Gouqi Adası ve Shengshan Adası ücretsiz seyahat - anavatanın en doğu adası (yerleşik ada) _ Seyahat Notları - Çin Seyahati

1 Mayıs'tan hemen sonra yeğenim ve yeğenim beni onlarla gitmeye davet etti. Shengsi Sınıf arkadaşlarımı adaları ziyarete götürmek istiyorum? Onların çok genç ve tanıdık olmayan amcalar ve teyzeler olduklarını düşünmüştüm, ama bir ısırıkla hemfikirlerdi. Kimse adadaki müteakip çalışmanın bu kadar karmaşık olmasını beklemiyordu, çünkü Wolfberry Adası Çok küçük ve adadaki kişi sayısında kısıtlamalar var, bu yüzden bilet en büyük sorun 20 yetişkin ve 2 çocuktan oluşan ekibimizin yanı sıra daha da zor, bilet almanın zorluğu gerçekten çok zor. : Gökyüzüne çıkmak çok zor değil. Neyse ki, yeğenimizin uzun yıllar ücretsiz seyahat deneyimi ve azmi ile birlikte tam biz vardığımızda Şangay Shenjiawan İskelesi'nde, tüm feribot biletleri nihayet yerleşti ve yüreğime karışmış olduğum zor şeyler sonunda bir anda rahatladı.

Wolfberry Adası

Wolfberry Adası geç saate kadar yatmak Shengsi Takımadaların doğu kısmı, Saddle takımadalarındaki en büyük adadır. 9.000'den fazla nüfusu ile Gouqi Kasabasında yerleşik tek adadır. Jin Hanedanlığı döneminde adada insanlar yaşıyordu. Adını wolfberry çalılarından alıyordu. Günümüzde adada kökler yetiştirilebildiği sürece insanlar tarafından işgal edilmektedir. Stack, burası "Deniz Potala Sarayı" olarak da bilinir.

Wolfberry Adası

Wolfberry Adası Doğuda, ülkemizin önemli balıkçı limanı var. Shengshan İki ada arasındaki en yakın mesafe sadece 700 metredir. Sanjiao Nehri Köprüsü artık iki adanın karşısına inşa edilmiştir. İki ada arasında gidip gelmek sadece dakikalar ve saniyeler sürer.

Wolfberry Adası

Bir deniz teknesiyle doğuya gittik Denizin rengi gerçekten korkunç, çamurlu, gri ve sarıydı, hoş bir ruh hali yoktu, kasvetli gökyüzü ile birleştiğinde, kendiliğinden bir depresyon duygusu gelişti. Yaklaşık iki buçuk saat sürdükten sonra yavaş yavaş görebiliyorum Wolfberry Adası Suyun dış hatları yeşile döndü ve denizin rengi aniden yeşile döndü Teknede birçok genç bağırdı: Su yeşile döndü, su yeşile döndü. Tekne yanaştıktan sonra Yujia Inn bizi alması için üç araba yolladı Ada yolu boyunca yeşilden maviye su sürekli kayalara çarpıyordu ve deniz meltemi esiyor, insanları rahatsız ediyordu. Wolfberry Adası Sahildeki plajlar büyük değil, Xiaojiabiyu gibi hissediyor, en ünlüsü Dawang Plajı. Burada deniz kıyısına oturup sessizce kayalara vuran denizin sesini dinleyebilir, çocuk gibi dalgaları kovalayabilir, deniz kabukları toplarken romantik bir şekilde gün batımını bekleyebilirsiniz.

Dawang Village Plajı

Dawang Village Plajı

Adanın Wulibei dağ zirvesinin kuzeyine kadar sahil boyunca yürüdük. Üzerinde dört güçlü karakter "Dağ ve Deniz Harikaları" oyulmuş uzun ve uzun bir kaya duruyor. Bu Ming Hanedanı generali Hou Jigao'nun el yazısından alınmıştır. . Anıtın tepesine tırmanırken dağların, resiflerin, kumsalların, bulutların, gökyüzünün ve denizin panoramik manzarası büyüleyiciydi.

Dağların ve Denizlerin Harikaları

Dağların ve Denizlerin Harikaları

Wolfberry Adası Ülkemizde midyelerin (Haihong) memleketi ... Buradaki deniz, balıkçılık kaynaklarının yetersizliğinden dolayı beyaz "yıldızlarla" kaplıdır. Wolfberry Adası Midye, su ürünleri yetiştiriciliği endüstrisinin yeni ayağı haline geldi. Beyaz köpük topun altına sarkan midyelerin hepsi midye ... Buradaki su berrak olduğu için yetiştirilen midyelerin kalitesi mükemmel! İhraç edildi Japonya ile Kore . Dağın tepesinde duran bin dönümlük deniz merası, gün batımının parıltısı altında daha büyüleyici ve şok edici.

Dağların ve Denizlerin Harikaları

Dağların ve Denizlerin Harikaları

Dağların ve Denizlerin Harikaları

Çalışkan balıkçılar, öğleden sonra gün batımı ışıltısı altında kıyıya dönene kadar her gün sabah saat 2'de denize açılır. Midye yetiştiren balıkçılar için balık tutmaya gitmek daha kolaydır. Midyelerin büyümesini kontrol etmek için midye yetiştirme alanında küçük bir balıkçı teknesini ileri geri sürdüler.

