Çitlerin kırık 3 bölümünün 15.000 yuan'dan fazla, daha fazla maruz kalma iddia edildi!

Son zamanlarda, Yuncheng'de bir adam olan Shanxi'den 15.000 yuan'dan fazla telafi etmesi istendi. Bazı netizenler bunun "çok pahalı" olduğunu söyledi ve tazminat fiyatının sanal olup olmadığını sorguladı.

Tazminat detayları, Yuncheng Xueyuan Yolu'nun 3. bölümündeki toplam 10 metre çitin Shaanxi lisansının sahibi tarafından hasar gördüğünü gösteriyor. 15601 yuan ödemeleri ve daha sonra 9.000 yuan'a düşmeleri gerektiğini gösteriyor. Jimu gazetecileri, iki taraf arasındaki müzakere ettikten sonra, sahibinin nihayetinde malzemeleri onarmak için sahibi tarafından satın alındığını, çarpışma korkuyu orijinal eyalete restore ettiğini ve bakım partisinin maliyeti iade ettiğini öğrendi.

Bununla birlikte, olay kamuoyunu çektikten sonra, bazı netizenler pırasa kesmeye "gökyüzü -yüksek" korkuluk olarak adlandırdı. Bu bağlamda, bakım partisinden sorumlu kişi, teklifinin "gökyüzü -yüksek" olduğunu düşünmüyor ve yüksek alıntı mükellefin pazarlığı ile uğraşmaktır.

Yuncheng'deki yerel korkuluk üreticileri, Yuncheng şehrindeki çit standartlarının farklı olduğuna ve tazminat standartlarının farklı olduğuna inanıyor. Üç bölümün bölümünün bölümü, ancak gerçekten yüksek yükseklikler var.

Röportaj sırasında, konuyu bilen bir kişi, yukarıda belirtilen koruyucuların korkuluklarının 35.000 yuan'ın üzerinde iddia edildiğini ve arka bahçeden önce arabuluculukun mutabakatının 23.000 yuan için ödeme olduğunu söyledi, ancak yine de hasar hakkında şüpheleri var. Bakım partisi tarafından çarpışma gibi belirlenen veriler ve standartlar, çarpışma gibi. Çarpık çit vidaları, çok mantıksız olan tüm korkuyu telafi etmelidir. Endüstri standartlarını tanıtmayı umuyorum.

Mingxianshan'ı onarın (görüşmede fotoğraf veren fotoğraf)

Sahibi: Çit bölümünün 3 bölümü kırıldı ve 15601 yuan iddia etti

14'üncü öğleden sonra, Jimu gazetecilerine otomobil sahibi (Hua soyadı) tarafından sağlanan ayrıntılı liste, çit panosunun 3 (10 metre) hasarının 9.000 yuan olduğunu, sütun 3.200 yuan olduğunu ve tabanın 3.701 olduğunu gösterdi. Yuan. Navlun 1.000 yuan ve şirketin hizmet mekanik ücreti toplam 15601 yuan. Talep birimi Shanxi Enlei Bao Building Engineering Co., Ltd. (bundan sonra En Lei Bao Company olarak anılacaktır).

Bay Zhang, 4 Temmuz'da Yuncheng'de bir iş gezisinde olduğunu ve Xueyuan yolunda sürdüğünü söyledi. Yanlışlıkla yolun ortasındaki korkuyu kırdı ve lastiklerin patladığını söyledi. Trafik polisi kazayı doğruladıktan sonra, en Lei Bao detaylar için yukarıda belirtilen tazminatı yayınladı. Arabasının sadece güçlü bir sigortası ve ticari sigortası olmadığını söyledi, bu nedenle tazminatın çoğu sadece kendiniz ödenebilir.

Bay Zhang, 15601 Yuan'ın tazminat alıntısının çok yüksek olduğuna ve tazminat standardı ve temeli olmadığına inanıyor. Bunlar arasında, korkuluk plakası metre başına çok pahalı ve yerel korkuluk üreticilerine danıştı. Metre başına fabrika fiyatı yaklaşık 300 yuan.

Broken Seke (Fotoğraf Mülakatçıda Veren Fotoğraf)

Bay Zhang, olaydan sonra, En Lei Bao Company ile müzakere ettikten sonra, tazminat ücretinin 9.000 yuan'a düşürüldüğünü, ancak bu sonucun netizen şüphelerini ortadan kaldırmadığını söyledi.

