Haipai ve Nanpai'nin ilk "diyalogu": Guangzhou'ya odaklanmış 240 parça heykel ustası

Mükemmel Çin geleneksel kültürünün genlerini taşıyan geleneksel sanat ve el sanatları, Çin ulusunun modern medeniyetini oluşturmak için değerli kaynaklardır. Şangay ve Guangdong, Çin sanat ve el sanatlarının iki büyük bölgesidir. Şangay Hainan ile uyumlu ve uyumlu olan kültürel genler, deniz -yüzeysel işçiliğin eşsiz ve zarif mizacını yarattı; Guangdong'un sanat ve el sanatlarını karmaşık, muhteşem ve kapsayıcı beşeri olmaya cesaretinin hümanist modeli, parlak sanatsal özellikler.

Haipai oyma ve güney okul oyma arasındaki ilk diyalog

15 Temmuz sabahı, "Ahşap ve Taşın Yeni Yolculuğu -haipai · Nanpai Heykel Sanat ve El Sanatları Sergisi" Şangay El Sanatları ve Kültür Müzesi (Guangzhou Şehri Maddi olmayan Kültürel Miras Koruma Merkezi) tarafından desteklenen Merkezi Pavilion Özel Sergi Salonu Açıldı . Sergi, Şangay ve Guangdong arasındaki sanat ve el sanatları borsalarının temasına dayanıyor. Sanat ve el sanatları açıldı ve diyalog ve iki yerde 240'dan fazla heykel sanat ve el sanatları sergilendi. Aynı günün öğleden sonra, "Haipai · Nanpai Olmayan ve İnovasyon Tasarım Exchange Forumu" da yapıldı. Sanat ve zanaatların miras ve yenilikçiliğinde Şangay ve Guangdong'dan birçok uzman, akademisyen ve mirasçı.

Küratör Cang Ping konuşmasında bunun deniz okulu oyma ve güney okulunun oymacılığının ilk "diyalogu" olduğunu söyledi. Tarihsel bölüm. "Aslında, ağaçlarını düşünüyorum ve kaynaklarını içiyorum." Mekanizma ve motivasyon mekanizmasına bakmanın ortasında Deniz ve Güney Sanat ve El Sanatları Okulu'nun gelişimi bağlamını çözmeyi umuyoruz. ., Dize şarkıları durdurulmayacak. 'Ayrıca, sanat oyma için belirli bir modeli devralmak, gelecek için yeni planları tasvir etmek ve yeni kinetik enerji biriktirmek için Haipai ve Nanpai'yi ileri görünümlü olarak sorgulamamız gerekiyor. "

Raporlara göre, 15 Ağustos'a kadar "Muishi -HAIPAI · Nanpai Oyma Sanat ve El Sanatları İşleri Sergisi" sergisi sergilenecek. Sergi sırasında birçok kişinin düzenlenmeyen faaliyetlerin yapılacağı bildiriliyor.

Haipai oyma: istikrarlı, zarif, narin ve zarif

Şangay kentsel kültürünün gelenekten modern zamanlara logosu "deniz kültürünün" yükselişi ve refahıdır. Haipai kültüründe geleneksel işçiliğin bir temsilcisi olarak, Haipai oyma sanatları ve el sanatları 19. yüzyılın ortalarında ve sonlarında başladı. Şangay'ın açılmasından sonra Çin ve Batı kültürü, Şangay'daki verimli toprağa sayısız çarpışma ve harmanlama yaşadı ve son olarak "istikrarlı ve zarif stil sanatı, hassas ve zarif işçilik, uyumlu estetik stil" ile karakterize edilen deniz tarzı oymalar oluşturdu.

Modern Haipai Sanat ve El Sanatları, Jiangnan kültürü, kentsel kültür ve tüketici kültürünün birçok özelliğine sahiptir. Haipai heykelleri Haipai sanat ve el sanatlarında en heyecan verici sanat formlarıdır ve en övgüsü "dört oyma ve dört oyulmuş". Haipai'nin "dört oyma ve dört oyulmuş", Haipai Jade oymacılığı, Haipai ağaç oymacılığı, Haipai lake oyma, Haipai Diş Oyma, Şangay Bambu oymalar, Şangay ayrıntılı Carvings, Şangay Porselen Karvatları içerir. "Hainan Meydanı: Hai Pai Eannization" sergisinin ilk sergi alanı, "Yeni Woodstone -Haipai Oyma Sanatları ve El Sanatları Çalışmaları Sergisi" nin Sergisi Ulusal Sanat Fonu'nun ilk durağıdır.

