Salgın önleme döneminin sonunda, fiziksel mağazalar WeChat "seckill kampanyası" ile 10 günde binlerce envanter öğesini nasıl temizleyebilir?

Hepimizin bildiği gibi salgın giyim perakendecilerinin satış ritmini bozdu.Her gün ısınıyor.Her mevsim kazak ve tişört giyme vakti geldiğinde, mağazada hala büyük bir kışlık giyim yığını var.

Şu anda, sipariş sadece fonları hareket ettirememekle kalmadı, aynı zamanda ağır kayıplara da uğradı. Bu, bir arkadaşınızın bir danışman bulduğu ve yardıma ihtiyacı olduğu anlamına gelmez.

Zero Consultant tarafından paylaşılan çevrimiçi mağaza kurma örneğini okuduktan sonra, yöntemi hızla takip etti ve WeChat'i kullanarak satılamayan tüm kıyafetleri sadece 10 günde sattı ve yeni ilkbahar ve yazlık kıyafetlerini Nisan ayından önce başarıyla giydi.

Nasıl manipüle ettiğine, envanter sorununu başarıyla çözdüğüne ve müşterileri mağazasına nasıl defalarca kilitlediğine bir göz atalım.

İlk adım: Önce çekici ve çekici bir yem paketledi

Ziyaretçileri çeken yem kullanılmalı Hedef kitle yaygın ve uygun maliyetli, Amaç, yeterince popülerlik kazanmaktır. Yaz için yaptı: aşağı ceket 299 saniye öldürdü.

2. Adım: Hedef müşteri etkinlik süresini kilitleyin

Mağaza bir yerleşim bölgesinde yer aldığından, hedef müşteriler yakındaki sakinlerdir. Salgının etkisinden dolayı, müşteriler nadiren dışarı çıkıyorlar, bu yüzden bölge sakinlerinin topluluğa girip çıktıkları sıcaklık ölçüm noktalarına posterler ve göz alıcı QR kodları yerleştirmek için bölge komitesinden yardım istemeyi seçti.

Bu nedenle, gün içinde ziyaretçiler gruba davet edilir ve ani artış etkinliği saat 8'de çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Üçüncü adım: uygulama

WeChat operasyonu durumunda çözülmesi gereken ilk sorun, WeChat aracılığıyla yemin reklamının nasıl yapılacağıdır ve mağazadaki malları gerçek çekim yapmaya başlamayı seçmiştir.

Bu mağaza 5 yıldır bir yerleşim bölgesinde olduğu için, bazı düzenli müşteriler de biriktirmiş ve mağazadaki ürünlerin fiyatına herkes aşinadır.

Böylece ürün resimleri herkesin görmesi için yerinde çekilebilir. Yukarıdaki durumda: "Pamuklu giysilerin orijinal fiyatı 799 yuan ve başak fiyatı sadece 299 yuan."

4. Adım: Isınmak için bir grup oluşturun

Bir müşteri sorgusu varsa, müşteriye spike pamuğunun WeChat'te yapıldığını söyleyin ve ardından müşteriyi spike'a katılmaya WeChat grubuna davet edin.Müşteri gruba girdikten sonra ne yapmalıdır? O halde aşağı bak.

5. Adım: Spike aktivitesini başlatın

Yukarıdaki tüm işlemler gerçekleştirildikten sonra, sivri uç başlatılabilir. O sırada, ameliyat ettiği çivi sabitlendi. Her akşam saat 8: 00'de başlayın ve etkinlik bir hafta sürer.

Etkinliğin başında, WeChat grubuna kırmızı zarflar gönderecek.Her kırmızı zarfta bir sivri uç için sadece bir yer var.Sadece en iyi kırmızı zarfı alan kişi 299 yuan'lık bir artışa hak kazanacak.

Her gece sadece 5 yeri öldürün Başarılı kişiyi öldürürseniz, ona 299 yuan'lık kırmızı bir zarf gönderebilir ve ardından iletişim bilgilerini ve telefon numarasını gönderebilir ve her çarşamba veya hafta sonu gecesi saat 7: 00'de mağazaya gidebilirsiniz.

İlk gündeki artış bittikten sonra, tekrar yapmak için ikinci gün aynı yöntemi kullanın.

