Meili'ye gidin ve sizi şaşırtabilecek altın güneş dağlarını görün. - Yolculuk

Meili Kar Dağı nerede? Meili Kar Dağı, yüzlerce kilometre boyunca ayakta duran kar sırtları ve zirveleri ile Yunnan'daki en muhteşem karla kaplı dağ grubudur. Diqing'in Tibet halkı nesiller boyu Meili Kar Dağı'nın eteklerinde varoluş izleri bıraktı ve ayrıca Meili Kar Dağı'na derin kültürel çağrışımlar yaptılar.

Kar Dağı Prensi olarak da bilinen Meili Kar Dağı, Yunnan, Diqing İlçesi, Deqin İlçesinin yaklaşık 10 kilometre kuzeydoğusundaki Hengduan Dağları'nın orta kesiminde yer alır. Nu Nehri ile Lancang Nehri arasında, ortalama yüksekliği 6000 metre veya daha fazla olan 13 tepe vardır. Bunlara "Prens Onüç Tepeleri" denir. Kawagebo Peak, deniz seviyesinden 6740 metre yüksekte ve Yunnan'daki en yüksek zirvedir.

Meili Kar Dağı yayla ihtişamına ve Jiangnan'ın güzelliğine sahiptir. Karla kaplı dağların tepesinde bulutlar ve sisler sessizce akıyor; karla kaplı dağların eteklerinde buzullar sessizce akıyor; karla kaplı dağların derinliklerinde nehirler sessizce akıyor ... Farklı ritimler ve ritimler aynı derecede göze hoş geliyor. Mafengwo stratejisini indirebilirsiniz Meili bölgesinde görülmesi gereken yerler

Meili Snow Dağı -Dağın tepesini her mevsim bulut ve sis çevreler ve yerliler nadiren dağın açıldığı anı görürler.Bazı insanlar gördüklerini tarif edecek uygun bir kelime bulamadıklarını söylemişlerdir. Görme, çünkü bu an için dil çok zayıf görünüyor. Gelin ve kendiniz görün, belki Lu Dağı'nın gerçek yüzünü görecek kadar şanslı olan sizsiniz.

Meri'de görülmesi gereken yerler Feilai Tapınağı Xiangtai ve Beyaz Kule dışında, dağın tepesine kurulmuş olan ve insanların seyretmek için ayakta durabileceği düz bir zemin olan küçük kasaba, Meili Kar Dağı'nı izlemek için ideal bir yer olan yolun diğer tarafında bina yok.

Mingyong Buzulu Mingyong Buzulu, alçak enlem tropikal muson okyanusal modern buzuludur ve dağın tepesindeki kar tüm yıl boyunca erimez. Bulunduğu yerdeki kar çizgisi düşük olduğu, sıcaklığı yüksek olduğu için çabuk erir ve yağışla hayatta kaldığından hareket hızı da hızlıdır.

Yubeng Köyü Büyülü ve güzel bir yer ve yürürken cennet gibi hissediyor. Yubeng Köyü, yukarı ve aşağı köylere bölünmüştür. Yukarı köy, Kawagebo Zirvesi'ne tırmanmak için Çin-Japon ortak tırmanma üssü kampına, aşağı köy ise Yubengshen Şelalesi'ne götürür.Yol boyunca, taş mühür kitabının ve aynı köke sahip beş ağacın harikalarını görebilirsiniz. Meili Snow Mountain Seyahat İpuçları En iyi izleme noktası 1.214 Ulusal Karayolu altında bulunan Baimang Kar Dağı, Meili Kar Dağı'nın panoramik görüntüsünü görebiliyorsunuz ancak yol dar ve uzun süre kalmak uygun değil. 2. Wunongding Gözlem Güvertesi, Deqin ilçesine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Zhongdian yönünden Deqin'e giren 214 Ulusal Karayolu üzerinde, 13 beyaz pagoda var, arazi açık ve oldukça muhteşem.

3. Feilai Tapınağı Tütsü Yakma Platformu, Feilai Tapınak Köyü Deqin'den Tibet'e kadar 214 Ulusal Karayolu üzerinde, Deqin İlçesine yaklaşık 11 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.Yerel Tibetliler ve yayalar buhur yakıp dua eder, güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için çok güzel bir yer. . Şimdi Feilai Temple Tütsü Yakma İstasyonu yemek, konaklama ve barlarla tamamen işlevsel bir turizm merkezi haline geldi. Çoğu turist burada yaşıyor, gün doğumunu ve gün batımını izliyor ve Yubeng ve Mingyong'a gitmek en uygun olanı.

