Sonbahar Ortası Lushan Tour_Travel Notları - Çin Seyahati

Tek Başına Pixing'e Giriş

Yıldızlarla yalnız git Fuzhou Belirli bir mimari tasarım enstitüsünün yapı mühendisi, fotoğrafçılığı, seyahat etmeyi ve genellikle seyahat etmeyi seven (seyahat notlarına güzel anılarını kaydetmek için), burada sizinle tanışmaktan çok memnunum. Yazarın diğer seyahat notları aşağıdaki gibidir: Asya ve Afrika'nın kavşağında yürümek Mısır Asya ile Avrupa-Yıldız ve Ay Krallığı'nın kavşağında yürümek Türkiye Afrika Gökkuşağı Ülkesinin Güneyi Güney Afrika yürümek Avrupa gezinti Kuzey Avrupa Şikoku Rusya Kara, deniz ve hava yoluyla seyahat edin Üç nesil Siem Reap yürümek Siam yürüyüş Han Yu onuncu Vietnam yürümek Kuzeye kadar ... Hulunbuir Mohe yürümek Git Kinmen Bir hazine adasına ayak bas Tayvan

Lushan Ulusal Anahtar Manzara Alanı-Jinxiu Vadisi

9.12 Fuzhou-Nanchang

Nanchang İstasyonu

2019 sonbahar ortası tatili, tatilden önce öğleden sonra işten çıkın ve gitmek için akşam 19: 10'da D6512'yi alın Nanchang .

Nanchang İstasyonu

23:00 geldi Nanchang İstasyon, daha önce Huazhu Club APP tarafından belirlenen tren istasyonunun yanındaki Hanting'de kalın.

Nanchang İstasyonu

9.13 Nanchang

Nanchang , Eski zamanlarda Yuzhang ve Hongdu olarak bilinen, Donghu Bölgesi, Xihu Bölgesi, Qingyunpu Bölgesi, Qingshan Göl Bölgesi, Wanli Bölgesi, Yeni Bölge 6 belediye bölgeleri ve Nanchang ilçe, Jinxian ilçe, Anyi İlçede 3 ilçe bulunmaktadır. Nanchang Şehir, MÖ 202 yılında inşa edildi, anlamı "Chang Da Güney Sincan "Güney Refahı" ünlü bir ulusal tarihi ve kültürel şehirdir. Erken Tang Hanedanlığı'nın dört önemli figürü olan "Teng Kralı Köşküne Önsöz" de Wang Bo, burayı "doğal hazinelerin ve seçkin insanların ülkesi" olarak adlandırdı. Nanchang Rezidans "Güney Başkenti" dir. 1 Ağustos 1927 " Nanchang Ayaklanma "ilan edildi Çin Komünist Parti önderliğinde Çin Halk Kurtuluş Ordusu doğdu. Şehrin iki bin yıldan fazla tarihi, Haihunhou'nun Mezarı (Han Hanedanlığının Terk Edilmiş İmparatorunun Mezarı), Tengwang Köşkü, Badashanren Anıt Salonu, Baihuazhou ve Bayiyi Siteleri gibi tarihi yerleri geride bıraktı.

Nanchang İstasyonu

Hanting'in bitişiğinde kahvaltı Tongguan Rou Jia Mo

Bayi Meydanı

Bayi Meydanı tarihi ve kültürel bir şehirdir Nanchang Merkez meydan Bayi Caddesi üzerinde yer almaktadır. Pekin Batı Yolu, Zhongshan Yol, Ruzi Yolu ve şehir kavşağındaki diğer ana caddeler. Ming ve Qing Hanedanları sırasında bölge Ton Kapının dışındaki hendek ve bataklık. İmparator Guangxu (1875-1908) döneminde, Qing hükümeti acemileri eğitmek için bataklıkta büyük bir okul sahası açtı. 1911'de Ulusal Devrim Ordusu, üniversite alanında bütün bir olay yaşadı ve Qing hükümetini devirdi. Jiangxi Kural. 1928'de, Nanchang Kentsel dönüşüm yıkıldı Ton Hendeği dolduran ve şehrin etrafında bir yol inşa eden kapı (şu anda Bayi Yolu) ona bir meydanın prototipini verdi. 1956'da Halk Hükümeti kentsel inşaat projesinde resmi olarak "Halk Meydanı" adını verdi ve meydanı şehir merkezi olarak genişletti ve genişletti. 1 Ağustos 1977 Nanchang Ayaklanmanın 50. yıldönümünde meydan açıldı Siheung "Bir Ağustos" u oluşturun Nanchang Ayaklanma Anıt Kulesi ". Aynı zamanda, meydan büyük bir tadilattan geçti ve Halk Meydanı," Bir Ağustos Meydanı "olarak yeniden adlandırıldı. Anıt Kule 8 Ocak 1979'da tamamlandı ve Nanchang Hero City'nin ikonik binası.

