Fark etme! Birçok yerde duyuruldu: süspansiyon, geçici kapanma

"Tali" geliyor!

16 Temmuz'da sabah saat 2'de, bu yıl 4 numaralı Typhoon Tyori, tropikal fırtınadan güçlü bir tropik fırtınaya kadar güçlendi.

Aynı gün sabah 10'da, Merkez Meteoroloji Gözlemevi Typhoon Sarı Uyarı yayınladı: Typhoon "Teli" (Güçlü Tropik Fırtına) Merkezi (16.) Guangdong Eyaleti, Zhanjiang City sabah 9'da (16.) (16.) Güney Çin Denizi'nin kuzeydoğusunda, Zhanjiang City, Çin'in güneyinde yaklaşık 660 kilometre, merkezin yakınındaki maksimum rüzgar 10 seviye (25 metre/s), merkezdeki minimum hava basıncı 985 yüz pache'dir. ve yedi seviyeli rüzgar halkası yarıçapı 280 kilometredir.

O zamandan beri, Merkezi Meteoroloji İstasyonu Resmi Mikro -Voice tekrar hatırlattı: Typhoon uyarısı sarı olarak yükseltildi, 17'nin gecesi, Taishan, Guangdong'un Wenchang, Hainan kıyısına indi. İniş sırasında tayfun veya güçlü tayfun.

Ayrıntılara bakın--

Ulusal Savunma Genel Başlangıç Seviye 4 Acil Durum Müdahale
Portal ve kapanma

Yaklaşan Typhoon, Devlet Savunma Kararı ile karşı karşıya 15 Temmuz'da saat 13'te, Sel ve Typhoon Sel ve Typhoon'un dört acil yanıtı, Guangdong, Guangxi ve Hainan'ın üç ili. Ve yerel tayfun çalışmalarına rehberlik etmek için Guangdong'a bir çalışma grubu gönderin.

15 Temmuz'da 16: 00'da Su Koruma Bakanlığı, Fujian, Guangdong, Guangxi, Hainan, Guizhou, Yunnan (otonom bölge) 'de sel savunmasının dördüncü acil müdahalesini başlattı ve Guangdong, Guangxi, Hainan ve Savunma çalışmalarına yardımcı olacak diğer yerler ve ilgili il su koruma departmanlarına ve Yangtze Nehri ve Pearl River Su Kaynakları Komisyonu'na bildirimler düzenleyerek istasyondan rüzgar eğilimini yakından izlemesini ve yağmur suyu koşullarının uyarısını ve erken uyarısını güçlendirmesini istemektedir.

Buna ek olarak, Hainan Denizcilik Bürosu, savunma alanında 1.870'den fazla gemiyi savunma önlemleri uygulamaya çağırarak savunmacı bir Typhoon seviyesi III yanıtı başlattı.

Aynı zamanda, typhoon taili'nin etkisi ortaya çıkmaya başladı: "Tali" den etkilendi, Hainan ve Guangdong gibi bazı trenler askıya alındı.

Haikou Xinhai Limanı, Xiuying Limanı ve Demiryolu Nangang, operasyonları 16. gün 6: 00'dan durdurdu. Süspansiyonun 18 Temmuz'a kadar sürmesi bekleniyor. Kapatma sırasında ne araçlar ve yolcular denizi geçemezler.

Hainan Demiryolu Haikou Araç Bölümü Haberleri: Typhoon "Tyle" dan etkileniyor, 17 Temmuz'da Hainan High -Hızlı Demiryolu ve Haikou City trenleri yönetim kurulunda askıya alındı. Aynı zamanda, 17 Temmuz ve 18 Temmuz'da ada trenlerine giren ve dışına trenler alındı.

Haberler: Typhoon Weater'dan etkilenen Guangtailian, 17. ve 18: 00'da ve 18: 18'de 13: 00'de ve Zhanmen'deki Demiryolu Trenine Zhanjiang, Hainan, Haikou ve Guangzhou'ya Maoming'e olacak. Yolcu Trenleri denize geçmek ve adaya girmek Kapatma önlemleri alın.

