Söylentilerin yayılması, Hangzhou Kamu Güvenliğinde "Yüz Gün Söylentisi" nin özel eyleminin sürekli tanıtımından sorumlu olacak

İnternetin hızlı gelişimi ile çeşitli çevrimiçi söylentiler nadir değildir ve toplumun kamu düzenini ciddi şekilde bozmuştur. Son yıllarda, bireysel netizenler, söylentiler oluşturmak ve çevrimiçi söylentiler yaymak için sosyal sıcak etkinlikler kullandılar. Bağımlı platformuna çok sayıda yayılma yayılan çevrimiçi söylentilerin yayılması kötü sosyal etkiye neden oldu; az sayıda "İnternet Su Ordusu" çeteleri Yanlış bilgi "ısı noktaları, ısı ve ritim", siyah gasp ve diğer amaçlar üreterek müdahale edin ve kötü niyetli hype ile ilgili olaylar ...

Ağ ortamını etkili bir şekilde arındırmak ve yasalara uygun olarak çevrimiçi söylentileri çözmek için, Nisan ayından bu yana, Hangzhou Kamu Güvenliği Bürosu, bakanlığın çevrimiçi söylentilerine uygun olarak özel operasyonları ("Yüz Gün Söylentileri") eşit bir şekilde konuşlandırmıştır. kamu güvenliği ve daha da çevrimiçi söylentilerle mücadele için çevrimiçi söylentilerin özel operasyonlarını teşvik etti. Çevrimiçi söylentiler, uyumlu ve net ağ ortamını tam olarak koruyor. Hangzhou kamu güvenlik organları, çevrimiçi söylentilerle başa çıkmak için toplam 260 ipucu keşfetti, 2.213'den fazla çevrimiçi söylenti temizledi ve söylentileri araştırdı ve ele aldı. Burada, Hangzhou polisi, netizenlerin, benliğin ve internet şirketlerinin çoğunu önleme konusunda farkındalığı artırmak, aktif olarak çevrimiçi söylentilere direnmek ve açık bir çevrimiçi anavatan inşa etmek için birlikte çalışmayı hatırlattı.

Dava 1: Hangzhou Kamu Güvenliği Organı, Chen'i yasaya uygun olarak araştırdı ve ele aldı, "Online Söylenti Davası" Yasaya Bir Adam Ardışık Bir Kılıç tarafından Öldü "

Mayıs 2023'te, Hangzhou Kamu Güvenliği Bürosu'nun Shangcheng şubesinin çevrimiçi polis tugayı, "bir adamın altı bıçak parçaladı ve yerinde öldü" kısa videonunun Douyin platformunda geniş çapta dolaştığını buldu. Sosyal kamu düzenine neden oldu. olumsuz sosyal etki.

Hangzhou Kamu Güvenlik Bürosu'nun Ağ Polis Şubesi, izlenebilirlik çalışmaları için büyük önem veriyor ve hemen gerçekleştiriyor ve Shangcheng Network Police Tugayı ile bilgileri hızla doğrulıyor. Doğrulamadan sonra bilgi bir söylentidir. 18 Mayıs 2023'te saat 14: 00'de Chen Douyin Netizen Chen, Shangcheng Bölgesi'ndeki bir alışveriş merkezinin kapısında bir kitle izleyicilerinin videosunu geçti. Altı bıçak bıçakladı ve yerinde öldü "Douyin platformunda yayınlandı. Hangzhou kamu güvenlik organları, Chen'i soruşturma için kamu güvenlik organlarına çağırdı ve Chen, çevrimiçi söylentiler üretmenin yasadışı davranışını itiraf etti. Şu anda, Hangzhou kamu güvenlik organları, "Çin Halk Cumhuriyeti cezalarının" yirmi beşinci hükümlerine uygun olarak Chen'in idari gözaltına alınmasını on gün boyunca gözaltına almıştır.

Dava 2: Hangzhou Kamu Güvenliği Organı, Yasa'ya göre "Xiasha Aracı Kesilecek" çevrimiçi söylenti davasını telafi etmek için Jiang'ı araştırdı ve cezalandırdı

Son zamanlarda, Hangzhou Kamu Güvenlik Bürosu'nun ağ polis şubesi çalışması, "Hangzhou Xiasha ajanlarının ikisinin ölümüne kesildiğini" ve video ve videoların Kuaishou platformunda geniş çapta dolaştırıldığını ve netizenlerin tartışmalara dikkat etmesine ve kamuoyunu rahatsız etmesine neden oldu. toplumun düzeni.

Hangzhou Kamu Güvenlik Bürosu'nun Ağ Polis Şubesi, izlenebilirlik işine büyük önem veriyor ve hemen gerçekleştirildi ve bilgiyi Qiantang Polis Tugayı ile hızla doğruladı. Doğrulamadan sonra, bilgi bir söylentidir ve hızlı hareket eden Netizen Jiang Mou, trafik almak ve hayranları çekmek için Guangdong Siyah aracısının resimlerini ölüme indirdi. "". Hangzhou Kamu Güvenlik Bürosu'nun Ağ Polis Şubesi, Qiantang Network Polis Tugayı ile birlikte Jiang'ı yasalara uygun olarak kamu güvenlik organlarına çağırdı ve Jiang, çevrimiçi söylentilerin üretilmesinin yasadışı davranışını itiraf etti. Şu anda, Hangzhou Kamu Güvenliği organları, "Çin Halk Cumhuriyeti Ceza Cezası Yasası" nın 25. maddesine uygun olarak Jiang Mou için idari cezalar getirecektir.

