2023'te Futian öğretmenleri yıl içinde serbest bırakıldı ve podyumu parlattılar ve sahneyi parlattılar.

2023 FUTIAN yıllık öğretmenler -Yerinde Seçim 16 Temmuz'da Huaqiang Yüksek Meslek Koleji'nde yapıldı. Erken aşamada, toplam 35 seçkin öğretmen alındı. Malzeme seçiminden sonra 20 öğretmen seçmek için sahneye girdi.

Shenzhen Eğitim Derneği Başkanına Yerinde Davet, Jin Yixuan, Shenzhen Eğitim Derneği Akademik Komitesi üyesi Han Garden, Han Garden, Longgang Bölgesi Gümrük Çalışma Komitesi Direktör Yardımcısı, Xiong Xianjun, İkinci Düzeyli Profesör ve Shenzhen Üniversitesi'nin doktora öğretmeni ve Shenzhen Li Xianming'de Pingshan Eğitim ve Bilim Enstitüsü Parti Şubesi Sekreteri, Shi Yongsheng, Shi Yongsheng, Shenzhen Eğitim ve Bilim Akademisi'nde bir fakülte ve araştırmacı, Yang Jiangfeng, bir doktor ve araştırmacı Yantian Bölge Eğitim Akademisi ve Shenzhen'deki Guangming Eğitim Akademisi'nde bir fakülte ve araştırmacı Chen Xiliang lüks bir jüri oluşturdu. Etkinliğe, Futian Bölge Komitesi Eğitim Çalışma Komitesi ve Futian Bölge Öğretmen Geliştirme Merkezi müdürü Xu Yan Sekreter Yardımcısı Li Jiangong katıldı. Materyal incelemesi ve on -site incelemesinden sonra 10 "Futian yıl öğretmenleri" seçildi.

Olay yerinde, adaylar piyango sırasına göre tek tek ortaya çıktılar. Özgür konuşmaların iki bağlantısı ve yerinde savunma ile, hepsi her açıdan kapsamlı okuryazarlık gösterdiler ve eğitim hikayelerini ve büyüme deneyimlerini seyircilere ve izleyicilere paylaştılar. seyirci. Uzman jüri, iyi bilinen eğitim uzmanlarından ve ilk ve ortaokul puanlarının müdürlerinden oluştu ve adaylara yorum yaptı. Materyal skorlarının ilk turu ve ikinci skorların ikinci turu%50'dir ve toplam skor elde edilmiştir.

Bu sahnedeki her öğretmen parlak bir yıldızdır. Şiddetli yarışmadan sonra, 2023 yılında Futian Bölgesi'nde 10 öğretmene "Yıllık Öğretmen" ve Shenzhen Eğitim Derneği Başkanı Jin Yixuan ve Futian Bölge Komitesi Eğitim Çalışma Komitesi Sekreteri Li Jianong, ödüller sundu. Futian Bölgesi "Yıllık Öğretmen".

"Meşale" ni samimiyetle eğitmek için aydınlatın, böylece her çocuk bir ışık demeti olur

Yarışma sitesinde, Hongling Ortaokulu (Eğitim Grubu) Matematiğinin Kıdemli Öğretmeni Zhang Ping, eğitimcilerin bir "toka" kişi olması gerektiğine inanıyor. Toka -Bu "düğmeler" sadece sıkılaştırmakla kalmayıp özenlidir. Öğretmenler ve öğrenciler arasındaki ilişki, aynı zamanda öğrencilerin kapsamlı okuryazarlığının büyümesini sağlar.

Lotus Ortaokulu Kuzey Kampüsü'nden Çinli bir öğretmen ve sınıf öğretmeni olan Hu Rong, 16 yaşındaki sınıf öğretmeninin çalışmalarında Shenzhen öğrencileri için bir gençlik tarihi yazmak için çok çalıştı, sınıf öğretmenlerinin notlarında 130.000 kelime tamamladı ve daha fazlası 150.000 kelime ve yüzlerce makale. Öğrencilerin "Jianbao" gibi bestelerine dikkat eder ve öğrencilerin zihninde beşeri bilimlerin tohumlarını diker.

Chen Gongmin, Shenzhen Mingde Deney Okulu (Grup) Xiangmi kampüsünün Xiangmi kampüsünde 25 yıllık sınıf öğretmeni olan sınıf öğretmeni olan bir sınıf öğretmeni. "Eğitimin bir hayat yaşamak için çocuklarla kalmak olduğuna inanıyor. "Eğitim bir tür duygu. Yazar bir ressam ve konuşmacı. Her çocuğu bir ışık demeti yapmak istiyor. "Tüm eğitimlere" dikkat etti ve eğitimin değerinin öğrencilerin giyim, yiyecek, konut ve ulaşım detaylarına nüfuz etmesine izin verdi.

