Lushan_Travel'i ziyaret eden tembel insanlar Notlar - Çin Seyahati

Lu Dağı'nın "Lushan Shenglongba Dağı" nın ünlü numarası olduğunu ilk duydum. Zilong ve Büyükbaba Şalgam hakkında açıklanamaz fantezilerle (Tonghu'nun her zaman yuvarlak bir şalgam gibi göründüğünü düşünüyorum) ona ayak bastım Lushan'a giden yol. Şangay Güney Tren İstasyonu'ndan Lushan İstasyonu'na, K11'e binin ve akşam saat 7'de trene binin.Uzun zamandır trende uyumadım.Masaj gibi hissediyorum ve uzun bir aradan sonra yolda olmanın tadını çıkarıyorum. Sabah saat 7'de enerji dolu geldi. Lushan İstasyonu kalkar kalkmaz Lushan'a 30 yuan turist otobüsü bileti alabilirsiniz, klimalı araç temiz ve tur rehberi MM eşlik ediyor. Ancak, bu araba sadece Lushan Dağı bölgesindeki bir otoparka gidiyor, Guling Kasabasına giderse 20 yuan daha mal olacak ki bu da uygun maliyetli değil. Daha sonra tren istasyonundan direkt Guling'e giden arabaların olduğunu öğrendim, fiyatı kişi başı 15 yuan, bu da kalite ve miktarı garanti ediyor, yani daha az araba var, günde sadece 2 vardiya. Shahe'den Lushan Kapısı'na yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta, dağ kapısından 180 yuan bilet aldım, ayrıca manzaralı nokta için 80 yuan'a ulaşım kartı satın alabilirsin, 7 gün geçerli ve her yere götürebilirsin. Lushan'da 2 gün kalırsanız satın almanıza gerek kalmadığını hissediyorum.Dağda daha fazla taksiler var, 10-15 yuan / saat, 80 yuan birkaç kez kullanılabilir, ayrıca Guling'de sadece çay içmeyi planlayanların almasına gerek yok. Ben ikisinin toplamına aitim, sadece 2 gün kalıyorum ve dağa çıkmak istemiyorum. Ama Lushan'ın gezilecek yerlerini gezmek isterseniz mutlaka satın almalısınız.Lushan'da pek çok ilgi çekici yer var, çok dağınık ve arabanız olamaz.

Dağın kapısında rastgele vurulan, o andan itibaren Guling'e yaklaşık 30 kilometre var. Transfer istasyonuna yaklaşık 20 dakika içinde vardım ve Guling'e ulaşmak için 20 yuan daha eklemek zorunda kaldım ve yol boyunca manzarayı görebilmek için kararlı bir şekilde pes ettim ve oraya yürüdüm. Ancak şerit dar ve çok sayıda araba var, bu yüzden tek başınıza gitmeniz tavsiye edilmiyor.

Mavi villa

Taş villa, tabela çok güzel

baraj

Rezervuar

Korkunç uzun bacaklı örümcek

Büyük Liderler

Hangi ünlünün villası Yol boyunca yürüdük ve yaklaşık 60 dakika içinde Guling'e vardık. Guling, turistik yerler hakkındaki anlayışımı gerçekten altüst etti. Bu sadece küçük bir kasaba. Yolda gelen ve giden arabalar var, insanlar meşgul ve her yerde çeşitli dükkanlar var, hiç bu kadar canlı manzaralı bir yer görmemiştim.

Guniuling Park'tan aşağıya bakıldığında çok sayıda ev var

Sıradan evler yamaçta, genellikle ikinci kattan inşa edilir.

Ev, yamaç ve orman uyumlu bir şekilde birleştirilmiştir. Ben tembel bir insanım. Buraya geldiğimde sadece dağları görmek istiyorum. Doğal birkaç noktaya gitmedim. Gidilecek tek yer Çiçek Yolu.

Bu kabuk parçası çok ilginç, aslında pek çok güzel ağaç kabuğu var

Yürüdüğümde yağmur yağdı, bu yüzden bundan kaçınmalıydım

Eski ağaç kökleri. . . .

Ve çiçekler

Huxin Köşkü

jöle?

Görünüşe göre Ruqin Gölü deniyor Aslında, dağda sadece bir buçuk gün kaldım. Aşağıdakiler yemek yemeye odaklanıyor

En pahalı yemek, kavrulmuş taş tavuk 168; taşlı tavuk, kurbağaların kardeşi gibi hissediyor, tadı kurbağalara çok benziyor, derisi çok yapışkandır. Bu restoranın tadı çok güzel, ama biraz daha pahalı ve taksi şoförüne otantik taş tavuk yiyip yiyemeyeceğini sorduğumda şoför tuhaf bir şekilde: "Bilip bilmemenize bağlı ..." dedi. Ciddiye almak!

Qin Ma'nın yanındaki pirinç eriştesi dükkanında, biri beyaz diğeri tatlı patates eriştesi ile yarı saydam olmak üzere iki çeşit pirinç eriştesi var; tadı fena değil.Bu kase dana sakatatlı erişte + sosis 18 yuan, Guniuling'de daha ucuz.

Bu yemek Shi Niu'da sipariş edildi. Taş inek, iyi tadı, ucuz fiyatı ve yeterli miktarı ile gerçekten hak edilmiştir. Bu bambu, kızarmış, kıyılmış domuz eti çekiyor 20 yuan

Bu soya fasulyeli Anhui, tadı çok özel, tatlı ve baharatlı.Soyalar çok lezzetli, çok erişte ve ağızda kalan tat; Anhui balığı bilmiyorum, eti yumuşak ve dikenli. Bu 42 parça. Taş tavuk yediğim için burada taş tavuk yok. Taş tavuk 88 yuan, bir öncekinden neredeyse yarısı daha ucuz ve porsiyon neredeyse aynı. Kalbim kırılmıştı. . . .

Taş balığın yumurtası bitiyor, 20 yuan; taş balığın tadı ortalama, derin kızartmadan sonra çok çıtır, özel bir tadı yok, ama genel olarak oldukça kokulu. Ayrıca birkaç lezzetli şey önerin, fotoğraf çekmeyi unuttum 1) Huangshanghuangın ördeği, Jiangxinin ünlü lo-mei'si, başka hiçbir yerde karşılaşılmamış karşı konulamaz bir koku. 35 de çok ucuz, şiddetle tavsiye edilir. Huangshanghuang mağazası, bulması kolay olan Guniuling'in merkezinde yer almaktadır. 2) Lubing ailesinin çay keklerini, kapıda asırlık dükkânın tabelasını bulmak kolay, sahibinin sesi çok çekicidir, ilk başta 18 yaşında bir kız olduğunu düşündüm :) 2 çeşit taze yapılmış çay keki var, büyük olanı. 15 / jin, küçük 25 / jin; büyük olan daha yumuşak, küçük olan daha çıtır, tadı güzel kokulu ve onu yemek istiyorum. Huang Shanghuang'ı bulursanız, Lubing Ailesi'ni bulabilirsiniz. 3) Lushan birası belki su kalitesinden dolayı çok hafif ve çok yumuşak geliyor.Genellikle alkol kullanmam ve her öğün için bir şişe var. Zaman dar, daha fazla yemek yeme şansı yok, sadece bir dahaki sefere çok çalış.

|
To Top