Evren kaç yaşında? 267 milyar yıllık en son tahmini

En çok kabul edilen kozmoloji modeli, evrenin yaklaşık 13.8 milyar yıl önce büyük bir patlama ile başladığına dikkat çekti. Bununla birlikte, Kanadalı bilim adamları tarafından yapılan yeni bir çalışma, evrenin yaşının 26.7 milyar yaşında olabileceğini, bu da daha önce dikkate alındığı yaklaşık iki kat olduğunu gösteriyor. Araştırma sonucu sadece ana akım kozmolojik modele meydan okumakla kalmaz, aynı zamanda SO -adlandırılmış "imkansız erken galaksi problemi" için yeni bir çözüm sunar. İlgili makaleler, Royal Astronomi Monthly'nin son sayısında yayınlandı.

Resim Kaynağı: Fiziksel Organizasyon Ağı

Yıllar boyunca, bilim adamları, evrenin büyük patlamasından bu yana zamanın geçişini geçtiler ve en eski yıldızları uzak galaksiden gelen ışıktan kırmızı kaymaya ve evren mikrodalga arka plan radyasyonunun kesin gözlemlerine ve kesin gözlemlerine dayanarak incelediler. Evrenin genişlemesi. 13.797 milyar yaşında.

Ancak bu model mükemmel değil ve öngörülemeyen bazı çelişkiler ve paradokslar var. Bunlardan biri çok "imkansız erken galaksi problemi", yani evrenin oluşumundan kısa bir süre sonra, çok büyük, parlak ve çok olgun galaksiler var. Örneğin, James Wabe uzay teleskopu premium bir evrimde erken bir galaksi keşfetti. Bu galaksiler Big Bang'den sadece 300 milyon yıl sonra var ve olgunluğu ve kalitesi, evrenin yüzlerce milyar yıl evrildiğini gösteriyor gibi görünüyor. Buna ek olarak, "Marta Sarah" gibi yıldızlar evrenden daha yaşlı görünüyor.

Araştırmacılar Paul Dirac tarafından kabul edilen "birleştirme sabiti" kavramını tanıttılar. Bağlantı sabiti, parçacıklar arasındaki etkileşimi kontrol eden temel fiziksel sabittir. Dirac, bu sabitlerin zamanla değişebileceğine inanmaktadır.

Bu sabit değişikliklere izin verilirse, Weibu teleskopu tarafından oluşturulan erken galaksinin zaman çerçevesi yüz milyonlarca yıldan yüz milyar yıla kadar uzatılabilir ve bunun için daha yüksek bir gelişme seviyesinde daha uygun bir açıklama sağlar.

Kaynak: Günlük Bilim ve Teknoloji

Ekonomiye dijital olarak bakın, Çin ekonomisi istikrarlı ve iyi,
önceki
"Beyaz Saç" Wagner'den sorumlu Pritigon'u devralmak istiyor mu? Rus medyası: defalarca savaş kahramanını verdi
Sonraki
Wu yetkilileri, Kenfu'nun Rus muhabirlerine suikast düzenlemeye çalıştığını reddetti:
Tea Xiangdiao'nun her iki tarafındaki on beşinci "Lake Forumu" Hangzhou'da başarıyla yapıldı
"İş Ortamı, 17 Deneyim" Jiande İş Ortamı Deneyimi Resmi Ekibini Kurdu
Yüksek sıcaklık havasında "yol açısı" nın izin verilmez
Tiyatrodaki tiyatrodaki "Slava'nın kar karına" hoş geldiniz.
Okul -Alan Ortak İnşaat Toplama Gücü İnsanların kalbini sevgiyle ısıtmak için
Yaz aylarında güzel kırsal Yangtze Nehri Delta Spor Festivali Yön Turnuvasında Koşmak
Ceza! Yüksek hız süper -suç zarar, büyük güvenlik, sıkılamaz ve sıkamaz
3. Yangtze River Delta Spor Festivali Fitness Yoga Open Huzhou'da düzenlendi
Söylentilerin yayılması, Hangzhou Kamu Güvenliğinde "Yüz Gün Söylentisi" nin özel eyleminin sürekli tanıtımından sorumlu olacak
Yaşlı bayan, bu grup insan sayesinde binanın tepesindeki binanın tepesini uyandırıyor
Xixi kaldı, ne kaldı?
To Top