Ortaokulda ortaokulda biyolojik bir öğretmen olan Hongling Ortaokul (Hongling eğitim grubu) Liu Shasha'nın 19 yıllık öğretim deneyimi var. "Marjinal disiplinlerin tadını çıkarmak için rahat hizmet" fikrinin yanlış olduğuna inanıyor. Öğretmenlerin ve öğrencilerin büyüme yasalarına saygı duymaları gerektiğine inanıyor -zorluklar karşısında, şikayet etmek yerine, bir santimetre ve bir santimetre değişikliği değiştirmek, zamanla birikmek ve daha az birikmek daha iyi bir değişiklik teşvik edecektir.

Quanhai İlköğretim Okulu'nun bir öğretmeni olan Sun Youchao, 36 bahar ve sonbaharda eğitime adadı. 2020'den itibaren öğretilerini üç yıl boyunca desteklemek için Shanwei City'deki Luhe İlçesine gitti. Shenzhen'in Shanwei şubesinin kaptanı ve Shanwei Okulu müdürü olarak görev yapıyor. Shenzhen'in deneyimini Shanwei Eğitimi ve Shenzhen bilgeliğine katkıda bulunuyor. "Ateş" olmaya isteklidir ve yüksek kaliteli ve dengeli eğitim gökyüzünü aydınlatmak için takviye arazisinin "meşale" için kayıtsızdır.

Meishan İlköğretim Okulu'nda kıdemli bir öğretmen olan Yuan Ping, müziğin hayatın çiçeklerini parlayabileceğine inanıyor. Öğretim pratiğinde, her zaman müzik, eğitim ve sevginin üç anahtar kelimesini entegre eder. Ciddi hasta olan öğrencilere yardım etmek ve sınıf arkadaşlarına Meishan ailesinin sıcaklığını hissettirmek için kendi yolunu kullanıyor.

Futian Bölgesi Deneysel Eğitim Grubu Hanlin Okulu Kimyasal Öğretmen Li Yan Öğretmenleri 17 yıldır öğretiyor. "Uzun öğretim, bilgi ve eylemin entegrasyonu" öğretim felsefesini savundu, ilham öğretimine büyük önem verdi, öğrencilerin ilgisini geliştirmeye bağlı önem verdi. Öğrenme ve yaratıcı bir şekilde öğrencilerin kabul etme biçiminde yaratıcı bir şekilde. Kimya sınıfını değiştirmenin yolu.

Futian İlköğretim Okulu Çinli Öğretmen Liu Li, 19 yıldır Futian İlköğretim Okulu'nda ders vermiştir. Sevginin eğitimin temeli ve eğitimin varış noktası olduğuna inanmaktadır. Öğrencileri kampüsten topluma sınıftan topluluğa götürür, böylece öğrenciler topluma, hayata ve gerçekliğe dikkat ederler. "Öğretme ve yapma" öğretim kavramını uygulamaya çalışır.

Yabancı dil lisesinin coğrafi öğretmeni ve sınıf sınıfı sınıf öğrencisi Chen Shuiyue, lise mezunlarını yeni gönderdi. Sık sık güçlü olmaya ilham veriyor, ebeveynlere ilham veriyor, öğrencilere ilham veriyor ve ev okullarına taahhüt ediyor , öğretmenler ve öğrenciler birlikte. "Etrafındaki insanlar için çabalayın. "Aşıklar geri döndü, kutsamalar kutsanmıştı." Öğrenciler ona yorum yaptı: "Gerçekten öğretmenler için en uygun öğretmensiniz."

Deneysel Eğitim Grubu Qiaoxiang Okulu'nun tarih öğretmeni olan Feng Wanlu, on yıldan fazla insanı eğitmek için öğretti. Tarihi eğitimin okuldan alana gitmesine izin vermek ve büyümeyi teşvik etmek için "fırsatını" yakalamak istiyor. öğretmenler ve öğrenciler. Eğitimin öğrencilere daha kapsamlı bir kalkınma alanı verebileceğine inanıyor. Öğrencileri kampüsten çıkmaya ve şehrin ve tarihin her köşesinden gerçeği anlamaya yönlendiriyor. kitaplar ve binlerce mil yürü ".

