Luoyang Promosyon Serisi (Mingtang Tianzi, imparatorun altı sürüşü, Baima Tapınağı, Longmen Mağaraları) _ Seyahat Notları - Çin Seyahati

İlk durak: Sui ve Tang Hanedanları Luoyang Şehir Harabeleri-Tiantang Mingtang Manzara Alanı

Cennet ve Mingtang oluşturur Luoyang Şehrin görkemli ve görkemli manzarası, benzersiz zenginliği ve üstün gücü simgeliyor ve Tang Hanedanlığı'nın mimari teknolojisinin olağanüstü başarılarını temsil ediyor.

Mingtang, Tang Chuigong'un (688) dördüncü yılında Wu Zetian'ın Luoyang Ana saray Qianyuan Salonu, yönetim, fedakarlık, tebrikler, bayramlar, dersler ve tartışmalar için kullanılan eski Mingtang sistemi tarafından inşa edilen saraya bağlıdır. 1986'da arkeologlar Wu Zetian döneminde Mingtang harabelerini keşfettiler. 2007'den beri Luoyang Sui ve Tang Hanedanları Luoyang Şehir alanının kazılması. Yerinde sergilenecek olan Mingtang Site Koruma Sergi Projesi, tarihi unsurları bünyesinde barındıran ve modern bir atmosfere sahip koruyucu bir yapıdır. Mingtang Koruma Sergi Binası: Toplam yükseklik yaklaşık 20 metre, toplam genişlik 105 metredir.Mingtang Koruma Sergi Binası yaklaşık 10.000 metrekarelik bir alanı kaplar ve 2 kata ayrılmıştır. Birinci katın merkezinde, alt kata bağlanan ortak bir alan var, buradan Mingtang merkez direk çukurunun dibine doğrudan bakabilirsiniz. Xinmingtang, Tang Hanedanlığı tarzına sahip modern bir yapıdır. Yalnızca kültürel kalıntıların en büyük korumasını düşünmekle kalmaz, aynı zamanda görüntüleme etkisini artırmak için bazı modern yöntemler kullanır. Bunun, tarihi kayıtlara tam olarak uymayan yeşil ve çevre dostu bir Xinmingtang olduğu söylenebilir. "

Cennet, saraydaki önemli bir saray ve Wu Zetian'ın ibadethanesi. 1980'lerde yapılan arkeolojik kazılardan sonra cennet merkezinin temeli iyi korunmuştur. Yeni Cennet, Dokuzuncu Beş Yılı simgeleyen dışta 5, içte 9 katlıdır. Binanın yüksekliği yaklaşık 60 metre, artı iki katlı platform tabanı ve Baoding, toplam yükseklik yaklaşık 80 metredir. Özellikle eski yapının görünümüne ek olarak, iç mekan modern bir mimari yapıya sahiptir. Bunların arasında, iki katlı platformun içi, Cennet Harabeleri'nin fiziksel sergi salonu ve iç katı cam zemin veya ahşap tahta yoldur Turistler tahta yolda yürürler. Yüz bir bakışta görülebilir. Ana binanın içi, Sui ve Tang Hanedanları ile ilgili düzenlenecek katlara göre çok sayıda sergi salonuna ayrılmıştır. Luoyang Şehrin ve sarayın tarihi tanıtımı, arkeolojik kazıları, restorasyon araştırma sonuçları vb. İçin geleneksel "model + teşhir panosu" dışında 3 boyutlu filmler, sanal dolaşım ve holografik model projeksiyonu gibi çeşitli modern dijital yöntemler de kullanılacak. Bu şekilde insanlık tarihinin çeşitli dönemleri Luoyang Etkinlikler ve ilgili tarihi olaylar canlı şekillerde ifade edilecek ve orijinal sıkıcı site sergisi canlanacak.

İkinci durak: Luoyang Zhouwangcheng İmparator Jiali Altı Müzesi İmparatorun altıyı sürmesi eski ritüel sistemimizin bir eylemidir. İmparator seviyesindeki altı atlı atlı iki araba, ünlü "İmparatorun Altı Sürücüsü" dür. İmparator altı, diğer yardımcı arabaların hepsi dört sürdü. Luoyang Kentin arkeolojik keşfi ile keşfedilen büyük ölçekli savaş arabası-at mezar çukuru, 21. yüzyılda yapılan önemli bir arkeolojik keşiftir. Yerinde inşa edilen büyük ölçekli at arabası mezar çukuru, site tipi bir müzedir. Araba ve at çukuru büyük ölçekli, pek çok araba türü ile düzgünce yerleştirilmiş ve muhteşem Bugün dünyadaki eşsiz "Jia Liu" kalıntısıdır.