Bay Zhang, 14'ünde Enlei Bao Company'nin sonucunun ve son müzakeresinin kendisini onarmak için çit panoları ve diğer malzemeler gibi malzemeleri satın aldığını söyledi. En Lei Bao, 4.000 yuan'ı şarja geri döndürdü ve göndereceğini söyledi. ona şerit eksikliği. Aynı gün, Korkuluk Materyalleri satın almaya hazırlanmak için Yuncheng'de bir korkuluk üreticisine danışmıştı.

15'inde öğlen, korkuluk üreticisinin bir personeli olan Bayan Wang (Hua) gazetecilere verdiği demeçte, Bay Zhang'ın fabrikada korkuluk malzemeleri satın alma maliyetine danıştığını, ancak siparişi vermediğini söyledi. "Malları aramasını ve teslim etmesini bekleyelim."

Bakım Partisi: Yüksek alıntı, tazminat partisi pazarlığı ile başa çıkmaktır

15'inde öğlen, en Lei Bao Company'den sorumlu kişi Bay Guo, Jimu gazetecilerine Bay Zhang tarafından yayınlanan ilk tazminat alıntısının gerçekten 15601 yuan olduğunu söyledi. Tamamen tamir edildikten sonra Iou'da 5.000 yuan.

Bay Guo, gazetecilere verdiği demeçte, hasarlı okul bahçesi yol korkazının da kullanılabileceğini söyledi. Sadece korkuluk kurulunu ve çit sütununu değiştirmesi gerekiyor, ancak şu anda Bay Zhang henüz kendi başına satın alınan malzemeleri teslim etmedi.

Yuncheng City'nin korkusu (görüşmede yer alan fotoğraf)

Kırık korkuluk ne tür bir malzeme ve fiyat bu kadar pahalı? Netizenlerin şüpheleri ile ilgili olarak, Bay Guo, kontrol ettiği korkulukların işlevsel ve nadir olduğunu söyledi.

Kırık çitin galvanizli olduğunu ve tabanın 100 kilodan fazla dökme demir olduğunu açıkladı. Bu tür korkuluklar, etkiyi yavaşlatmak için yolun ortasına yerleştirilir, araba hasarı hasarını azaltır, fonksiyonel bir korkuluktur. Yerel bölgedeki hiç kimse bu tür bir korkuluk yapmaz. 2019 civarında, en Leipao bu işi üstlenmeye başladı ve şimdi bunu yapıyor. Ve bu işletme, Yuncheng Tyedong Municipal Engineering Co., Ltd.'den (Tai Tong City olarak adlandırılır) Enlei Bao Company tarafından üstlenilen Urban Korkuluk Bakım Projesidir ve Tongtong City ilgili bölümlerin yüklenicisidir.

Muhabirin soruşturması, "2022'de Şehrin Merkezi Kentsel Bölgesi'ndeki yol bakım projelerinin duyurulmasının", Tong City'nin Yuncheng Belediye Kamu Hizmeti Merkezi'nin "Korkuluk Yerine" içeren bir tedarik tedarikçisi olduğunu gösterdiğini buldu.

Sanal alıntı ile ilgili olarak, Bay Guo, teklif yüksek olmasına rağmen pazarlık yapabileceğini söyledi. Gazetecilere, genel sahibinin kötü bir korkuluk vurduğunu söyledi. Ticari sigorta olduğu sürece sigorta ödeyecek. Sadece güçlü bir sigorta satın alırsanız, maliyetlerin çoğunun sahibi tarafından gömülmesi gerekir ve bu tür araç sahipleri genellikle pazarlık yapar, bu nedenle şirketin ilk teklifi çok yüksek olacaktır. Buna ek olarak, otomobil sahipleri de çarpışmış korkulukları restore etmek için kendilerini onarmayı seçebilirler. "Ancak, çoğu otomobil sahibi kendilerini onarmayacak, çünkü ya ticari sigortaya sahipler ya da aynı düzenleyici malzemeleri satın alamazlar."

