Kızı, kaçırıldığını söyleyen bir video yayınladı ve "Kaçıran" 5 milyon yuan'a mal oldu! Arkasında başka bir gizem daha var ...

"Anne ve baba, şimdi biraz korkuyorum, götürüldüm ..."

Bu yılın Nisan ayında, Şangay'da bir karı koca olan Bay Wang, aniden yurtdışında okuyan kızı Xiaoyu'dan yardım videosu aldı. Yakında, garip bir adam aradı ve Xiao Yu'nun elinde olduğunu söyledi. İnsanları kurtarmak istiyorsanız, 5 milyon yuan fidye almalısınız Öz Kızının kişisel güvenliğini sağlamak için Bay Wang ve karısı, kaçıranlar ile uğraşırken davayı bildirdi.

Ancak Şangay polisi, kaçırma davasının arkasında başka bir gizem olduğunu araştırdı.

01

17 Nisan'da saat 15.00'den fazla, Bay Wang'ın çiftine Xiaoyu'dan alındıklarını söyleyerek bir yardım videosu aldı. Sonraki, Bir adam, Bay Wangın karısını telefon görüşmesini korkutmak için çağırmak için Xiaoyu'nun WeChat'ini kullandı Çiftin 5 milyon yuan fidye ödemesi gerekiyor.

Çift, çocuklarının nerede olduğunu sordu, ancak okulda okulda olmaları gerektiğini öğrendiler. Xiaoyu gün okula gitmedi, ne de yurtta değildi Öz Yerel polis Bay Wang'a söyledi. Xiaoyu ülkeyi terk etti Öz

Şangay polisi olay yerine koştuktan sonra, Bay Wang, 120.000 yuan'ı kaçıranlara transfer ettiğini ve karısının da yaklaşık 3 saat boyunca diğer partiyi aradığını söyledi.

Bay Wang: Video evimi kaydediyor, karımın evde biri olup olmadığını görmek için videoyu açmasına izin ver. Alarmın bileti doğrudan yırtacağını söyledi.

Bay Wang, kendisi ve karısının bunun bir telekomünikasyon sahtekarlığı olduğundan şüphelendiklerini söyledi. Kızı bir aydan az bir süredir A ülkesine gittiğinden, bu kadar kısa sürede insanları rahatsız etmek imkansızdı. Bu yüzden kaçırıcıdan bir çağrı aldıktan sonra, çift defalarca sadece kızını gördüklerinde para transfer edeceklerini söyledi. Bay Wang'ın karısı da sadece kendi yeteneklerinin cevabı bildiği bir soru attı.

Bay Wang'ın karısı: Neredesin? Kaç balıkımız var?

Şüpheli: İki kaplumbağa, balık yetiştirmeyin, değil mi?

Kaçıranın bu cevabı, Bay Wang'ın karısını, kızı Xiaoyu'nun şu anda diğer partinin elinde olduğuna inandırdı. "Ailemiz iki kaplumbağa yetiştirdi. Kasten birkaç balık sordum. Yabancılar kesinlikle balığa cevap verecek, değil mi? Bu yüzden kızımın elinde olduğunu biliyorum."

02

Daha fazla ipucu elde etmek için, bir yandan Şangay polisi, çok uluslu polis işbirliği mekanizması aracılığıyla hafif yağmurun nerede olduğunu, diğer yandan polis güçlerini giymek için düzenledi ve Xiao Yu'nun annesi ile temasa geçti. Daha fazla bilgi edinmek için.

Buna ek olarak, polis Xiaoyu'nun içe dönük kişiliğinin yurtdışında bir aydan az olduğunu öğrendi. Sosyal çember nispeten basit ve anormal yaşam harcaması yok. Bu, ekonomik kısıtlamalar veya aşırı harcamalar nedeniyle Xiao Yu'nun durumunu dışlar ve sınıf arkadaşları veya arkadaşları ile kaçırma draması hariç tutulacaktır.

Şimdi polis memurunun önünde sadece iki olasılık var: ya Xiaoyu gerçekten kaçırma ile karşılaştı ya da bu son derece karmaşık ve kafa karıştırıcı telekomünikasyon ağı sahtekarlığı.