Uzun vadeli öğretim, öğrencilerle bir "öğrenme topluluğu" inşa edin

Liyuan İlköğretim Okulu (Liyuan Eğitim Grubu) Weipeng Kampüsü Çinli Öğretmen, Kıdemli Öğretmen ve Shumin, belediye başkanının işlevsel yarışmasının "Dinleme ve Rehber Kursu" nun ilk ödülünü kazandı. Üstün öğretmenler "" Futian Bölgesi Mükemmel Sınıf Öğretmeni "ve Diğer Onurlar .

Futian bölgesindeki Merlin İlköğretim Okulu'nun kıdemli öğretmeni olan Yang Yuqiu, 25 yıldır ders veriyor ve 15 yıldır Futian'a transfer edildi. Son 15 yılda, arka arkaya 6 dil bilimi ekibinin bir üyesi oldu. Yıllar. Essence Öğrencilerin coşkusuna ilham vermek ve öğretmenlerin mesleki büyümesi tutkusunu aydınlatmak için eşsiz bir eğitim yöntemi kurdu. Futian Bölgesi topraklarında eğitim büyümesinin iyi sözlerini ve ideallerini yazmaya devam etmeyi bekliyor.

Meishan Ortaokulunda Çinli bir öğretmen olan Baihua Baihua, sınıf arkadaşlarında "Coca -cola" lakabını paylaştı. Çin öğretisini seviyor ve bir dizi Çin sınıfı inovasyonunu yaratıcı bir şekilde başlatıyor; genç edebi etkinlikleri seviyor, öğrencileri edebi kulüpler kurmaya teşvik ediyor ve edebi koleksiyonlardaki büyümesini kaydediyor; zarif ve zengin klasik edebiyatı seviyor -"aşk" bir motivasyon haline gelmeyi seviyor öğrencileri motive etmek.

Liyuan İlköğretim Okulu (Liyuan Eğitim Grubu) Baishaling Öğretim Noktası Çinli Öğretmen ve Sınıf Öğretmeni Tang Ye, 24 yıllık öğretim deneyiminde Shenzhen ünlü sınıf öğretmen stüdyosu, Shenzhen Okuma Promosyonu, Futian Bölge Omurgası Öğretmenleri, vb. Onur, toplam yaklaşık 100 il, belediye ve bölge onurları -okumayı bir ortam olarak kullanıyor ve öğrencileriyle bir "öğrenme topluluğu" inşa ediyor.

Fumin İlköğretim Okulu Direktörü ve Ofis Direktörü Yang Shuyan, üç yıl içinde iki kez Xinjiang'ı destekliyor. Sınıftaki çalışmaları sırasında; Sincan'daki çalışması sırasında birçok "öğrenciyi" kabul etti, keşif ruhunu dikti. Öğretmenlerin kalpleri ve yerel eğitim yeteneklerine yardım etmek ve onu deneyimlemek.

Çinli bir öğretmen, ahlaki eğitim direktörü ve kıdemli öğretmen olan Wu Yufeng, 35 yıllık bir öğretim deneyimine sahiptir. Öğrenci büyümesi için bir gözlemci olmaya kararlıdır. "Gerçek" eğitim yapmak ve gerçek insanları eğitmekte ısrar ediyor. Çin bitkisel ilaçlarının sınıfına girmeye ve yeni dönemde okul tabanlı sınıfın inşası için sürprizler sağlayan ilgili kurslar ve ders kitapları geliştirmeye kararlıdır.

Tianjian İlköğretim Okulu'nun müzik öğretmeni Wang Ling, 1990 sonunda Futian Bölge Eğitim Ekibine katıldı. 33 yıl içinde öğrencilere ülke çapında ilk ve ortaokullarda "ikinci ödül" kazanmayı öğretti. Shenzhen'deki dördüncü, beşinci ve altıncı koro yarışmalarının ödül "ve" Mükemmel Komuta Ödülü ".

Liyuan İlköğretim Okulu (Liyuan Eğitim Grubu) Baihua kampüsünde matematik öğretmeni olan Xu Jie, Shenzhen omurga öğretmenlerinin, Shenzhen seçkin öğretmenlerinin lideri olarak derecelendirildi ve "gösteri" nin lideri olarak derecelendirildi. Shenzhen'de öğretim ve araştırma ekibi. Matematik "oyun öğretimi" araştırmasını ve pratiğini teşvik etmeye kararlıdır. Geleneksel matematik egzersizlerini öğrencilerin "süper beyninin" kartları ve egzersizleri şeklinde değiştirir.