Bayi Meydanı

1927'de Çan Kay-şek ve Vang Jingwei Nanjing ile Wuhan "Qing Komünist Partisi" operasyonunu başlattıktan sonra, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi, Hankou'da geçici bir Politbüro Daimi Komitesi toplantısı düzenledi ve Komünist Parti'nin kontrolü ve etkisi altındaki Ulusal Devrim Ordusu'nu, Nanchang Ayaklanma düzenlendi ve Zhou Enlai, ayaklanmanın önde gelen organının eski düşman komitesinin sekreterliğine atandı. 27 Temmuz'da Zhou Enlai Nanchang Zhu De, Liu Bocheng, Yun Daiying, Peng Pai, Ye Ting, Nie Rongzhen ve Jiangxi Parti örgütünün başkanının katıldığı önemli toplantıda, genelkurmay başkanı Liu Bocheng ve üyeleri olarak Zhou Enlai, Ye Ting ve He Long'dan oluşan bir kurmay grubu kurdu. Asi ordu karargahı, eski düşmanın başkomutanı olarak He Long ve Ye Ting'in komutasında kuruldu. 1 Ağustos sabahı saat 2'de Zhou Enlai, Zhu De, He Long, Ye Ting ve Liu Bocheng komutasındaki çeşitli isyancı güçler konuşlandı. Nanchang Kuomintang birlikleri bir saldırı başlattı: Dört saatten fazla süren şiddetli çatışmalardan sonra, 3.000'den fazla düşmanı yok ettiler, 5.000'den fazla silah, bir milyondan fazla mermi ve birkaç topçu parçası ele geçirdiler. Nanchang Kent. O sabah Nanchang Kuomintang Merkez Komitesi üyeleri, çeşitli vilayetler, özerk bölgeler, özel şehirler ve yurtdışı parti bakanlıklarının ortak toplantısı yapıldı ve "Merkez Komite Üye Deklarasyonu" kabul edildi. Soong Ching Ling, Zhou Enlai, He Long, Ye Ting ve Zhu De dahil olmak üzere 25 kişilik bir ortak toplantı kuruldu. Çin Kuomintang Devrimci Komitesi "Bir Ağustos Doğruluk Bildirgesi" ni ve diğer belgeleri kabul etti ve "Kahrolsun emperyalizm", "Kahrolsun eski ve yeni savaş ağaları" ve "Pratik çiftçilerin tarlaları var" gibi devrimci sloganlar ortaya attı. Hezheng Anahat. Aynı zamanda, başkomutan He Long olmak üzere, Ulusal Devrim Ordusu'nun İkinci Cephesi'nin atanmasıyla ayaklanan birlikler yeniden örgütlendi. Çünkü düşman ağır birliklerle saldırdı Nanchang Çin Komünist Partisi Cephe Komitesi, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi'nin planlanan planına göre, 3-6 Ağustos tarihleri arasında isyancı askerleri geri çekmeye karar verdi. Nanchang Ve Linchuan üzerinden güneye gidin. Yihuang , Guangchang , Ya düz git Guangdong Chaoshan alan. 11 Temmuz 1933, Çin Sovyeti Cumhuriyet 30 Haziran'da Merkez Devrimci Askeri Komisyonu'nun tavsiyesine göre, Çin Cumhuriyeti Geçici Merkezi Hükümeti 1 Ağustos Çin İşçi ve Köylülerin Kızıl Ordusu'nun kuruluş yıldönümü. O zamandan beri 1 Ağustos oldu Çin İşçiler ve Köylüler Kızıl Ordu ve sonrası Çin Halk Kurtuluş Ordusu Ordusu Günü.