Telekomünikasyon ağı sahtekarlığı spekülasyonunun olmasının nedeni, Bay Wang'ın kaçırılan kişi için ilk parayı kazanmak üzereyken, diğer tarafın aniden aktarmayı bırakması, bunun sadece bir test olduğunu söyleyerek. Polis, kaçırılan kişinin "test hesabını" analiz etti ve 120.000 yuan fidye başarılı olmadığını buldu.

Liu Yuanyuan, Şangay Kamu Güvenliği Bürosu Jing'an Şubesi Ceza Soruşturma Bölümü Kaptan Yardımcısı: Bu banka hesabı, şüpheli telekomünikasyon sahtekarlığının ilgili hesap özellikleri ile uyumludur, bu nedenle ön analiz ve bu kaçırma davasının şüpheli olduğunu değerlendirir.

Bununla birlikte, polisin ve yerel büyükelçinin yurtdışında eğitim görme yeri ve ülkemdeki yerel büyükelçiliğin geri besleneceği endişeleniyor. Xiaoyu'nun 17 Nisan'da saat 14: 00'de ülkeyi terk ettiğimden beri giriş bilgisi yok.

Tıpkı herkes Xiaoyu'nun nerede olduğunu endişeyle beklediği gibi, Polis National B nihayet sınırda yedi saatten fazla sınırda kalan küçük bir yağmur buldu. Bay Wang ve karısı da kızı Xiaoyu ile ilk kez konuştu.

Xiaoyu: Sana kasıtlı olarak yalan söylemedim. Yalan söylememeliyim, yalan söylememeliyim ve kaçırıldığımı söylemeliyim.

03

Xiaoyu'ya göre, tüm bunlar 9 Nisan'dan itibaren söylenmelidir. Bir göçmenlik bürosu ülke olduğunu iddia eden bir personel, Xiaoyu'ya bir suç işlediğinden şüphelendiğini ve soruşturma ile işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

Xiaoyu: Benim adımdaki banka hesabının kara para aklamaya katıldığını ve ilgili miktarın 2 milyon yuan'dan fazla olduğunu söyledi. Sonra cep telefonu numaralarımdan birini söyledi ve aynı zamanda kimlik numaramı ve doğum yerini de biliyordu.

Aniden böyle bir telefon aldım, Xiao Yu korkmadı. Şüphenizi mümkün olan en kısa sürede temizlemek için, diğer tarafın isteği üzerine, 9-16 Nisan tarihleri arasında Xiaoyu, diğer tarafla birlikte arıyor, böylece diğer taraf her hareketini izleyebilir Öz 16 Nisan akşamına kadar, diğer taraf Xiaoyu'nun davayı birlikte kaçırıldığından şüphelenildiğini belirtti.

Hafif yağmur: Kaçırılabileceğimden şüphelendiğini söyledi, ancak gerçekten kaçırıldığımdan mı yoksa gönüllü olup olmadığımdan emin değildi, bu yüzden bunu kanıtlamamı istedi.

Diğer tarafın verdiği doğrulama koşulları da çok basittir, Xiaoyu, kaçırma davasının kurbanı olduğunu kanıtlamak için istediği şekilde kaçırılmasının bir videosunu kaydedebildiği sürece, şüphe uyandırabilir. Dünyaya karışan Xiaoyu, düşünmeden kabul etti. Xiaoyu, video gönderildikten sonra, diğer tarafın da WeChat hesabını ve sözde kanıt toplama için şifresini vermesini istediğini söyledi.

17 Nisan sabahının erken saatlerinde, diğer taraf tekrar bir talimat verdi ve Xiao Yu'yu hızlı bir şekilde hareket etmesini ve soruşturma için komşu ülkeye gitmesini istedi. Bu süreçte, diğer taraf da onunla konuştu, ebeveynlerini kaçırıldığına ve onu tehdit ettiğine ikna etti ve gereksinimlere göre söylemek zorunda kaldı.

Zhang Hongkai, Şangay Kamu Güvenliği Bürosu'nun Jing'an Şubesinin Ceza Soruşturma Bölümü Polis Müdürü: İster konuşuyor ister tüm sürecin ilerlemesi olsun, hepsi bu küçük kız için özelleştirilir. Tüm süreçleri bitirdiler ve nihayet fidye aldatmak için kızın annesiyle temasa geçtiler.