İçerdekiler: Çarpık çitin vidalarının tüm korkulukla telafi edilmesi gerekir

Bu olay kamuoyunu çektikten sonra, bazı netizenler pırasa kesmek için "gökyüzü -yüksek" çit olarak adlandırdı.

Röportaj sırasında, bazı içerisler en Leipao tarafından verilen diğer iki tazminat net emri sağladı. Bir örnek, toplam 44.168 yuan olan 11 bölüm, 3 bakım ve işgücü yükü gibi diğer masrafları değiştirmektir. Başka bir örnek, toplam 35.401 yuan olan 8 bölüm, 4 onarım ve işgücü yükü gibi diğer masrafları değiştirmektir. İkinci sahibi Bay Chen (Hua soyadı) gazetecilere verdiği demeçte, 2022'de kötü bir korkulukla çarpıştığını ve ticari sigortası olmadığını söyledi. Bu yıl Şubat ayına kadar değildi. Sky -High "Kabul etmesi zor olan ve endüstri standartlarını tanıtmayı umuyor."

Diğer tazminat vakaları (içeriden gelen resimler)

Bay Chen, bakım tarafı tarafından belirlenen hasar verileri ve standartlarından şüpheleniyor. O zaman, çitin 4. bölümünü kırdığını ve diğer korkulukların sadece kaydırıldığını, ancak sonunda 8 ayet ve 4 bakım olarak tanımlandığını hatırladı. Hasarlı çitler ve aksesuarlar sahibinin onu almasına izin vermez. İkincil zamanda kullanılıp kullanılmayacağı bilinmemektedir.

Bay Chen, bakım partisinin daha sonra mahkemeye, mahkemeye arabuluculuk yaptığını ve iki tarafın bir anlaşmaya vardığını ve sonunda 23.000 yuan ödediğini söyledi.

Yukarıdaki iki tazminat vakasının ilgili ayrıntıları ile ilgili olarak, Bay Guo muhabire olumlu cevap vermedi. Teklifinin "gökyüzü -yüksek" olduğunu düşünmüyor. Sahibi kötü korukata çarptığında, sigorta şirketinin ticari sigorta tazminatı ile teklif vereceğini söyledi. Ticari sigorta tazminatı yoksa, sahibi her zaman pazarlık yapacak "Ben bir iş adamıyım, biraz ne yapmalısın."

Bay Guo, teklif standardını azaltmayı ve ödeme planını optimize etmeyi önemsemediğini söyledi. İlgili yerel departmanlar veya endüstri dernekleri ve diğer resmi kuruluşlar ve rehberlik ihraç etmiş endüstri tazminat standartları gibi resmi kuruluşlar, şirketin alıntısı dayanıyor. "Departman." ) Ev sahibi fuar, aksi takdirde bazı insanlar her zaman şirketin teklifinin 'gökyüzü -yüksek' olduğunu düşünüyor. "

Sanayi: Bölüm 3 Korkuluk, 15601 Yuan'da biraz sanal yüksek olduğu iddia ediliyor

Muhabir, bazı netizenlerin, olayın tartışmaya neden olmasının nedeninin bir yandan, bazı insanların sanal çitler için tazminat miktarı hakkında memnuniyetsizliği ve şüpheleri ifade ettiğini ve tazminatın makul ve adil olması gerektiğine inandığını fark etti. nadir. Anlaşmazlığın arkasında, halk ayrıca ilgili departmanların bunu araştıracağını ve makul bir açıklama yapacağını umuyor.

Yanhu Bölgesi Trafik Polis Tugayı Tesis Departmanından Sorumlu Kişi, Bay Zhang'ın çarpıştığı korkulukların mülk haklarının Kentsel Yönetim Bürosu'na taşındığını belirtti. 14. yılda, Yuncheng Kentsel Yönetim Bürosu Belediye Kamu Bakanlığı personeli Jimu gazetecilerine, halkın çit yönetimi ve tazminat alıntıları için ilgili birimler, müteahhit şirketler ve bakım şirketleri gibi düzenlemelere göre araştırdığını ve cezalandırdığını söyledi. Bununla birlikte, şu anda Bay Zhang'ın kötü korkutucu çarpışması hakkında "Sky -yüksek" iddiası hakkında hiçbir şikayet yok. Şehir Belediye Kamu Hizmet Merkezi'ni taşımak için kentsel yönetim bürosunun birimlerine danışmak özeldir. 14. ve 15. günlerde muhabir, merkezin merkezi tarafından sağlanan merkezi bakım departmanından sorumlu kişiyi tekrar tekrar boş sayı olarak adlandırdı.