Gezi Shangri-La'dan Meili Kar Dağına bisiklet sürebilirseniz, yıl boyunca kar manzaraları farklı olsa bile, en güzel kar dağlarını ve Yubeng'in güzel manzarasını görmeseniz bile yol boyunca manzara insanı şimdiden çok rahat ve mutlu hissettiriyor. Bununla birlikte, Shangri-La'ya bisiklet sürmek çok zor olduğundan, tüm seyahat arkadaşlarının seyahate çıkmadan önce tamamen psikolojik olarak hazırlıklı olmaları önerilir. Bağlanma: Yeterli zamanınız varsa, bunu düşünebilirsiniz. Shangri-La'da (15-30 yuan) bisiklet kiralayın. Manzaralı bilet Meili Snow Mountain Scenic Area için biletler (Mingyong Buzulu ve Yubeng dahil) 60 yuan / kişi ve sigorta ücreti 3 yuan / kişidir.

diğer bilgiler 1. İçeride dönerken haritaya gerek yoktur ve dışarıya dönerken Shangri-La'da bir harita bulabilirsiniz. 2. Yolun tamamı toprak yoldur, Temmuz'dan Ağustos'a kadar heyelanlar olacak ve Ocak'tan Mart'a kadar dağlar karla kaplanacaktır. 3. Her kış, Shangri-La, Tibet ve Ganzi, Sichuan'ın her yerinden Tibetliler vardır. 4. Bir at kiralanması tavsiye edilir. 5. Konaklama bilgileri: Deqin County Konuk Evi ve Feilai Tapınağı düşük fiyatlarla konaklama için kullanılabilir. Mingyong Köyü'nde konaklamak ve gece dağlarda yaşamak en iyisidir.Ay ve yıldızları çok yakından görebilirsiniz.Her yerde huzur ve uzak mesafe hissi hissedilmez. 6. Yemek bilgileri: Mingyong Köyü'ne girdiğinizde, ilk oda köy muhtarının evidir. Nazik köy müdürü sizi bir Tibet evinde yaşamanız için ayarlayacaktır. Yerliler çok basittir ve fiyatı onlarla kendiniz tartışabilirsiniz. Onlara birkaç tane verebilirsiniz on yuan. Orada, yerinde yak sütü de yiyebilirsiniz, ancak yine de yerel bölgede güçlü bir ataerkil atmosfer hissedebilirsiniz.Yemek sırasında erkekler masaya otururken kadınlar sadece yere oturabilir. Güzel geceyi hatırlıyorum, birlikte yıldızları izledik

Diğer uyarı bilgileri 1. Xidang Köyü'ne gitmeden önce, orada zaman beklememek için atları önceden ayırtmak en iyisidir. 2. Ana kamp buz gölü ile oynamayı ayarlayabilir, göl mavidir. 3. Yubeng'e seyahat, yağmur mevsimi ve kışı önlemelidir. Nisan'dan Haziran'a, Eylül'den Kasım'a gitmek daha uygundur. 4. Son yıllarda, Yubeng Köyü'nde zaman zaman çığlar meydana geldi, bu nedenle turistlerin güvenliğe dikkat etmesi gerekiyor. Seyahate çıkmadan önce yerel hava koşullarına dikkat etmelisiniz. İlgili seyahat ipuçlarını kontrol edebilirsiniz

kalmak O sırada 1974'te Feilai Tapınağı'nın Shouwang'ında yaşıyordum. Hem Deqin County Konuk Evleri hem de Feilai Tapınağı düşük fiyatlarla kalabilir. Http://www.mafengwo.cn/zs/10806/ adresine başvurabilirsiniz.

Gurme Kamelya ve Zanba, Deqin'deki ana yiyeceklerdir. Tereyağı çayı, Tibetlilerin misafirleri eğlendirmek için sahip olması gereken bir içecektir. Zanba, genellikle günde üç öğün yenen temel bir besindir ve makarna ve pirinç genellikle akşam yemeğinin temel besinidir. Tereyağı çayı, soğuğu ortadan kaldırabilen ve insan vücudunun ihtiyaç duyduğu kaloriyi yenileyebilen, son derece yüksek kalorili içeriği nedeniyle en iyi yerel içecektir.

Meili Snow Mountain'ın Büyük Dönüşü (2) _ Seyahat Notları
önceki
1314 Meiliyuan_Travel Notları
Sonraki
Meili Kar Dağı. 1980'lerde doğan genç bir çift, sürücüsüz bir yolculukta evlendi. On yıl sonra anlaşma. Kendi portreniz düğün fotoğrafları çok zor hee hee_Travels
İlk kar dağım-Meili Yubeng_Travels
Meili Snow Mountain-Wish Journey (Lijiang off-roader Xueyang Amca, Master Yang ve şirketleri için tüm arkadaşlara teşekkürler) _Travels
Gerçek bir ruhsal yolculuk-Meili Zhuanshan_Travels
Rongzan Kawagebo_Travel Notları
Guizhou xingji (3): Zhenyuan, burada yavaşça
Zhenyuan'ın iki günlük derinlemesine turu (Miaojiang Çin Seddi, Gemi Dağı, Qinglong Mağarası, Antik Köprü, Gujing, Antik Sokak, Antik Ev) _ Seyahat Notları
Dev Kasaba, Doğu Guizhou Geçidi, Zhenyuan Antik Kenti Seyahat Notları Yolculuk Notları
Guizhou'nun doğusunda, "Zhenyuan" adında ünlü bir tarihi ve kültürel şehir var _Travels
Guizhou Zhenyuan Antik Şehri_Travel Notları
Guizhou No.2 Zhenyuan Antik Kenti_Travel Notları
Temmuz 2017'de Guizhou'ya tek başınıza gidin_Travel Notes
To Top