Bayi Meydanı

Bayrağı kaldır Taipei Yan, uzun bir adam Beyaz yeşim Jiang Zeminin "Askeri Bayrağın Yükseldiği Yerde" imzası ile kazınmış, vurgular Nanchang içinde Çin Devrimde özel tarihsel konum.

Bayi Meydanı

Bayrak yükseltme platformunun güney tarafında simetrik Han Beyaz yeşim Mao Zedongun "Tek bir kıvılcım bir kır yangını başlatabilir" el yazısıyla kazınmış. Jinggangshan Yol Çin Devrimin zaferinin büyük önemi.

Bayi Meydanı

Mareşal Ye Jianying tarafından yazılmış "Ağustos Bir" Nanchang 53,6 metre yüksekliğindeki Ayaklanma Anıt Kulesi "kule ayağı, kule tabanı, kule gövdesi ve kule tepesi olmak üzere dört bölümden oluşur. Kule tabanının önü 1 Ağustos ile oyulmuştur. Nanchang Ayaklanmanın başlangıcındaki yazıtta, doğu, güney ve batı cephelerinde silahlı ayaklanmayı yansıtan figürler yer alır. Kulenin cephesi "Ağustos Bir" Nanchang Ayaklanan anıt kule, büyük karakterlerle "yaldızlı bronz" dur. Kulenin tepesi dev bir dik "Hanyang" tüfeği ve bir bayi bayrağından oluşuyor. Kule görkemli ve uzun, canlı ve derin bir anlam taşıyor.

Bayi Meydanı

Meydanın güneyinde direk bayrak dikme platformuna çıkan merkez aks üzerinde, 49 metre uzunluğunda 4,9 metre genişliğinde şeffaf camdan yapılmış yaya yolu asfaltlandı. Yürüyüş yolunun altında otuz iki yuan Beyaz yeşim Güzelce oyulmuş, gösteriliyor Çin 1 Ağustos 1927'den itibaren Halk Kurtuluş Ordusu'nun büyük büyüme tarihi Nanchang Ayaklanmadan 2003 yılındaki 5. "Shenzhou" nun yükselişine kadar, tam metin 8.000 kelimeden fazla ve muhteşem bir askeri tarih stel galerisi olarak adlandırılabilir.

Bayi Meydanı

Bayi Meydanı

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi doğu ve güneyde Fuhe Nehri'ne bitişiktir. Zhongshan Ganjiang Nehri'nin batısında, kuzeyindeki köprü Jiangnan üç Daimyo Tengwang Pavilion binalardan biridir. Müze Jiangxi İl Mimari Tasarım ve Araştırma Enstitüsü, üç tarih, doğa ve devrim müzesini geniş kapsamlı bir müze oluşturmak için birleştiren tasarımdan sorumludur. Jiangxi İl Müzesi 1953 yılında kurulmuş ve resmi olarak 1 Temmuz 1961'de açılmıştır. Ekim 1978'de yeniden adlandırıldı Jiangxi İl Tarih Müzesi. Ağustos 1980 Jiangxi İl Tarih Müzesi ve Jiangxi Eyalet Devrim Müzesi birleşti Jiangxi İl Müzesi.

Jiangxi İl Müzesi

Müze, 35.000 metrekarelik bir inşaat alanına sahiptir ve soldan sağa Tarih Müzesi, Devrim Müzesi ve Doğa Müzesi olmak üzere üç bağımsız binadan oluşmaktadır. Müzede on temel sergi var (eko-pohu gölü, kırmızı beşik, eski uygarlık, antik seramikler, Hakka gelenekleri, ünlü fırınlar, devrimci mücadeleler, Jiangxi Toprak ve mineraller, deniz yaşamı, dinozor dünyası).

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi

Jiangxi İl Müzesi
|
To Top