktı. Lushan Sazdan yazlık. Gel Lushan , Bai Juyi'den bahsetmekte başarısız olamaz. Bu Beyaz Sima Çiçek Yolunu kaçırmayın. Bai Juyi siyasette baharını kaybetti, ancak Lushan Hayatta başka bir bahar buldum Lushan Bu ona bir huzur ve derinlik hissi verdi ve kendisi için basit ve sade bir sazdan kulübe yaptı ve sakin bir hayatın tadını çıkarmaya başladı. "Dağlara bakmak, pınarları dinlemek, yan taraftaki bambu ağaçlarını ve mermerleri seyretmek", "Baharda güzel çiçekler var, yazın çiçekler var. Shimen Jianyun, Sonbaharda Tiger Creek ve Ay ve Kışın Lufeng Kar. Buraya gelmeden önce, böyle sözlerden çok etkilenmiştim. Şeftali çiçeği bahçesi gibi ne romantik ve güzel bir yer.

|
To Top