Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi Sanat Müzesi'nde açılan "Olağanüstü İtalyan Tasarımı" sergisi

15 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arasında "Olağanüstü İtalyan Tasarımı" Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi Sanat Müzesi'nde yapıldı. Bu sergi, İtalyan Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı tarafından teşvik edilen bir sergidir.

Bu serginin tasarımı İtalyan Endüstriyel Tasarım Derneği'nde yer almaktadır. Tasarım -tahrikli çerçeve ve yenilik ile hedef, işlev ve estetik birleştirilir ve kullanıcılar her zaman her yaratıcı etkinliğin merkezine yerleştirilir. Bireysel mükemmelliği teşvik etmek için tasarımı yorumlama sürecinde, sergi İtalyan tasarımının ve yeniliğinin olağanüstü özelliklerini göstermektedir.

Tasarım Güçlendirme-Görme

İtalya, eşsiz yaratıcılığı ve hayal gücü ile ünlüdür. Bu tasarım stili yaşamın farklı aşamalarına yansıtılabilir ve insanlara hoş bir algı getirir ve yaratıcı eğilimleri teşvik eder. Bu dizi, İtalyan tasarımının özelliklerini gösteren 23 sembolik eser seçti. Bu seride, tasarımcının kişiliği ve kimlik özellikleri işe sızıyor. Örneğin, Alda Rossi'nin "konisi" su ısıtıcısı ve Michael Gravs'tan "9093 Kettle", tasarımcının stilini tamamen basıldı ve önceki klasik tasarıma haraç ödedi.

IL Conico Konik Alfo Roses Paslanmaz Çelik Su Isıtıcı Tasarımcısı Aldo Rossi

Tasarım Güçlendirme işi

Bu sektör, İtalya tarafından iş ve rahat için tasarlanmış ve oluşturulan görüntüler, malzemeler ve ürünler sergilemektedir. Bu sektör, İtalya'nın çalışma aracı tasarımı, hizmet tasarımı, konfor ve güvenlik kavramları açısından düşünmesini göstermektedir. Bu dizi, II.Dünya Savaşı'ndan sonra, iç ve dış mekan çalışmaları için tasarlanmış çeşitli malzemeleri kapsayan işle ilgili tasarımın tarihsel evrimini kapsamaktadır. Bu ürünler, "Ptolemy" daktilo masa lambasından esinlenen "Ptolemy" ile taşınabilir "Sevgililer Günü" yazım hataları, "Ptolemy", ofis aksesuarları (tutkal ve kitap rezervasyon makinesi) ve ev eşyaları (nanqi dikiş makinesi) ve benzeri. Taşınabilir, akıllı ve gelişmiş faydalar daha fazla olabilen araçlar artık her zamankinden daha yetkilidir.

Tasarım Güçlendirme ile ilişkili

Bu bölüm, insanlar, insanlar, insanlar ve nesneler ve alan arasındaki ilişkiye katkıda bulunan İtalyan tarafından tasarlanan görüntüler, malzemeler ve ürünler arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Örneğin, 1930'larda, "Mocha" Kahve Potunun icadı, insanların konsantre kahvenin anlamının kendi evlerinde tadını çıkarmasına ve kahve hazırlama ve tüketim törenini yeniden tanımlamalarına izin verir. Bu serinin tasarım çalışmalarında, Alaisi'nin "Cobàn" kahve makinesi, kahve hazırlama töreninin eşsiz cazibesini gösteren dramatik cam kubbe ile kahvenin temel bileşenlerini gösterir.