Xiaoxitian

Öğleden sonra, Xiaoxi Dağı'nın yarım yamacına geldik, sadece denizde muhteşem gün batımını bekledik. O zamanlar daha erkendi, bazen gökyüzünde kara bulutlar yuvarlanıyor ve bazen güneş doğrudan denize çarpıyor, dalgaların kırılmış gümüş parçalar gibi, yol kenarındaki gökyüzüne işaret eden terk edilmiş büyük demir çapa sıraları paslanmış olmasına rağmen silah namlusu gibi görünüyordu. Lekeler, denize gittiğinde hala onun değişimlerini hissetmenize izin veriyor.

Xiaoxitian

Xiaoxitian

Yakında alacakaranlık yaklaşıyordu ve uzaktaki gökyüzündeki birkaç bulut giderek daha da inceliyordu, kavurucu güneşin nüfuz eden kuvveti altında, deniz suyu mora döndü ve kavurucu güneşin buharlaştığı deniz sisi havaya yayılmaya devam etti.

Xiaoxitian

Bu koşullar altında, sabırsızlıkla beklediğimiz "İsa Işığı" büyük ihtimalle ortaya çıkacaktır .. Bir süre sonra, deniz meltemi kalın bir bulut tabakasını savurur ve güneş gökten parlayarak bulut atmosferine ve okyanus suyuna yayılır. Sisin üzerine ateş gibi ışık huzmeleri uçsuz bucaksız denize dökülerek muhteşem bir resim oluşturarak insanlara kutsal bir huzur ışığı veriyor, insanlar bu doğal manzaraya "İsa Işığı" adını verdiler.

Xiaoxitian

Xiaoxitian

Xiaoxitian

Güneş asi öfkesini yavaşça aldı, ılık ve yavaş yavaş denizden kayboldu ve gün batımı sonrası kızıllığın altındaki deniz yüzeyi, sanki bütün gökyüzü, deniz ve dünya haline gelmiş gibi altın altın rengine boyandı. Bir renk tonu çok yumuşak ve çok sessiz.

Xiaoxitian

Xiaoxitian

Ertesi sabah saat dörtte yola çıktık Shengshan Adanın en doğu noktası da Zhoushan Takımadalar-Doğu Kayalığının en doğu noktası. East Cliff Shengsi Kuzeydeki Houlingtou Adası ve güneydeki Eelzuitou'dan 3,000 metrelik kıyı şeridi olan on doğal noktadan biri. East Cliff'in uçurumları aniden dağın yamacından düşerek yüksek bir uçurum oluşturuyor, 10 metreden daha yüksek duruyor ve en yüksek noktası 70 metreden fazla. Tüm dağın çizgileri bıçak ve balta gibi basittir, bu yüzden doğanın harika işine hayran olmalısınız.

East Cliff

East Cliff

East Cliff

East Cliff

Kaya, denize bakan uçurumun ortasında çıkıntı yapıyor. Balıkçının karısının dönüşünü dört gözle beklediğine ve onu dört gözle beklediğine dair bir halk efsanesi vardı, bu yüzden buna "Eşi İstiyorum Kayalığı" da deniyordu.

East Cliff

Uçurumun dibinde, birkaç deniz balıkçısı kayaların üzerinde durdu, dalgaların tokat atmasına ve sıçratmasına izin verdi, oltayı tuttu ve balığın yemi yemesini bekledi. Bir süre sonra kırmızı ceketli bir adam oltasını havaya kaldırdı ve büyük bir levrek yakalandı.

East Cliff

Sabahları pek çok turist, denizde güneşin doğuşunu seyretmek için koşuşturarak East Cliff kayalıklarına koştu. Son günlerde yoğun bulutlar ve ısınma ve soğumanın kesişmesi nedeniyle hava bulutlu ve yağmurlu. Böylelikle fotoğraf meraklıları her yerde fotoğraf çekmekten vazgeçemiyor.

East Cliff

East Cliff

Shengshan Adada ayrıca sessiz ve unutulmuş bir köy var. Burası "sisli bir ada, ıssız bir çöl köyü, Oz Büyücüsü'nün bir rüya ülkesi".

Houtouwan Köyü

Houtouwan Köyü

Küçük ada sisle çevrilidir.Dağlarla birlikte inşa edilen binaların duvarları yoğun sürüngenlerle kaplıdır.Duvarlara ve yamaçlara geniş yeşil alanlar bağlanmıştır. Köydeki dolambaçlı taş yollar da yabani otlarla kaplıdır. İlk bakışta, bütün köy ıssız ve çökmüş durumda, ama masalsı bir huzur ve rahatlık gösteriyor.

Houtouwan Köyü

Houtouwan Köyü

"bu Shengsi Shengshan Adadaki Houtuo Körfezi'ndeki ıssız köy, ıssız bir ada değil. Shengshan Adanın gemisi. "Bu köyde yaşayan bir balıkçı bize bu ıssız köyün Hootuo Körfezi'nin doğusunda olduğunu söyledi. Linhai , Aslında küçük bir balıkçı köyüydü. Köyün doğusu çoğunlukla kayalık resifleri olduğundan, engebeli yollar trafik sıkıntısına neden olur. Ek olarak, tayfun nedeniyle resif balıkçı tekneleri burada demirlemek için uygun değildir, bu nedenle balıkçılar adanın batı yakasındaki yoğun nüfuslu bir kasabada yaşamak için uzaklaşmayı seçtiler. Neredeyse ıssız Houtuowan Köyü, 10 yıldan fazla süren değişikliklerin ardından bugün olduğu gibi "Oz Büyücüsü" sahnesi haline geldi ve geride sadece birkaç köylü kaldı.

Houtouwan Köyü
|
To Top