Steam Başlangıç Seviyesi Kılavuzu 3. Bölüm: Oyun oynamanın yanı sıra başka ne yapabilirsiniz?

QQ, WeChat ve diğer yazılımlar gibi Steam de sadece oyun oynama işlevi değildir.

Günlük sohbet için kırmızı zarflar almanın yanı sıra, artık WeChat'i tercih edebilir, ara sıra arkadaş çevrenizi kaydırabilir ve ardından arkadaşlarınızdaki en son Wechat işini engelleyebilirsiniz; gençken, QQ alanı oynayacak ve başkalarının yemeklerini çalmak için yapacak hiçbir şeyiniz olmayacak; QQ evcil hayvanlarınız olacak Ve sonra onu öldürmek için mümkün olan her şeyi yapın.

Steam'e gelince, onu bir sosyal yazılım olarak da kullanabilirsiniz ve bu sosyal çevrede (en azından) tüm kullanıcıların oyun oynadığından emin olabilirsiniz. Belki de Steam'i sık sık kullanmayanlar, bir önceki makaledeki sözde "sosyal" in ne kadar uzağa ulaşabileceğini bilmiyor olabilir, lütfen önce iki görüntüyü yayınlayayım.

Bu, "Profil Sayfamın" bir ekran görüntüsüdür. Resimde gösterildiği gibi, oyuncular burada dekorasyon yapabilir: kişisel bir profil, bir arka plan resmi ve N "vitrin". Sizinle arkadaş olmak isteyen diğer oyuncular, profiliniz, vitrininiz vb. Aracılığıyla ne tür bir oyuncu olduğunuzu tahmin edebilir ve benzer düşünen insanlarla tanıştığınızda hemen arkadaşlık istekleri gönderebilir ve ardından hoş bir "iletişim" kurabilirsiniz. Daha düşünceli oyuncular için, bazı muhteşem efektler yaratmak için vitrin işlevini de kullanacaklar: kendilerini tanıtmak için büyük bir metin parçası koyun; bazı anlamlı karakterleri hecelemek için başarı vitrini kullanın; güzel görünmek için ekran görüntüleri veya sanat vitrinleri kullanın Arka plan vb.

Yukarıdaki resim, UpTeam üyemiz Moonlight Cuirassier'in profil sayfasıdır. En sevdiği "Resident Evil" dizisi karakteri Rebecca'dır ve kişisel prodüksiyonu aracılığıyla sanat eserini arka planla çok güzel harmanlamaktadır. - Konakta Rebecca.

Ve bunların hepsi Steam topluluğu özelliklerine güvenerek elde edilir.Steam topluluğunun ilgili içeriğine güvenerek, Steam'in daha derin seviyesiyle iletişime geçebilirsiniz: arkadaş alanları eklemek ve kupon almak gibi pratik işlevler vardır; ayrıca servetinizi göstermek ve X'i yüklemek gibi yararlı işlevler de vardır. Ancak bazılarının sevdiği bir işlevdir. Lütfen takdirinize bağlı olarak aşağıdaki içeriği izleyin. Bu gök gürültüsü havuzuna adım atarsanız, geriye bakamayabilirsiniz ...

Çünkü bu şeyin tüketimi bir oyun satın almaktan daha büyük (çok) olabilir.

Ticaret Kartları-Tüm Kötülüklerin Kaynağı

Genellikle, "tanınmış ancak Steam'i iyi tanımayan" oyuncuların bir sorusu olacaktır: "Arkadaşlarım doluysa ne yapmalıyım". Bu oyuncuların çoğu iyi kalplidir, birçok takipçiye sahiptir ve dünyanın her yerinden insanları arkadaş olarak kabul etmeye isteklidirler (bunun güçlü olduğunu söylemedim). Yetersiz arkadaşlık alanları onların sorunu olacak, peki arkadaş konumlarını nasıl genişletebiliriz? Lütfen aşağıdaki mantıksal ilişkiye bir göz atın: İkincisi, birincisi için yeterli bir koşuldur: doluysanız arkadaş eklemek istiyorsunuz arkadaş alanınızı artırın kişisel topluluk seviyenizi yükseltin deneyim puanları rozetler kartları birleştirin. Sözde kombine kart, takas için Steam'in benzersiz "takas edilebilir kartlarından" bir set toplamaktır.

Bir oyunu ilk kez oynamak için Steam'i kullandığınızda ve sağ üst köşe bunu tekrar gösterdiğinde, çoğu bir kart düşüyor. Bu kart tüm kötülüklerin köküdür Steam topluluğunun tüm içeriğinin buna dayandığı söylenebilir: Daha fazla arkadaş mı istiyorsunuz? Kartı birleştirin. Daha fazla vitrin mi istiyorsunuz? Kartı birleştirin. Daha dekoratif arka planlar mı istiyorsunuz? Kartı birleştirin. Başkalarının eski bir Steam börekçisi olduğunuzu görmesine izin vermek ister misiniz? Çok sayıda kartı birleştirin. Peki kartı nasıl alacaksınız?

