Pearl River Piyano: 2023'ün ilk yarısında, net kârın yıllık%59,48-%68,83 oranında düşmesi bekleniyor

Çin Securities Smart Caixin Pearl River Piyano (002678), 14 Temmuz akşamı performans fragmanını açıkladı. 20 milyon yuan ila 26 milyon yuan net kârının 2023'ün ilk yarısında anneye dönmesi bekleniyor, Yıllık bir yıllık düşüş%59.48-%68.83; 10.000 yuan-23 milyon yuan, yıllık%60.32-%68.95; hisse başına temel kazanç 0.01 yuan/hisse -0.02 yuan/hisse idi. 14 Temmuz'daki kapanış fiyatına dayanarak, Pearl Nehri Piyanosunun (TTM) mevcut fiyat -kazanç oranı (TTM) yaklaşık 92,8 kez -99.84 kez, net net oranı (LF) yaklaşık 2,14 kat ve piyasa satışları Oran (TTM) yaklaşık 5.09 kattır.

Bu açıklamanın ortalama değerine göre hesaplanan şirketin son yıllarda fiyat -öğrenme oranı aşağıdaki gibidir:

Son yıllarda, şirketin fiyat -öğrenim oranı (TTM), net oranı (LF) ve piyasa oranı (TTM) tarihi bölüm diyagramı aşağıda gösterilmiştir:

Verilere göre, şirket esas olarak piyano ve dijital enstrüman ürünlerinin araştırma ve geliştirme, üretim, satış ve hizmetleri ile sanat eğitimi gibi kültürel endüstrilerle ilgilenmektedir.

Duyuruya göre, 2023'ün ilk yarısında, piyasa tüketim ortamı, öğretim ve eğitim politikaları nedeniyle, enstrüman piyasasının genel talebi zayıftı, hammadde fiyatlarının fiyatı arttı, döviz kuru dalgalanmaları ve dış ticaret ihracatı , şirketin işletme geliri ve net karı, geçen yılın aynı dönemine göre azaldı.

Bu açıklama için performans fragmanının ortalama değerine göre hesaplanan şirketin son yıllarda karı aşağıdaki gibidir:

Ek açıklamayı belirtin:

P / E oranı = Toplam piyasa değeri/net kar. Şirket kayıplarını kaybettiğinde, fiyat -öğrenme oranı negatiftir. Şu anda, fiyat -işleme oranı değerlemesinin pratik bir önemi yoktur ve genellikle piyasa oranı veya piyasa satış oranı için bir referans olarak kullanılır.

Net oran = Toplam piyasa değeri/net varlıklar. Belediye net oranı değerleme yöntemi çoğunlukla büyük kar dalgalanmaları ve nispeten istikrarlı net varlıkları olan şirketler için kullanılır.

Pazarlama oranı = Toplam piyasa değeri/işletme geliri. Pazarlama oranı değerleme yöntemi genellikle kayıp veya mikro kâr amacı gütmeyen büyüme şirketleri için kullanılır.

Metnin fiyat -işleme oranı ve pazarlama oranı TTM yöntemi, yani 12 aylık finansal raporun (tahmin dahil) son dönem itibariyle 12 aylık veri hesaplaması ile hesaplanır. Belediye net oranı, son finansal rapor verilerine göre hesaplanan bir LF yöntemi benimser. Üçünün üç bölümünün hesaplama aralığı, şirketin listelendiğinden bu yana en son duyuru tarihidir.

Fiyat -işleme oranı negatif olduğunda, cari dönemin segmentasyonunun katlanma diyagramının kesintiye uğratılmasına neden olacağını göstermez.

Xingang Co., Ltd.: 2023'ün ilk yarısındaki net kârın, yıllık%77,45-%81,67 oranında düşmesi bekleniyor
önceki
Almanya Nano: 2023'ün ilk yarısında 1.04 milyar yuan'a 11.7 milyar yuan kaybetmesi bekleniyor
Sonraki
Shuangcheng Pharmaceutical: 2023'ün ilk yarısında 7.5 milyon yuan ila 11 milyon yuan kar elde etmesi bekleniyor
Huifeng Co., Ltd.: 2023'ün ilk yarısında 32 milyon yuan -48 milyon yuan kaybetmesi bekleniyor
Yichang Technology: 2023'ün ilk yarısında 1 milyon yuan kaybetmesi bekleniyor
Ulusal Porselen Malzemeleri: 2023'ün ilk yarısında, net kârın yıllık%18,58-%23,55 oranında düşmesi bekleniyor
Yükselen Seiko: 2023'ün ilk yarısında 41 milyon yuan -61 milyon yuan kaybetmesi bekleniyor
Küçük! Arabayı parçalayın! Çok katlı yüksek katlı evler, dış duvarlar düşer! Birden fazla kişi tarafından yaralanacak! Kim sorumlu olmalı
Amerika Birleşik Devletleri Federasyonu'na giriş yapın! Messi resmen Miami International'a katıldı
20 yıllık rafine ekim, bağımsız araştırma ve geliştirme doldurma piyasası boşlukları! "Küçük Dev" nasıl yapılır?
Kayıp "Patlama Deposu"! Şangay Hongqiao Tren İstasyonu: Kayıp eşyalar yarım yıl boyunca tutulur ve teslimat için postalayabilirsiniz
Liuzhou salyangoz pembe çırpınan "kokulu" yurtdışı! İhracat Değerleri Yıllık Artan -Onda -Yen -Şirketlerin % 40'ından fazlası denizaşırı depoları kapmak
Yoksa araç kazaları kaza riski var mı? Nissan, Japonya'da yaklaşık 700.000 otomobilin geri çağrıldığını duyurdu
-6 Buzlu "Yaz"! İç mekan buz ve kar projesinin ısısı arttı ve yeni oyun kilidi açıldı
To Top