Güçlü ekonomi ve ekoloji daha güçlü olmalı! Handian Kasabası dört mevsimi, üç mevsimi ve çiçekleriyle orman kasabasına dönüşüyor

Ortaya çıkan kamu muhabiri Li Cambridge Muhabiri Meng Jian Lu Lanying Kırmızı çiçekler ve yeşil ağaçlar, çimenli lotus göletleri, kuşlar ve çiçekler ... Yangtze Nehri'nin kuzeyinin bir resmi, Zouping Şehri, Handian Kasabası kırsalına yayılıyor. Golden Avenue (Golden Sophora), Cherry Blossom Avenue ve Weeping Willow Avenue üzerinde araç kullanmak ferah ve güzel.

"Her gün etrafta dolaşmaya ve temiz havayı solumaya geliyorum. Üç yıl önce bu ormana sahip olduğumuz için düzinelerce daha fazla kuş oldu ve çoğunun adı verilemez." 5 Haziran'da muhabir Hehe Sulak Alanı'ndaydı. Park, Xiaowangtuo Köyünde burada yürüyen Liang Zhongmin ile karşılaşıyor.

Liang Zhongmin, bu sulak alanın çöplükten 3A turistik cazibe merkezine dönüşmesine tanık oldu.

Handian Hehe Sulak Alan Parkı, su, orman ve çimden oluşan entegre bir projedir.Zouping Şehri Kanalizasyon Arıtma Tesisi'nin günlük arıtılmasından sonra standartlara ulaşan suyu sulak alana sokar.Sulak alana kertenkele, sarı kalamus, sazlık, sazlık ve diğer su bitkilerinin ekilmesi su kalitesini daha da artıracaktır. Arıtma, nehir boyunca su ortamının ekolojik restorasyonunu gerçekleştirmiştir. Muhabir, sanki ayaklarının altında gürleyen sular ve gözlerinde tam çiçek açan yüz çiçekle on binlerce ormana giriyormuş gibi çimenlerde ve sulak alanlarda dolaştı. Pazar günleri Zouping vatandaşlarının dinlenebileceği güzel bir yer haline geldi.

"Sadece geçen yılın Ekim ayından bu yana, Handian Kasabasının yeşil alanı 3,400 mu arttı ve yıllık yeşillendirme harcaması 8 milyondan fazla. Şimdi Handian Kasabasında kişi başına düşen park yeşil alanı 8,54 metrekareye ulaştı ve orman kapsama oranı% 39'a ulaştı. "Handian Kasabası Parti Komitesi Sekreteri Fu Junfeng," dedi.

Ağaç dikme ve ağaçlandırma sürecinde, Handian Town ana tür olarak yerli ağaç türleri ve ek türler olarak egzotik türler ilkesini izledi.Yerel ağaç türlerinin kullanım oranı% 80'in üzerine çıkarak ağaçların adaptasyonunu ve dayanıklılığını etkin bir şekilde garanti altına aldı ve orman ağaçlarını iyileştirdi. Hayatta kalma oranı.

Handian Kasabası, Zouping Şehri ve hatta Binzhou Şehrinde ekonomik açıdan güçlü bir kasabadır.Mısır yağı, fruktoz ve glikoz monohidrat gibi ürünler Çin'de iyi bilinmektedir. Xiwang ve Samsung gibi önde gelen şirketler ülke çapında iyi bilinmektedir. 2018 yılında, 63 milyar yuan toplam ekonomik çıktı değerini ve 1.178 milyar yuan toplam mali geliri tamamladı; bunun yerel mali geliri 557 milyon yuan idi. Bir kez daha ülkenin en büyük bin kasabasından biri seçildi ve arka arkaya "Ulusal Uygar Kasaba", "Ulusal Anahtar Şehir" ve "Ulusal Sağlık Kasaba "ve diğer birçok onursal unvan. Ancak ekonomi güçlü, ekoloji daha da güçlü. Handian, ekolojik inşaat ve ağaçlandırma için çok para harcamaya isteklidir.

Ağaçlandırmanın ana gövdesi kitleler ve işletmelerdir. Handian Town bir ödül ve sübvansiyon politikası oluşturdu ve ağaçlandırma sübvansiyonu mu başına 500 yuan standart olarak verilecek. Şimdiye kadar tüm kasaba, Hehe Sulak Alanı gibi 6 peyzaj parkı inşa etti ve 72 kilometre yeşillik ve 100 kilometre nehir yeşillendirme ile 13 ana yol tamamladı. "İlçe işletmelerinde ve kırsal alanlarda ağaçlandırma coşkusu da tam anlamıyla harekete geçirildi. Xiwang Group, Dawangtuo ve diğer kolektifler gibi işletmeler ve kolektifler kırsal alanlarda 17.000 mu'dan fazla ağaçlandırdı. İlçenin ekolojik ortamı, dört mevsim yeşil, üç mevsimde çiçekler "." Handian Kasabası Ormancılık İstasyonu başkanı Qu Guoqiang tanıtıldı.

Son zamanlarda Handian Kasabası, Liuliu Nehri kıyılarına ve şehirdeki dört büyük yeşil alana hızlı büyüyen karaağaç, kırmızı kırlangıç ve akçaağaç gibi 20.000'den fazla renkli peyzaj fidesi dikmek için bahçe işçilerini organize etti.

Fusheng Bahçesi, Spor Parkı, Zijing Bulvarı, Hehe Sulak Alan Parkı ile kesişecek ve eşsiz bir renkli ekolojik bölge oluşturacak olan 'T şeklindeki' peyzaj kuşağı başlangıçta çekiciliğini gösterecek. "Qu Guoqiang, fide peyzajı üzerinde tam etkiye sahip. dört gözle beklemek.

Handian Kasabası'nın renkli ekolojik bölgesi nin iki ana alana odaklandığı anlaşılıyor. "Kırmızı alan", 850 dönümlük büyük bahçe aile çiftlikleri, mor yapraklı erik, kırmızı yapraklı erik ve kırmızı ve mor tonlarda diğer peyzaj fidelerinin yeşillendirme projesini teşvik eder; "renkli yapraklı bahçe ekolojik alanı", dört çeşit renkli yaprak dikmek için 1 milyon yuan yatırım 20.000'den fazla ağaç var. Altın çekirge ağacı çevreye dikilir ve kırmızı kotinus, altın yapraklı bileşik yapraklı akçaağaç ve hızlı büyüyen karaağaç gibi altın sarısı fideler, "bin metrelik altın bir cadde" oluşturmak için art arda dikilir. Yıl boyunca, genel vurgu kırmızı, sarı, yeşil, pembe ve mor renkli çok renkli kollokasyondur.

|
To Top