Bu iç içe tuzakla karşı karşıya olan Bay Wang ve karısı, kızı -law, neredeyse işe alındı. Eğer suçlu şüphelinin hesabı olmasaydı, neredeyse kayıplara neden olurdu.

Şangay Kamu Güvenliği Bürosu'nun Jing'an şubesinin Ceza Soruşturma Bölümü'nün kaptan yardımcısı Liu Yuanyuan'a göre, son zamanlarda, özellikle denizaşırı öğrencileri ve ebeveynleri hedefleyen bu tür telekomünikasyon ağı dolandırıcılık davaları birçok yerde meydana geldi. Umarım dışarıda okuyan gençler bu durumla karşılaşır, Dolandırıcıların bu kadar "kendi kendine -kendi -kanıt masumiyeti", erken alarm olarak adlandırıldığına inanmayın.

ipucu

Birkaç gün önce, birçok ülkedeki ülkem büyükelçiliği, suçluların yabancı öğrencilerin dünyayı içeren derin ve zayıf farkındalık gibi zayıf noktaları kullandıklarını hatırlatan ilgili hatırlatıcılar yayınladı. Bazı denizaşırı öğrenciler daha fazla mülk kayıpları getirdi.

Bilinmeyen kökenli şüpheli çağrılar için, dolandırıcılar için herhangi bir fırsat olmadan hemen telefonu kapatın. Ayrıca, resmi kanallar aracılığıyla yerel büyükelçilik ve polisteki Çin Büyükelçiliği ve Konsolosluğu ile de iletişime geçebilirsiniz.

Buna ek olarak, kişisel bilgileri etkili bir şekilde korumalıyız ve isimlerini, adreslerini, aile koşullarını, banka hesaplarını ve diğer bilgileri yabancılara açıklamamalıyız.

Maalesef aldatılıyorsanız, zamanında yerel polise rapor vermelisiniz ve havale ve hesapları dondurmak için bankaya başvurmalısınız. Para yerel banka üzerinden devredilirse, lütfen iç hane halkı kaydının mümkün olan en kısa sürede bulunduğu kamu güvenlik organlarına bildirin. Davayı doğrudan rapor edemezsem, davayı yerli akrabalar aracılığıyla rapor edebilirler.

(Kaynak: CCTV News, "Law Online", Hukuk Kuralı Ağı)

İki kadın soğuk cilde zehirden öldü. Resmi bildirim
önceki
Üniversite öğrencileri kararlaştırıldıktan sonra, hala cinsel ilişkiler için gözaltına alınıyorlar. Henan Polisi cevap verdi: Yasa ve düzenlemelere göre
Sonraki
Polis Raporu: Birçok kadın çapa tutuklandı
Görüntüleme Kılavuzu Sergi Hong Kong Kitap Fuarı Tekrarlanan Sergi, "Tong Laiyue Young Okuma" ünlü bir usta ile
Hassas cilt nasıl bakılır? Profesör Yang Bin size ortak cilt bakımı duygusu öğretiyor!
Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi Sanat Müzesi'nde açılan "Olağanüstü İtalyan Tasarımı" sergisi
Uluslararası Erkekler Basketbol Davet Turnuvası'nın Ağustos, Heyuan, İran, Filipinler, Lübnan Senegal yarışmaya katıldı
Zhou Zhou bir drama var "Peacock": Yang Liping Plays Peacock Nirvana
Nadir Master'ın işi! Haipai Heykel Sanat ve El Sanatları Butik Turu Guangzhou'nun İlk Durdurması Açılış
Haipai ve Nanpai'nin ilk "diyalogu": Guangzhou'ya odaklanmış 240 parça heykel ustası
Liangshan Van, Jin Shajiang'ı devirdi ve ölülerin ve yaralı aile üyeleri konuştu! Cenaze masrafları için tıbbi masraflar için zordur
Lushan Scenic bölgesindeki yaşlılar, basamaklara sıçrayan su ile sürüldü! Yerel özür, ilgili tüccarların para cezasına çarptırıldığını söyledi
Ülke tek! "China Tide oyun sermayesi" başlığı Dongguan düşen çiçekler | Dongguan bir hafta
Typhoon "Teli" yaklaştı, Zhuhai Havalimanı Hong Kong'a giren ve çıkışların içinde ve dışında 63 uçuş iptal etti
To Top