Dava 3: Hangzhou Kamu Güvenliği Organları, "Hangzhou Lianping Monki Şehrinde Patlama" nı bir ağ söylenti davası oluşturmak için yasaya uygun olarak Wang'ı araştırdı ve ele aldı.

Haziran 2023'te, Hangzhou Kamu Güvenliği Bürosu'nun Linping Bölgesi Şubesi'nden çevrimiçi polis tugayı, Linping Bölgesi, Hangzhou, Zhejiang'daki bir toplulukta "asansör bombalama uçuşu" gibi ilgili yorum ve videoların arkadaşlar çemberine yayıldığını buldu. Wechat'te, netizenlerin tartışmalara dikkat etmesine, toplumun kamu düzenini bozmasına neden oluyor.

Hangzhou Kamu Güvenlik Bürosu'nun Ağ Polis Şubesi, bilgileri hızlı bir şekilde doğrulamak için Linping Network Police Tugayı ile birlikte izlenebilirlik işine büyük önem veriyor ve hemen gerçekleştiriyor. Doğrulamadan sonra, bilgi bir söylentidir. Netizen Wang, Hefeng Huayuan'ın yangınla ilgili videosunun bir videosunu yayınladı ve kötü niyetli bir şekilde "Linping Monki Şehri, herkes elin zemin arabaya düştüğünü söyleyerek patladı" ve gerçek bilgi değildir. Hangzhou Kamu Güvenlik Bürosu Ağ Polis Şubesi de Wang'ı yasaya uygun olarak kamu güvenlik organlarına çağırdı ve Litring Network Police Tugayı sorgulandı. Wang, çevrimiçi söylentiler üretmenin yasadışı davranışını itiraf etti. Şu anda, Hangzhou Kamu Güvenliği organları, Kamu Güvenliği Yönetimi cezası üzerine Çin Halk Cumhuriyeti Yasası'nın 25. maddesine uygun olarak Wang için idari cezalar getirecektir.

Hangzhou Network Police Hatırlatıcı

İnternet yasaların dışında bir yer değil. Söylentileri oluşturmak ve yaymak için interneti kullanma davranışı, sosyal düzeni ciddi şekilde bozar, sosyal istikrarı etkiler ve sosyal bütünlüğü tehlikeye atar. Kamu güvenlik organları yasalara göre araştıracak ve bununla başa çıkacaktır. Netizenlerin çoğunluğunun yasalara ve düzenlemelere bilinçli olarak uyması, söylentilere inanmaması, söylentiler yaymaması ve söylentilerin zamanında raporlarını keşfetmeleri ve sağlıklı bir ağ ortamını ve iyi sosyal düzene sahip olmaları umulmaktadır.

3. Yangtze River Delta Spor Festivali Fitness Yoga Open Huzhou'da düzenlendi
önceki
Yaşlı bayan, bu grup insan sayesinde binanın tepesindeki binanın tepesini uyandırıyor
Sonraki
Xixi kaldı, ne kaldı?
Lai Qingde'nin "Kara Tarihi" ni kazdı: Sekiz yıl önce siyasetten çekilme zamanı gelmişti
Wang Yangtze Nehri Hubei: Altın bir su yolu oluşturmak için Jianghai Lianyong'u geliştirin
Rusya: "Karadeniz Gıda Anlaşması" feshedildi ve koşullar karşılanırsa hemen geri dönecek
Siyah "Bilgi", bombalama köprüsünün iç kısmının Rusya olduğunu açıkladı: "Terörist Saldırı" tarafından açıldı
Şiddetli yağmur ve sel meydana geldikten sonra, bu 9 sağlık koruma noktasını unutmayın
Rusya, Kırım Köprüsü kazasının 2 ölüm ve 1 yaralanmaya neden olduğunu söyledi
"Mutlu Yaz" yerleşti! Guankou Shuangle Topluluk Organizasyonu "Kamp, Uygar Yürüyüş, Lezzetli Paylaşım" Etkinliği'ni başlattı
Guankoukeng Köyü'ndeki çocuk ve gençlerin çocukları ve ergenleri kırmızı filmler izliyor
"Gelenek, Tatlılık ve Tatlılık, Eğlenceli Çocukluk Diziliyor", Gongting Topluluğu Gençlik Eğlencesi -Kaya Şeker Kabak Yapma
"Büyük Eller ve Küçük Eller · Shuangling'in Keyfini Çıkar", Guankou Shuangling Village, ebeveyn -çocuk çevre eğitiminin genişletme faaliyetlerinin gelişimini düzenliyor
"Drama Şarkı Söylemek", Yueqin'i öğrenmek için Tiantou Köyü'ne gelin!
To Top