Renkli Bulutların Güneyi - Lijiang'a ve Dali_Travel Notes'a bir gezi - Çin Seyahati

1.gün

Doğru Yunnan Her zaman özlem duydum ve nihayet Ay Yeni Yılının üçüncü gününde Caiyunzhinan'a gitmeye ve çevrimiçi olarak birkaç rezervasyon platformunu karşılaştırmaya karar verdim ve beşinci günün Mafengwo'da olduğunu gördüm. Nanjing uçmak Kunming Özel bir uçak bileti var, acele edin. Güzergah da nispeten telaşlıydı ve ayrılmadan hemen önce aileme söyledim. Bu sefer biraz dik başlıydım (çoğunlukla kör randevulardan kaçınıyordum). Online bilet kapma, sadece tek durak bilet (Bahar Şenliği dönüş yolculuğu) aldım, bileti telafi etmek için trene bin.

Çok fazla insan var ve ayakta dururken biraz boş alan bir lüks.

Neyse ki hızlı. Gelenler Nanjing Güney İstasyonu sadece 12: 30'a yakın ve sonra bir metro bileti alıp gidiyorum Nanjing Lukou Havaalanı.

İnsanlarla dolu Lukou Havaalanına geldi. İlk kez büyük bir el işi yapmak biraz heyecan verici! (Biletinizi rezerve ettiğiniz havayolunu bulursanız biniş kartınızı bagaj kontrolü yapmadan yazdırabilirsiniz. Bagajınızı kontrol etmek isterseniz manuel operasyon masasında bagajınızı kontrol edip biniş kartını yazdırabilir ve ilk defa büyük kullanışlı uçuşu alan arkadaşınıza verebilirsiniz)

Bu benim biniş kartım, hayatımdaki ilk biniş kartım. O (_) O haha ~

Güvenlik kontrolü! ! !

Bekleme salonuna girerken, akşam altıda bir uçuş rezervasyonu yaptım ve bir öğleden önce geldim Nanjing . Öğle yemeğinde havaalanında KFC'yi yedim ve uçağın akşam yemeği için yemek yediği için bana başka bir öğün kazandırdı. (Büyük ve kullanışlı makineyi ilk gördüğümde heyecanlandım.)

Duymak istemediğim son şey oldu, hava trafik kontrolü, 45 dakika gecikti, bu ilk uçağa bindiğimde oldu, trajedi!

Yine gecikti, suskun ve çaresiz.

Tamam, biniş kapısı bile değiştirildi. Bu şekilde hesaplandı, ilk satın alındı Kunming İçin Lijiang Trendeki son uyuyan, ertesi sabah uykudan sonra oraya varabilirsin Lijiang Bu uçuş programına göre biraz asılmış ama yine de umudum var. (Sevgili dostlar, dostça hatırlatmalar, mutlaka zamanı hesaplayın ve havaalanından tren istasyonuna kadar olan zamanı önceden ayırdığınızdan emin olun. Kunming Havaalanı saati, akşam treni rezervasyonu yaparken, önerim ne zaman olursa olsun varmanızdır. Kunming , Paradan tasarruf edebilmeniz için son treni satın almak en güvenli yoldur Kunming Konaklama, Kunming İçin Dali , Lijiang Her sabah ve akşam bir tren olacak Kunming Demir şirketi bunu beğendi ve turistlerle ilgilendi. )

Uzun bir bekleyişten sonra nihayet uçağı gördüm.

Kalkışa hazır olun. .

Uçakta yemek gerçekten tatsız ama neyse ki bir paket hardal var. Gerçek kalkış saati saat 8'e yaklaşıyor. Kuzey Çin ve Orta Çin üzerinde bazen çok inişli çıkışlı hava akımları vardır. Bir uçağı ilk deneyimlediğimde böyle hissettim. Başarısız oldum! Gelenler Kunming Havaalanında saat 10:50 idi ve uçak iner inmez tren bileti iade edildi. Nanjing Kalkıştan önce, ertesi gün en erken trenin uyuyanı almak için bilet kapma yazılımını kullanın, böylece elimde iki tren bileti olur. Bu aynı zamanda çifte sigorta. Günün son trenine yetişemezsem, ertesi gün en erken trene bineceğim. Bir tren.

Bagajları bekliyorum, havaalanından ayrıldığımda saat 11:30, sadece yapabilirim Kunming Geceleme. Herkes yapabilir Kunming Havalimanının D Çıkışından, taksi almaktan çok daha ucuz olan, kişi başı 25 yuan olan havalimanından demiryoluna ekspres satın alın. Bütçesi yetersiz olanlar için de bir hatırlatmadır.

2. gün

içinde Kunming Birkaç saat dinlendikten sonra önce oraya gidin Lijiang Tren. Önünde lokomotif olan ilk araba.

Hepsi git Dali , Lijiang nın-nin. Pek çok insan var! Aynı zamanda Bahar Şenliği.

Tecavüz çiçek açar.

Gökyüzü çok güzel Nereden Kunming İçin Lijiang Yol boyunca manzara çok güzel, yani cep telefonu sinyali çok zayıf ve çok fazla mağara var.Bir kitap getirmenizi öneririm.Güzel manzaranın tadını çıkarırken güneşte rahatlayabilir ve kitabı rahatça okuyabilirsiniz.

|
To Top