Guangdong'daki Zhanjiang Deniz Güvenliği İdaresi'nden haberler, tayfun havasından etkilenen haberler, Qiongzhou Boğazı Yolcu Haddeleme gemisi 16. saat 6'dan itibaren askıya alınacak.

Typhoons'dan etkilenen, 16 Temmuz-17 Temmuz tarihleri arasında, Liman Limanı, Hengqin Wharf, Guangzhou Nansha Limanı, Shekou Limanı ada uçuşuna gidip gelir Tüm süspansiyon Öz 16 Temmuz'da saat 12'den önce, Guangzhou şehrindeki balıkçı gemileri Hong Kong'a %100 geri dönmeli ve kıyı doğal nokta olmalı Kapalı Öz

Birden fazla doğal nokta geçici olarak kapalı

Bu yıl ülkemize inen ilk tayfun "tyle" dan etkilenen Guangzhou Nansha Tianhou Sarayı, Shenzhen Dameisha Beach Park, Huizhou Turtle Körfezi, Maoming China İlk Plajı 15 veya 16 Temmuz tarihleri arasında geçici olarak birçok doğal nokta verilecektir.

Guangzhou Nansha Tianhou Sarayı Doğal Bölge:
Bugün öğlen 12'de parkı geçici olarak kapattı

Huizhou Turtle Körfezi Turizm Alanı:
Bugün 10: 00'dan itibaren geçici kapatma parkı

Shenzhen Dameisha Beach Park:
Geçici parklar bugün öğlen 12'den geçici olarak kapatılacak

Çin İlk Plajı Scenic Alanı:
Bugün saat 12'den geçici kapanma

Sanya ile İlgili Dağ ile İlgili Deniz Doğal Noktaları Askıya Alınmış İşletme
Ve eğlence projelerini duraklat

Buna ek olarak, muhabir Hainan Seyahat ve Kültür Bürosu'ndan "Taşkın Kontrolü ve Kuraklık Önleme Komutanlığı'nı Taşkın Kontrolü ve Rüzgar Kontrolü'nü Teşvik Etme Bildirimi ve Taşkın Kontrolü Sınıf IV'ü Acil Durum Müdahalesine Karşılama Bildirimi'ne göre öğrendi. "(Şehir Fangzi [2023] No. 11) Turistlerin güvenliğini sağlamak için gereksinimler, Sanya'nın turistik yerlerindeki tüm turistik yerlerde dağlarda yer alan tüm turistik yerler, wading, deniz ile ilişkili, yüksek alet turu, düşük yükseklik uçuşu, yüksek risk ve diğer eğlence projeleri 16 Temmuz'da saat 12: 00'den önce askıya alındı. -İlgili turistik doğal noktalar ve deniz ile ilgili turistik yerler askıya alacak.

Popüler Bilim: "Erken Sahne" nde birçok acımasız karakter var

Merkezi Meteoroloji Gözlemevi Bilimine göre, ilk platform genellikle o sırada ülkemize inen ilk tayfun anlamına gelir. Tüm yıl (1991-2020) istatistiklerine göre, ülkemin ilk Tayvanının ortalama tarihi 27 Haziran ve maksimum Haziran (14) ve Temmuz (13).

İlk Tayvan'ın ortalama giriş yoğunluğu 28.5 metre/s'dir (güçlü tropikal fırtına) ve giriş gücü nispeten zayıftır, ancak "acımasız karakterler" sıkıntısı yoktur; aynı zamanda en güçlü birincil masalar da vardır Kayıttan beri ülkemizde mevcut olan. Güney Çin kıyısı ilk aşamada en çok "tercih edilir", Guangdong (11), Hainan (9) ve Tayvan (6) Chu Tayvan'daki en yaygın iniş alanlarıdır.