Üçüncü durak: Beyaz At Tapınağı Doğu Han Hanedanı'nda yaratıldı Yongping On bir yıl (MS 68), Çin Dünyaca ünlü Garan olan ilk antik tapınak Budizm tarafından tanıtıldı Çin Daha sonra inşa edilen ilk devlet tarafından işletilen tapınak, Çin Budizmin "ata mahkemesi" ve "yorumlama kaynağı" 1900 yıldan daha uzun bir geçmişe sahiptir. Mevcut kalıntılar ve anıtlar Yuan, Ming ve Qing hanedanlarında kaldı. Tapınak, Üçüncü Buda, İkinci Göksel General ve Onsekiz Arhat gibi değerli olan Yuan Hanedanlığı'ndan kuru cilalı çok sayıda heykeli koruyor. 1961'de Beyaz At Tapınağı Cumhuriyet Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi, ulusal önemli kültürel kalıntıları koruma birimlerinin ilk partisi olduğunu duyurdu. 1983'te, Devlet Konseyi tarafından Çin'deki Çin Budizminin önemli bir tapınağı olarak belirlendi. Ocak 2001'de Baima Tapınağı, Ulusal Turizm İdaresi tarafından AAAA düzeyindeki ilk manzara noktaları grubu seçildi.

Yabancı manastırların taklidi

Dördüncü durak: Longmen Mağaraları Longmen Mağaraları Evet Çin Taş oyma sanatının hazine evlerinden biri, şimdi bir dünya kültür mirası, ulusal bir anahtar kültürel kalıntı koruma birimi ve ulusal AAAAA düzeyinde bir turistik cazibe merkezi. Henan bölge Luoyang Luolong Bölgesi'ndeki Yi Nehri kıyısında Longmen Dağ ve Kokulu Tepe. Longmen Mağaraları Mogao Grottoes, Yungang Grottoes ve Maiji Mountain Grottoes ile birlikte Çin Dört mağara.

Longmen Mağaraları Kuzey Wei Hanedanlığı İmparatoru Xiaowen döneminde kazılmış ve daha sonra Doğu Wei, Batı Wei, Kuzey Qi, Sui, Tang, Beş Hanedanlık, Song ve diğer hanedanlardan geçmiştir. 400 yıldan fazla bir süredir sürekli olarak büyük ölçekte inşa edilmiştir. Kuzey ve güney 1 km uzunluğundadır. Şu anda 2345 mağara oyuğu ve 10 heykel bulunmaktadır. 10.000'den fazla heykel, 2.800'den fazla yazıt. onların arasında" Longmen "Yirmi Pim", kaligrafi Wei stelinin özüdür ve Chu Suiliang'ın "Yi Que Buddha Niş Steli", erken Tang Hanedanlığı dönemindeki normal yazı sanatının bir modelidir.

Longmen Mağaraları Kuzey Wei Hanedanlığı İmparatoru Xiaowen döneminde kazılmış ve daha sonra Doğu Wei, Batı Wei, Kuzey Qi, Sui, Tang, Beş Hanedanlık, Song ve diğer hanedanlardan geçmiştir. 400 yıldan fazla bir süredir sürekli olarak büyük ölçekte inşa edilmiştir. Kuzey ve güney 1 km uzunluğundadır. Şu anda 2345 mağara oyuğu ve 10 heykel bulunmaktadır. 10.000'den fazla heykel, 2.800'den fazla yazıt. onların arasında" Longmen "Yirmi Pim", kaligrafi Wei stelinin özüdür ve Chu Suiliang'ın "Yi Que Buddha Niş Steli", erken Tang Hanedanlığı dönemindeki normal yazı sanatının bir modelidir.

Buda'nın bedeni ağır hasar gördü, bu yüzden pişmanım!

Beşinci durak: Luoyang Luopu Atışla

şakayık Çiçekler açıyor, misafirperver Luoyang İnsanlar ziyaretinizi memnuniyetle karşılıyor!

|
To Top