Burada, grupta ani artış niteliğini elde eden müşterilerin sayısını duyurmaya devam etmemiz ve ardından gerçek paylaşım için WeChat transferlerinin ekran görüntülerini gruba göndermeye ve geri kalanını katılmaya yönlendirmeye devam etmemiz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ama kıyafetlerin hepsi 299 yuan atıldı, nasıl para kazanıyor? Fisyon fanlarının sayısı onlarca kez nasıl? Ardından paylaşın:

Adım 6: Fisyon Fanları

Spike'a ilk kez katılan müşteriler, WeChat'teki orijinal hayranlarıydı, peki hayran kitlesi nasıl genişletilir, başka bir deyişle WeChat grubundaki müşteri sayısı birkaç kez nasıl artırılır? en iyi yol, Yeni müşterileri bölmek için eski müşterileri kullanın.

Pamuk dolgulu giysiler için 799 yuan'lık orijinal fiyat 299 yuan'dan alınabilir, ki bu hala birçok müşteri için çok caziptir, bu nedenle onu almak isteyen birçok eski müşteri olacaktır, ancak kırmızı zarflar sadece şansla öldürülebilir.

Ya bu kadar şanslı olmayan biri bu pamuklu ceketi tekrar almak isterse?

Günün iki ani artış aktivitesi bittikten sonra, grupta başka bir bildirim gönderin: Spike aktivitesinin resimlerini WeChat Anlarınıza göndermeme yardım ettiğiniz ve ardından ekran görüntüsünü gruba gönderdiğiniz sürece, 299 yuan değerinde 799 yuan alabilirsiniz. Pamuk ceket.

Bu nedenle, gruptaki pek çok kişi, bu kışlık kıyafetlerin başak resimlerini iletmesine yardımcı olmaya isteklidir.Müşterilerin bu noktayı iletmesi için çok kritik bir ön koşul vardır.

Gruptaki insanlar size güvenmiyorsa, kaç tane kırmızı zarf gönderirseniz gönderin, pek çok kişi iletmek istemez, bu yüzden, Yönlendirmenin ön koşulu, müşterilerin buna inanmasıdır.

Gruptaki birçok kişi, fotoğrafı arkadaş çevresine iletmesine yardım ettiğinde, katılmak isterlerse, başak resmindeki QR kodunu tarayıp WeChat arkadaşlarını ekliyorlardı.

Böylesine basit bir WeChat fisyon eylemi sayesinde, WeChat sadece birkaç gün içinde doğrudan eklendi.

Adım 7: Döngü işlemi, çılgın toz

Bazı müşteriler şöyle dedi: Pamuklu giysiler istiyorsam ancak Moments'a göndermek istemiyorsam ne yapmalıyım?

Ayrıca bir yönteme de değindi: Bir arkadaşınızı veya komşunuzu gruba çekip satın alın ve 299 yuan'a pamuklu giysiler alabilirsiniz.

Birkaç günlük döngüsel işlemden sonra, pasif olarak birkaç bin kişi eklendi Doğru hayranlar, Tozu doğrudan patlatın.

Sekizinci adım: ustaca dönüşüm, envanteri hızla temizleyin

Birkaç çivili olaydan sonra, sivri uçlara uygun olmayan müşterilerin orijinal fiyattan satın alması gerekir.Şu anda bir yandan kalite, stil ve rahatlığın avantajlarına odaklanarak gruptaki kıyafetlerin değerini tam olarak şekillendirebilirsiniz.

Öte yandan gruptaki arkadaşlar her çarşamba veya hafta sonu saat 7: 00'de dükkana girdikleri sürece% 20 indirimden yararlanacaklar.

Mağazadan çarşamba veya hafta sonu saat 19: 00'da almayı planlamamızın nedeni budur.

WeChat'teki müşterilerin tek seferde mağazada tahsilat yapmasına izin verin, Mağazada trafik artışı, Mağazanın dışından geçen insanlar meraklı olacak ve müşterilerin Sürü psikolojisi, Herkesin mağazaya girip izlemek için çabalamasına izin verin.

Böyle bir planlama ve operasyondan sonra, tüm kış boyunca birikmiş binlerce envanterin tamamı on günde satıldı.

Daha sonra, grup kurulduktan sonra, gerekli Özel alan çevrelerinin getirdiği trafiğe dikkat edin, Ve anla Günlük bakım, Daha iyisini yapmak için çevrimiçi ve çevrimdışı etkili bir şekilde bağlanın Pazarlama Planlaması.

|
To Top