Hunan_Travel Notes'a yalnız gezi - Çin Seyahati

22 Ağustos - 30 Ağustos 20187 gün 1 kişi 1856 yuan Bagaj: bir sırt çantası (şemsiye, üç takım elbise, sandalet, spor ayakkabı, terlik, ince şallar, güç bankaları, cep telefonları, selfie çubukları, cilt bakım ürünleri, terlikler, sertifikalar, dürbünler). rota: Guangzhou - Huaihua - Zhangjiajie - Changsha - Zhuzhou - Chenzhou - Guangzhou

1.824 Ağustos 23 sabahı öğlen Qianyang Antik Kenti (Giriş ücretsiz, bireysel antik mimari cazibe merkezleri için ücretler) Hunan Huaihua

: Huaihua tren istasyonu- Huaihua Güney Otobüs Terminali (Otobüs 2 yuan 40 dakika) - Qiancheng (Servis otobüsü 14 yuan 60 dakika)

: Qianyang Antik Kenti Yusi Inn, 6 yataklı oda, 40 / gece, klimalı (açılacak çok insan var, ancak çok az hayran var). Neyse ki sezon dışında altı kişilik bir oda için 40 yuan ödedim.

, Oda bir kod ile kilitlenmiştir.Diğer bilgileri öğrenmek istiyorsanız, lütfen kendiniz arayın. Giriş: Qianyang Antik Kenti geç saate kadar yatmak Hong Jiang Şehrin Yuanshui sahili, tarihi daha fazla Yunnan Lijiang Dayan Antik Kenti, Phoenix Antik Kenti'nden 1400 yıl önce ve 900 yıl önce ... Büyük yazar Wang Changling'in klasik şiiri "Yeşim çömleğindeki buz parçası" burada doğdu. Qianyang Antik Kenti Eski binaların çoğu Ming ve Qing Hanedanları döneminde inşa edildi. "Güney Chu'nun üst kesimlerindeki ilk manzara noktası" -Furong Kulesi; Ming ve Qing Antik Caddesi-Nanzheng Caddesi; Gulong Biaoshan Çan Kulesi-Çan Davul Kulesi; Chengxi Kızıl Kumtaşı Kemeri-Zhongzheng Kapısı; Gaoqiao Antik Kule-Chi Pagoda vb. İki bin yılı aşkın bir süredir bu antik kent, Phoenix antik kentine çok yakın, ancak çok az turist ziyaret ediyor. Antik şehir denen birçok yer var, Qianyang Antik Kenti Nispeten gizli ve otantik bir antik kenttir. Pek çok ünlü antik kentle karşılaştırıldığında, bu antik kent nispeten iyi korunmuştur ve "gerçek anıtların sökülmesi ve sahte olanların yeniden yaratılması" nın çok az izi vardır. Bu 0,8 kilometrekarelik alanda, Qing Hanedanı ve Çin Cumhuriyeti'nden binalar ve antik kentin orijinal sakinlerinin% 90'ı korunmuştur.

Maş fasulyesi tozu 6 yuan / parça çorba / karışım Maş fasulyesi tozunun diğer tozla karıştırılması ve ardından kızartılmasıyla yapılır.Pişirme yöntemi sıradan çorba tozu ve sıcak kurutulmuş eriştelere benzer.

Tavada kızartılmış patates unu 10 yuan / porsiyon Pişirme yöntemi, önce unu pişirmek ve ardından unu yumurta ile karıştırıp kızartmaktır. Patates tadı yok, yumuşak ve mumsu bir doku. Antik kentte Çin böreği, pirinçli soya peyniri (sadece geceleri), jöle ve barbekü (sadece geceleri) var. Antik kentin dışında çiftçiler tarafından yetiştirilen birçok mevsim meyvesi var.Gün içinde yakınlardaki çarşıya giderek dolaşabilirsiniz. Genel olarak, Qianyang Antik Kenti Yemekler otantik ve fiyat vicdanlı. Seyahat deneyimi: Tur günü güneş çok şiddetliydi, rüzgar hiç sıcak hissetmeden kuvvetliydi, sonra yürüyüp okşadım. Qianyang Antik Kenti Fotoğraf çekmeye gerçekten uygun ... Antik şehre ilk geldiğimde, sadece ortalama olduğunu düşünmüştüm tamam, ama yine de ayrılırken biraz isteksizdim. Seyahat önerileri: 3-5 saat oynatma süresi; uzak konum nedeniyle, Qianyang Antik Kenti Birkaç taksi var. Qianyang Antik Kenti İçeride birçok araba paylaşımı var. Huaihua İstasyon kişi başı yaklaşık 30 yuan. Gece gitmek isterseniz, saat 19: 00'dan önce şoförle iletişime geçin. Aksi takdirde çok geç Huaihua Şehirde arabalar var, aceleniz yoksa elbette toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz. 2.8 Öğleden sonra, 24. Huanglong Dong Scenic Area (Yüksek sezon öğrenci bileti 50 + sigorta 3 = 53) Hunan Zhangjiajie

