Ulusal Porselen Malzemeleri: 2023'ün ilk yarısında, net kârın yıllık%18,58-%23,55 oranında düşmesi bekleniyor

Çin Securities Smart Caixun Guo Porselen Malzemeleri (300285), 16 Temmuz akşamı performans tahminlerini açıkladı. Kayınvalidesi net kârının 2023 ila 308 milyon yuan-3.28 milyar anneye geri dönmesi bekleniyor Yuan, yıllık%18.58 -23.55 oranında bir yıllık düşüş; 272 milyon Yuan-2.92 milyar yuan, yıllık%19.72-%25.22 düşüş. En son kapanış fiyatına dayanarak, Guo porselen malzemelerinin mevcut fiyat kazanç oranı (TTM) yaklaşık 66.55 kat -69.86 kez ve net oranı (LF) yaklaşık 4,77 kattır.

Bu açıklamanın ortalama değerine göre hesaplanan şirketin son yıllarda fiyat -öğrenme oranı aşağıdaki gibidir:

Son yıllarda, şirketin fiyat -öğrenim oranı (TTM), net oranı (LF) ve piyasa oranı (TTM) tarihi bölüm diyagramı aşağıda gösterilmiştir:

Veriler, şirketin esas olarak çeşitli yüksek kaliteli seramik malzemelerin araştırma ve geliştirme, üretimi ve satışıyla uğraştığını ve elektronik malzemeler, katalitik malzemeler, biyomedikal malzemeler ve diğer malzemeler dahil olmak üzere dört ana iş segmentini oluşturduğunu göstermektedir. Tıbbi, yeni enerji araçları , bina seramikleri, otomobiller ve endüstriyel kataliz, güneş fotovoltaik ve diğer alanlar.

Duyuruya göre, şirketin performans değişikliğinin nedenleri, raporlama döneminde, şirketin MLCC orta toz satışlarının yılın ilk yarısındaki performansını azaltan yıl -yılda düştüğü; Raporlama döneminde net kar ve zararın net kar üzerindeki etkisi yaklaşık 36 milyon yuan, esas olarak devlet sübvansiyonlarından kaynaklandı.

Bu açıklama için performans fragmanının ortalama değerine göre hesaplanan şirketin son yıllarda karı aşağıdaki gibidir:

Ek açıklamayı belirtin:

P / E oranı = Toplam piyasa değeri/net kar. Şirket kayıplarını kaybettiğinde, fiyat -öğrenme oranı negatiftir. Şu anda, fiyat -işleme oranı değerlemesinin pratik bir önemi yoktur ve genellikle piyasa oranı veya piyasa satış oranı için bir referans olarak kullanılır.

Net oran = Toplam piyasa değeri/net varlıklar. Belediye net oranı değerleme yöntemi çoğunlukla büyük kar dalgalanmaları ve nispeten istikrarlı net varlıkları olan şirketler için kullanılır.

Pazarlama oranı = Toplam piyasa değeri/işletme geliri. Pazarlama oranı değerleme yöntemi genellikle kayıp veya mikro kâr amacı gütmeyen büyüme şirketleri için kullanılır.

Metnin fiyat -işleme oranı ve pazarlama oranı TTM yöntemi, yani 12 aylık finansal raporun (tahmin dahil) son dönem itibariyle 12 aylık veri hesaplaması ile hesaplanır. Belediye net oranı, son finansal rapor verilerine göre hesaplanan bir LF yöntemi benimser. Üçünün üç bölümünün hesaplama aralığı, şirketin listelendiğinden bu yana en son duyuru tarihidir.

Fiyat -işleme oranı negatif olduğunda, cari dönemin segmentasyonunun katlanma diyagramının kesintiye uğratılmasına neden olacağını göstermez.

Yichang Technology: 2023'ün ilk yarısında 1 milyon yuan kaybetmesi bekleniyor
önceki
Yükselen Seiko: 2023'ün ilk yarısında 41 milyon yuan -61 milyon yuan kaybetmesi bekleniyor
Sonraki
Küçük! Arabayı parçalayın! Çok katlı yüksek katlı evler, dış duvarlar düşer! Birden fazla kişi tarafından yaralanacak! Kim sorumlu olmalı
Amerika Birleşik Devletleri Federasyonu'na giriş yapın! Messi resmen Miami International'a katıldı
20 yıllık rafine ekim, bağımsız araştırma ve geliştirme doldurma piyasası boşlukları! "Küçük Dev" nasıl yapılır?
Kayıp "Patlama Deposu"! Şangay Hongqiao Tren İstasyonu: Kayıp eşyalar yarım yıl boyunca tutulur ve teslimat için postalayabilirsiniz
Liuzhou salyangoz pembe çırpınan "kokulu" yurtdışı! İhracat Değerleri Yıllık Artan -Onda -Yen -Şirketlerin % 40'ından fazlası denizaşırı depoları kapmak
Yoksa araç kazaları kaza riski var mı? Nissan, Japonya'da yaklaşık 700.000 otomobilin geri çağrıldığını duyurdu
-6 Buzlu "Yaz"! İç mekan buz ve kar projesinin ısısı arttı ve yeni oyun kilidi açıldı
Maksimum sıcaklık 51 ° C'dir! Kuzey Meksika'daki birden fazla okul öğrencileri okul zamanında kısaltır
Yangın alanı üzerinde 4500 hektardan fazla! İspanyol adasında orman yangını patlaması
Sadece bir avuç turist var ve Japon nükleer kirliliği suyu deşarj planı, Takashi Pakocheng'in Fukushima'daki turizm ekonomisini etkiliyor
70 yıldaki en kötü kuraklık! Uruguay Ciddi kuraklık ve su eksikliği tarım ve hayvancılık
Deniz, kara ve hava hepsi -Ond! Bohai'nin en büyük deniz çapında Rüzgar Gücü Kapsamlı Acil Durum Egzersizi
To Top