Genel olarak, oyun mağazası sayfasında (ücretsiz olmayan) yukarıdaki resmin sağ tarafında kırmızı kutu logosu olduğu sürece, bu oyunu oynadıktan sonra (yeterince uzun süre) kart bırakacağınız anlamına gelir.

"Tamam, o zaman çılgınca oynayabilirim ve sonra kartları birleştirerek yükseltebilir miyim?"

Bir sette 5 kart olduğunu varsayarsak, oyun oynarken ücretsiz olarak alınabilecek kart sayısı sadece 3'tür. Kalan 2 fotoğraf ne olacak?

Örnek olarak bu yaz promosyonunun benzersiz kartlarını alın, bu sette 10 kart olduğunu görebilirsiniz ve şimdi 8 kartım var, bu yüzden bir set yapmak için iki kart daha almam gerekiyor. Yukarıdaki pozisyona tıklayın ve ardından aşağı çekin.Toplamak istediğiniz kartı ve bu karta sahip olan arkadaşlarınızı göreceksiniz. Kişisel olarak, kendinize sormaktan daha iyidir ve sağdaki "Pazarı Ara" yı tıklayın.

Pazara girdikten sonraki sayfa şekilde görüldüğü gibi, aslında fiyat dışında tüm sayfa faydasız, en düşük fiyat konusunda iyimser iseniz satın almak için tıklamanız yeterli.

Bu adımı tekrarladıktan sonra, bir dizi kart toplayabilir ve ardından rozetleri sentezleyebilirsiniz. Her oyun 5 normal rozet ve 1 parlak rozetin sentezini tekrarlayabilir.Parlak rozetlerin yüksek fiyatı nedeniyle burada atlayın. Her sıradan rozet 100 deneyim puanı sağlayabilir ve deneyim puanları yükseltmenin anahtarıdır.

Yükseltme-bu şeylerin kullanımı nedir

En doğrudan kullanım-yükleme X. Herkes, eski çağlardan günümüze tüm oyunların, yazılımların, platformların vb. Hiyerarşik bir sistem içerdikleri sürece, temelde seviye ne kadar yüksekse, çeşitli anlamlarda "daha güçlü" olduğunu lütfen hatırlayın. Elbette bizim için en önemli şey Her seviye atlamak için 5 arkadaş yuvası alın , Böylece daha fazla arkadaş ekleyebilirsiniz.

Peki, yükseltme mekanizması nasıl hesaplanır? Bir önceki makalede "Deneyim, yükseltmenin anahtarıdır" gibi, deneyim kazanarak yükseltebilirsiniz. Ancak kapitalizm kötüdür, G fat kurnazdır ve seviye atlamak için gereken deneyim çok büyük ... Basitçe söylemek gerekirse, 1-10 arasındaki dönemde, oyuncunun seviye başına 100 deneyim puanına ihtiyacı vardır; 11-20 her seviye gerektirir 200 deneyim puanı; her seviye 21-30, 300 deneyim puanı gerektirir ... vb.

Bir önceki yazıda da bahsettiğimiz gibi deneyim puanlarının ana kaynağı kartların birleştirilmesiyle elde edilen rozetlerdir.Sadece satın alarak, satın alarak ve satın alarak deneyim puanı kazanabilirsiniz ancak çok acınasıdır. Sıradan rozetlerden bahsetmişken, her bir rozeti aldığınızda, oyunla ilgili ifadeleri, arka planları ve ekstra bir kuponu da alabilirsiniz (genellikle iyi bir oyun değildir). Bu ifadeleri ve arka planları küçümsemeyin. İfadeleri özelleştirmekten ve günlük sohbet yazılımımızda arka planlar belirlemekten farklıdırlar. Bunlar maliyetlidir ve bazıları pahalıdır ...

... Görünüşe göre genellikle kullandığımız ifadeler yüzlerce dolar değerinde. Ve bu ifadeler ve arka planlar, profil sayfanızı süslemek veya sohbette kullanmak için de kullanılabilir. Ancak sosyal olmanın yanı sıra, bunları "para kazanmak" için de kullanabilirsiniz.

Bir oyunun kendisinin 20 yuan'a mal olduğunu ve bir kart setinin 5 yuan'a ihtiyaç duyduğunu varsayın.Sonra oyun için bir dizi kart sentezler ve 200 yuan'a satılabilecek bir arka plan elde edersiniz. Çok karlı mı? 200 yuan için 30 yuan yatırım? Yuvarlama ...

Öyle düşünmeyin.

Tıpkı kutudan anahtarı alan "CS: GO" gibi, "bıçak çekilmiş bir deniz manzaralı evdir". Bu deniz manzaralı ev, Çin'deki beşinci çevre yolunun dışındaki sıradan bir konut binasına değer kaybetse de, yine de bir meblağ. büyük miktarda para. Ama bu tür şeyler açıkça söylemek gerekirse kumar oynamaktır. Ara sıra oynamakta sorun yoktur. Beklenmedik bir Avrupalı olmayı beklemekten ziyade, seviyeyi yükseltmek ve X'i sessizce yüklemek için birkaç kart setini birleştirmek daha gerçekçidir.