: Zhangjiajie Tren istasyonuna yürüme Zhangjiajie Merkez Otobüs Terminali (5 dakika) - otobüs (12 yuan 40 dakika)

: Leju Youth Hostel, bağımsız banyolu, sekiz kişilik oda, 38 / gece, klimalı. Diğer bilgiler için lütfen kendiniz arayın. Giriş: Huanglong Mağara, Çin'deki en iyi bilinen karstik mağara manzaralı noktalardan biridir ve Dinghai Shenzhen (100 milyona sigortalı olduğu söylenir) ve labirent gibi meşhur manzaraları içerir. Seyahat deneyimi: İçi büyük ve güzel, biraz soğuk.

Dinghai Shenzhen

Yaratıcı çekim

Ücretsiz cüzdan fotoğrafları Öneriyi oyna: yaklaşık 3 saat oyun süresi; Huanglong Mağaradaki labirent manzaralı alan ayrı ayrı, 15 yuan / kişi ve indirimli biletler için 8 yuan / kişi olarak ücretlendirilir. Huanglong Mağarada sinyal yok ve yerinde mobil ödeme desteklenmiyor, en iyisi online bilet satın almak veya önceden nakit hazırlamaktır.

:

Bitti Huanglong Mağara gezisinden sonra Gençlik Yurdu'na gittim. Pansiyonun patronunun ve diğer ikisinin tavsiyesi üzerine Xi'an Kız kardeşim Fu Zhengyi'yi üç kez yedi ve 3 kişi yukarıdaki resimde 98 yuan set yemek sipariş etti. Üç tencere Zhangjiajie Özel bir yemektir, tarifi ve tadı biraz kuru tencere gibidir. İki Xi'an Kız kuru tencere yemeye alışkın olmadığını, ardından ikisinin yemekten sonra iki tencere 1 litre ılık su kurutduğunu söyledi.

. 3.825. Zhangjiajie Milli Orman Parkı (Yüksek sezon indirimli bilet dört gün içinde 123 yuan sınırsız giriş) Hunan Zhangjiajie Ulaşım: Leju Youth Hostel-yürüyüş (15 dakika) Wulingyuan Wu Jiayu Bilet İstasyonu. Konaklama: Leju Youth Hostel, 8 yataklı oda (bağımsız), 38, klimalı. Giriş: Zhangjiajie Yer şekilleri, ana vatanın büyük nehirleri ve dağları. Yol programı: Genellikle, rotalar nerede yaşarsanız yaşayın sağlanır, teleferikteki Bailong asansöründen inin veya Bailong asansöründeki teleferiğin dışına çıkın. Ancak huzursuzdum ve takip etmedim

, Böylesine muhteşem dağlara yürüyerek meydan okumak, bu arada irademi ve bedenimi kullanmak ve biraz para biriktirmek istiyorum (asansör ve teleferik ayrıca ödenmelidir). Böylece seyahat rotam Shili Gallery-Tianzi Mountain-Ecstasy-Shuilaosimen oldu.

Wulingyuan Bilet istasyonu

Shili Galerisi'nde koca ve karı vaftiz oğlu.

Shili Galerisinde ot toplayan yaşlı adam.

Shili Galerisinde Alacakaranlık Aşk.

Shili Galerisindeki Üç Kız Kardeş.

|
To Top