Daha önce, Yuncheng Kentsel Yönetim Bürosu'ndan sorumlu ilgili kişi, Pekin Haberlerine, şehrin merkezi kentsel alanının korkulukları için bakım sözleşmesinin üçüncü bir şirkete verildiği ve Enleibao Company'nin aşağıdaki özel bir kasap bakım şirketi olduğu yanıt verdi. müteahhit. Aşırı tazminat fiyatı sorunuyla ilgili olarak, sorumlu kişi şirketin yanlış olduğunu korumak olduğunu söyledi. Önceki inceleme fiyatı metre başına 500 ila 600 yuan idi (bölüm).

Yukarıda belirtilen korkuluk fabrikası Bayan Wang, anlayışına göre, Yuncheng şehrindeki çit standartlarının farklı olduğunu söyledi. Örneğin, Yuncheng Akademisi Yolu'nun korkulukları 4 mm kalınlığında, taban 100 kilodan fazla Dökme demir, standart yüksektir ve tazminat fiyatı nispeten pahalıdır. Kentsel bölgedeki bazı yollarda, çitin tabanı çimentodan yapılmıştır ve tüm çit çok daha ucuzdur.

Bayan Wang, yukarıdaki inceleme fiyatının metre başına daha makul olduğuna inanıyor (bölüm) 500 ila 600 yuan. Bay Zhang tarafından alınan alıntı "gökyüzü yüksek fiyat" değil, gerçekten de bazı sanal yükseklikler var. Bir döküm -demir baz kasası ise, daha hafif araç etkileri, genellikle sadece korkuluk kartını değiştirmeniz gerekir ve sütunlar ve tabanlar kullanılmaya devam edebilir. Gardiyanlar söz konusu olduğunda, yerel ucuz metre başına sadece 100 yuan.

Daha önce, Yuncheng Kentsel Yönetim Bürosundan sorumlu ilgili kişi, konuyu daha fazla araştıracağını ve doğrulayacağını söyledi.

(Kaynak: Polar Haberler)

Hunan "İl Birimi" Wechat Grubu Uygunsuz Bilgi Olayı'na cevap verdi
önceki
Hunan, WeChat Group'un Uygun olmayan bilgi olayı bildirdi: Disiplin Denetimi Polisi Soruşturmaya katılmış
Sonraki
40 milyondan fazla yüksek hızlı demiryolu istasyonu yatırımlar yıllardır mı tamamlandı? Resmi: Kayıp ciddi ise
Garip bir ekspres aldıktan sonra, 340.000 yuan tarafından aldatıldı!
Turistlere uyuşturucu sattığı için bir rehber vaaz? Resmi Yanıt
Çok popüler! Kızlar baş aşağı babalar tarafından kınanır! Netizenler kızgın ...
Kadın, Master Bao'nun hamur işinde siyah saç yemeyi, müşteri hizmetlerinin yanıtını söyledi
Bund'ın penceresindeki ve pencere masasındaki turistler için bir "çöp kutusu"? Sanitasyon İşçileri: Bu küçük! Netizenlerin gürültülü var
Teyze, kadın yolcunun oğlunu metroda gizlice gizlediğinden ve diğer tarafı kırdığından şüpheleniyor mu? Polis müdahalesi
İki kadın soğuk cilde zehirden öldü. Resmi bildirim
Kızı, kaçırıldığını söyleyen bir video yayınladı ve "Kaçıran" 5 milyon yuan'a mal oldu! Arkasında başka bir gizem daha var ...
Üniversite öğrencileri kararlaştırıldıktan sonra, hala cinsel ilişkiler için gözaltına alınıyorlar. Henan Polisi cevap verdi: Yasa ve düzenlemelere göre
Polis Raporu: Birçok kadın çapa tutuklandı
Görüntüleme Kılavuzu Sergi Hong Kong Kitap Fuarı Tekrarlanan Sergi, "Tong Laiyue Young Okuma" ünlü bir usta ile
To Top