Ayrıca, dünyadaki en yüksek Steam seviyesine sahip oyuncu kimliği St4ck'tir ve seviyesi 2309'dur. Kaba bir hesaplamadan sonra, bu seviyeye ulaşmak 1 milyon RMB'den az sürer.

Peki tüm bunlar ne için

Bazı açılardan, Steam'in sosyal özelliklerini kullanmak size birçok beklenmedik sürpriz getirebilir.

Eski tarz RPG'yi seven bir oyuncusunuz.En sevdiğiniz ilk nesil Fallout'tur, ancak gerçek hayatı bırakın, sizin gibi klasik hayranları internette bile bulmanız ve onlarla bağlantı kurmanız zor. Ancak Steam topluluğu size yardımcı olabilir.Oyunun "Topluluk Merkezi" ne tıklayın ve bu oyunla ilgili tartışmaları ve ekran görüntülerini görebilirsiniz ... Bu oyunu seven yüzlerce kişi var.

Topluluktaki oyuncularla iyi bir sohbet ettiniz ve onları arkadaş olarak eklediniz. Bunun oyunları sizin kadar seven bir grup insan olduğunu biliyorsunuz. Kimin hangi oyunu satın aldığını, kimin hangi oyunun ekran görüntülerini yüklediğini, kimin hangi oyun için yorum yazdığını görebilirsiniz ... veya sadece "Ne dediğini anlayabilen" bir grup insana şikayet etmektir.

İlginç veya havalı ekran görüntüleri görebilir, keskin veya komik yorumlar görebilir ... arkadaşlarınızın tüm davranışlarını görebilir ve onlarla etkileşim kurabilirsiniz. Bu, arkadaş çevrenizin bir oyuncu versiyonu gibidir veya açıklanamaz bir şey yoktur Servetlerini gösterme ve ekranı denizaşırı satın alma temsilcilerine kaydırma.

Arkadaş edinmek isteyen oyuncular da mesaj bırakmak için profil sayfanıza gidecek, içerik garip ... Bazı oyuncular sizi her hafta sonu bir "Mutlu Hafta Sonu" ve tatillerde de bir "Mutlu XX Günü" ile bırakacak, bu da Steam sosyal Çinli oyuncuların arkadaşlıklarını ifade etmelerinin yaygın bir yolu.

Steamin sosyal işlevleri aslında o kadar kaba ki birçok açıklanamaz oyun başarıları, emojileri ve arka planları satma yolundadır. Steamin incelemeleri bazen açıklanamaz. Yararsız olduğunu düşündüğünüz birçok yorum görebilirsiniz. İnsanlar bunun "değerli" olduğunu düşünüyor; Steam'in platform ayarları uygun değil ve yeni kaydolan oyuncuların arkadaş eklemesi biraz zahmetli ... Ancak bu çevrede bir şeyi garanti edebilirsiniz: herkes oyun oynuyor.

Oyuncular arasındaki yabancılaşma hissini sonsuza kadar azaltan o kadar basit bir filtre koşuludur. Evet, hayattaki oyuncuları anlayan çok az insan var ve nihayet oyuncuları tam anlamıyla toplayan ve onlara hizmet eden bir platform var.İnsanların buna düşmesine nasıl izin vermeyiz? Steam, Uplay ve Origin oyun oynamak için neden kullanılabilir, ancak yalnızca Steam bu kadar yüksek bir kullanıcı bağlılığına sahiptir? Diğer platformlarda çok az oyun olduğunu söyleyebilirsin ki bu gerçekten sebeplerden biri. Ancak Steam sosyal çevresine girdiğinizde, bugün bir şey oynamayı planlamasam bile, diğer insanların ne yaptığını görmek için Steam'i "asmam" gerektiğini göreceksiniz. Sosyal işlevlerin eksikliği, Uplay ve Origin'in sıradan oyuncuların gözünde Steam ile rekabet edememesinin nedenidir: bunlar (en azından şimdilik) yalnızca oyun oynamak için kullanılabilir, ancak Steam sosyalleşmek için kullanılabilir.

Sıradan yeni başlayanlar için en büyük endişe, nasıl arkadaş ekleneceği ve arkadaşların nasıl genişletileceği olabilir. Bununla birlikte, bu kılavuzu yazmak herkesin Steam'in sosyal işlevlerini deneyeceğini umuyor. Diğer oyuncularla etkileşimde bulunmak her zaman harika bir şeydir. Belki diğer yarısını da bulabilirsiniz (gerçekten Steam sayesinde gerçek bir çift olan iki kişi var. , Tanıklık ediyorum). Umarım topluluk işlevlerinden en iyi şekilde yararlanmak ve daha fazla üye edinmek için bu kılavuza güvenebilirsiniz.

Bir dahaki sefere görüşürüz (?).

|
To Top