Hongling Ortaokulunda (Hongling Eğitim Grubu) matematik öğretmeni ve sınıf öğretmeni olan Bay Cai Xiaochun, Shenzhen Mathematics tarafından geliştirildi. On yılı aşkın bir süredir, öğrencilerin matematikte beşeri bilimleri ve şiiri anlamalarına yardımcı olmaya özen gösteriyor. Sadece "ortaokul matematiği" değil, aynı zamanda öğrencilere matematik estetiğini, matematikte felsefeyi, matematikte duyguları, matematikte şiirleri öğretmek ve matematikle beslemek konusunda ısrar etmek zorundadır.

Yabancı Dil Okulu (FUBAO) Yabancı Dil Okulu (FUBAO) Sanat Öğretmeni ve Kıdemli Öğretmen Yardımcısı Guo Likun, Shenzhen Temel Eğitim Sistemi Ödünç verildi

"Ünlü Öğretmen Mühendisliği" Omurga Öğretmeni, Shenzhen İyi Kurs, Futian Bölge Marka Kursu "Yaratıcı Kumaş Art" Geliştiricileri, öğrencilerini güzelliğe, öğrencilerin kültürel zevkine ve estetik tadı. Öğrencilerin kalplerine götürmeye yönlendirir.

Li Jiangong, konuşmasının bir özetinde, bugün yarışmaya katılan öğretmenlerin orijinal niyetlerini taşıdıklarını, bir misyon taşıdıklarını, hayallerini miras aldığını ve yılı kovaladıklarını söyledi. Futian bölgesindeki öğretmenler her zaman ilerleme sürdürüyor ve kendilerini geliştiriyorlar. Bugünün denemeleri, eğitim pozisyonlarında olağanüstü başarılar elde eden ve yenilik ve profesyonellik ruhuna sahip olan seçkin öğretmenleri tam olarak keşfetmek ve tanımaktır. Bu platform aracılığıyla, Futian öğretmenlerinin mükemmel tarzı. Shenzhen Eğitim Derneği Başkanı, Jin Yixuan vb. Gibi uzmanlar da oyuncuların harika performansı hakkında yorum yaptı.

2023 yılının Futian Yılı Listesi

(Sırayla listelenmemiş isimler)

Chen Gongmin Shenzhen Mingde Deney Okulu (Grup) Xiangmi Kampüsü

Feng Wanlu Futian Bölgesi Deneysel Eğitim Grubu Qiaoxiang Okulu

Shimin Liyuan İlköğretim Okulu (Liyuan Eğitim Grubu) Weipeng Kampüsü

Yang Yuqiu Futian Bölgesi'nde Merlin İlköğretim Okulu

Baihua Meishan Ortaokulu

Tangye Liyuan İlköğretim Okulu (Liyuan Eğitim Grubu) Baishaling Öğretim Noktası

Yang Shuyan, Futian Bölgesi, Futian Bölgesi, Shenzhen

Wu Yufenghua Yeni İlköğretim Okulu

Wang Ling Tianjian İlköğretim Okulu

Cai Xiaochun Hongling Ortaokulu (Hongling Eğitim Grubu) Lise

Yazma: Nandu muhabiri Zhou Zhengyang

Typhoon'dan etkilenen tüm uçuşlar 17 Temmuz'da iptal edilecek
önceki
Yaz Taşımacılığı Guangzhou metro yolcu akışı 10 milyon "engel" aşıyor ve bu metro etkinliği de çok sıcak ...
Sonraki
20 saat içinde çözülen Longhua Yi topluluğunun çay lehçesi kitlelerin taleplerine hızlı bir şekilde cevap verecek
"Hemen yerleşmeye hazır!"
Yeni işçide ilk kez gol attım. Fang hao: Beni oynamaya gönderdiğim sürece, kesinlikle dışarı çıkacağım
Suarez: Oyuncunun performansından memnun kaldılar, saldırganlık oynadılar
Resimde Resimde İnsanlar: Zizhuyuan'daki Lotus Ponds Serin
Çin'in ekonomik yuvarlak masasını takiben, 2023'te Çin ekonomisinin yarı yılı raporunu anlayacak
Sıcak yorum C919'da ikinci set "Hızlanma"
Üç Wuhan kasabasının koçu: kabul edebilirsiniz
Yazın ilk yarısında gişe 8.787 milyardı ve tarihi bir rekor kırdı
Wolverine Land Orchid, keşfedildi
Suarez: Oyuncunun performansından memnun kaldılar, saldırganlık oynadılar
Yazın ilk yarısında gişe 8.787 milyardı ve tarihi bir rekor kırdı
To Top