Moka "Mocha" Kahve Pot Tasarımcısı Alfonso Bialetti

Tasarım Güçlendirme hayatı

Günlük yaşamdan spordan sağlığa, kişisel sağlıktan halkın mutluluğuna ve genel çevre korumasına kadar İtalyan tasarımı, yukarıda belirtilen kişisel ve kolektif günlük faaliyetlere yardımcı olmuştur. Bu sektördeki seçilen 24 sergi, İtalyan tasarımının günlük yaşam talebi için dikkatini yansıtıyor, seçim seçiminin seçimi veya karmaşık veya basit çözümünü yansıtır veya günlük yaşamda tasarım talebiyle başa çıkmak için basit veya basittir. Essence

İtalyan tasarımı her zaman sağlık ve mutluluk konularından çok endişe duyuyordu ve bu sergideki birçok tıbbi, sağlık ekipmanı ve yardımcı araçların tasarım çalışmalarına tam olarak yansıtıldı. Bunlar arasında, 1989'da Georgialore Design tarafından tasarlanan "YouLidon" diş iş istasyonu, evrensel yardımcı araçlar, ortopedik parantez ve acil elektrokardilateral elektrokardiyogram için taşınabilir EKG ekipmanı, rahatsız edici operasyonları olan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Tasarım Güçlendirme hareketi

İtalyan tasarımı, bireysel ve kolektif hareket etmeyi mümkün kılar. Bu sektörde ele alınan tasarım ürünleri, İtalyanların gerçek ihtiyaçları tam olarak düşündükleri tasarım kavramını sembolize ediyor. 1946'da başlayan "Tasarım Güçlendirme Mobile", Biaqiao Company tarafından üretilen Westbur motosiklet, İtalyan tasarımının yanlışlıkla inovasyon fırsatlarına dönüşme yeteneğini sembolize etti. Daha sonra, İtalyan tasarımı pedal arabasının yeni bir tür ulaşım icat etti ve tüm dünyada popüler oldu.

Vespaelettrica Vesigner Piaggio Grup Tasarım Merkezi, Marco Lambrimarco Canepa

Sergi bilgileri

Sergi Konumu: Salon 1, Sanat Müzesi, Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi (Changgang Kampüsü)

Nandu muhabiri Zhu Rongting Stajyeri Shuai Hanzhi

Hassas cilt nasıl bakılır? Profesör Yang Bin size ortak cilt bakımı duygusu öğretiyor!
önceki
Uluslararası Erkekler Basketbol Davet Turnuvası'nın Ağustos, Heyuan, İran, Filipinler, Lübnan Senegal yarışmaya katıldı
Sonraki
Zhou Zhou bir drama var "Peacock": Yang Liping Plays Peacock Nirvana
Nadir Master'ın işi! Haipai Heykel Sanat ve El Sanatları Butik Turu Guangzhou'nun İlk Durdurması Açılış
Haipai ve Nanpai'nin ilk "diyalogu": Guangzhou'ya odaklanmış 240 parça heykel ustası
Liangshan Van, Jin Shajiang'ı devirdi ve ölülerin ve yaralı aile üyeleri konuştu! Cenaze masrafları için tıbbi masraflar için zordur
Lushan Scenic bölgesindeki yaşlılar, basamaklara sıçrayan su ile sürüldü! Yerel özür, ilgili tüccarların para cezasına çarptırıldığını söyledi
Ülke tek! "China Tide oyun sermayesi" başlığı Dongguan düşen çiçekler | Dongguan bir hafta
Typhoon "Teli" yaklaştı, Zhuhai Havalimanı Hong Kong'a giren ve çıkışların içinde ve dışında 63 uçuş iptal etti
Typhoon'dan etkilenen tüm uçuşlar 17 Temmuz'da iptal edilecek
2023'te Futian öğretmenleri yıl içinde serbest bırakıldı ve podyumu parlattılar ve sahneyi parlattılar.
Yaz Taşımacılığı Guangzhou metro yolcu akışı 10 milyon "engel" aşıyor ve bu metro etkinliği de çok sıcak ...
20 saat içinde çözülen Longhua Yi topluluğunun çay lehçesi kitlelerin taleplerine hızlı bir şekilde cevap verecek
"Hemen yerleşmeye hazır!"
To Top