Typhoon Typhoon "Tyle" Bu yılki selefi 14 Temmuz 2023'te Filipinler yakınlarında üretildi. 15. saat 14: 00'de "Typhoon Talim" (İngilizce adı: Typhoon Talim, Uluslararası Numara: 2304, Ortak Typhoon Uyarı Merkezi: 04W, İsim Kaynağı: Filipinler; Anlam: Keskin ve Keskin Anlam)

Typhoon isimlerinin kaosundan kaçınmak için, 25 Kasım - 1 Aralık 1997 arasında, Hong Kong, Çin ve Hong Kong, Çin'de düzenlenen Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO olarak adlandırılır) Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) Typhoon'u düzenlemeye karar verdi.

Bunlar arasında, Kuzeybatı Pasifik ve Güney Çin Denizi'ndeki tropikal siklon, Asya tarzının isimlerini kullanıyor. Adlandırma yöntemi, bir adlandırma masasını önceden formüle etmek ve daha sonra yılın sırasına göre yeniden kullanmaktır. Adlandırma tablosu Kuzeybatı Pasifik ve Güney Çin Denizi Tropikal Siklon Adı Sistemidir. İsim tablosu, WMO'nun ait olduğu Asya -Pasifik Bölgesi'ndeki 14 üye ülke ve bölge tarafından sağlanan 140 isimdir.

Hu Xiao'ya göre, Çin Hava Durumu Ağının baş meteoroloji analisti Typhoon Tyle "Tyle" bu yıl Çin'e inen ilk tayfun olacak ve iniş zamanı daha sonra 27 Haziran'da (1991-2020) 27 Haziran'da olacak. Typhoon'un gelecekte Guangdong ve Doğu Hainan'ın orta ve batı kısımlarına yavaşça hareket etmesi bekleniyor ve yoğunluk kademeli olarak artacak. Güney Çin Denizi'nde kurulan bu tayfun genellikle yaygın olarak "tayfun" olarak bilinen "Güney Çin Denizi Typhoon" olarak adlandırılır. Typhoon "Taili" aynı zamanda tipik bir "Typhoon Güney Çin Dünya" dır.

(Kaynak: Çin Fonu Daily, Guangzhou Daily, Information Times, Sanya Daily, Jimu News, Wuhan sürümü))

Araba nehirden çıktı ve ikisi 5 ölüm ve 3 yaralandı! Aile Üyeleri Vokal
önceki
Hunan "İl Birimi" Wechat Grubu Uygunsuz Bilgi Olayı'na cevap verdi
Sonraki
Çitlerin kırık 3 bölümünün 15.000 yuan'dan fazla, daha fazla maruz kalma iddia edildi!
Hunan, WeChat Group'un Uygun olmayan bilgi olayı bildirdi: Disiplin Denetimi Polisi Soruşturmaya katılmış
40 milyondan fazla yüksek hızlı demiryolu istasyonu yatırımlar yıllardır mı tamamlandı? Resmi: Kayıp ciddi ise
Garip bir ekspres aldıktan sonra, 340.000 yuan tarafından aldatıldı!
Turistlere uyuşturucu sattığı için bir rehber vaaz? Resmi Yanıt
Çok popüler! Kızlar baş aşağı babalar tarafından kınanır! Netizenler kızgın ...
Kadın, Master Bao'nun hamur işinde siyah saç yemeyi, müşteri hizmetlerinin yanıtını söyledi
Bund'ın penceresindeki ve pencere masasındaki turistler için bir "çöp kutusu"? Sanitasyon İşçileri: Bu küçük! Netizenlerin gürültülü var
Teyze, kadın yolcunun oğlunu metroda gizlice gizlediğinden ve diğer tarafı kırdığından şüpheleniyor mu? Polis müdahalesi
İki kadın soğuk cilde zehirden öldü. Resmi bildirim
Kızı, kaçırıldığını söyleyen bir video yayınladı ve "Kaçıran" 5 milyon yuan'a mal oldu! Arkasında başka bir gizem daha var ...
Üniversite öğrencileri kararlaştırıldıktan sonra, hala cinsel ilişkiler için gözaltına alınıyorlar. Henan Polisi cevap verdi: Yasa ve düzenlemelere göre
To Top