Şangay El Sanatları ve El Sanatları Sanat ve El Sanatları Okulu'ndaki 1963 öğrencilerinin lisansüstü fotoğrafı.

Raporlara göre, sergiler Şangay Sanat ve El Sanatları Mesleki Koleji'nde 60 yıldan fazla bir süredir toplanan öğretmenlerin ve öğrencilerin eserlerine dayanıyor. Jiong, vb., Haipai oyma oyununun genel gelişimini kapsamlı bir şekilde yansıtır. Sergi, Hai Pai Sanat ve El Sanatları oymacılığının dokusuna ve izlerine dokunmak için izleyiciye, Haipai Sanat ve El Sanatları ve Kültürel Endüstrilerin entegrasyonunun ve geliştirilmesinin tarihsel bağlamını gösteren zarif eserler yoluyla yönetiyor.

Öğrencinin Şangay Sanat ve El Sanatları Okulu'nun Yangli Woodcarving sınıfı çalışması.

Haipai ağaçlıklar, gerçek hayattaki canlı anları yakalamakta, güçlü bir yaşam atmosferini ve ulusal kültürel cazibeyi yansıtmada iyidir. Sergi salonunda, "Metale" temsili eseri eski güzellik okulu (yani Şangay Sanat ve El Sanatları Meslek Koleji'nin öncülerinden biri olan Şangay Sanat ve El Sanatları Okulu) tarafından yaratılmıştır. Bir bütün olarak çalışma basit ve gerçekçi değildir. Ayaklanma ekibi, komutanın, üfleyicinin ve bayrağı kaldıran bayrağa, potansiyeli gösteren ayaklanma birliklerinin güçlü ruhunu ifade eder.

Hai Pai'nin ayrıntılı ustası Luo Angang'ın "Sonbahar Mu ".

Haipai, fildişi, yeşim, bambu ve kaplumbağa kabukları üzerine mikro -eklem açıklamasında açıklanan deniz -yüzey işçiliği ile kazınmıştır. "Qiu mu " nın orijinal resmi, Şarkı Hanedanlığı'nda ünlü bir şaheserdir ve şimdi yasak Pekin şehrinde gizlenmiştir. Şarkı boyama, fildişi oymunun yüksekliğini ve kalınlığını arttırmak için ilk tercihtir. Kuşun şeklinin şekline ve yaprakların dönüşüne ve kompozisyonun tüm bileşimine vb.

Hai Pai Usta Tang Beilin'in çalışması "Nu Nu Yusian"

Haipai Jade Oymacılığı, Şangay'daki geleneksel oyma sanatlarından biridir. Ayrıca, Kuzey Fraksiyonu, Yang fraksiyonu ve güney ile Çin yeşim oymacılığının dört büyük türü olarak da bilinir. Sergi Salonu'nda, hai pai jade oymacı tarafından yaratılan Jade oymacı çalışması Üstat Tang Beilin, yukarı doğru oğlunu gösteriyor -law'ın gökyüzünü tamamlayıcısı ve Çin mitlerini sallamak için havayı cesur ve korkusuzca sallıyor ve beşeri bilimler. Yeşimin sıcak ve berrak dokusu, gökyüzünün renkli taşı ile aynı hizadadır ve Dünya Tanrıçası tanrıçasının görüntüsünü ortaya koymuştur.

Wang Yihong'un Jiading Bambu Oyma Edici'nin "Di Yong Jinlian" çalışması.

Jiading bambu oyma, bambu artefaktları üzerinde çeşitli dekoratif desenler ve metinler veya çeşitli mobilyalara bambu kökü oymacılığı ile oyulmuş sanattır. Jiading bambu ustası usta Wang Yihong tarafından yaratılan çalışma, geleneksel film ressamı Liu Dongying'in Gongchen resimleri "Di Yong Jinlian" ve ressam Chen Yongzheng'in kalesi ile oyulmuş. Metinlerin, kitapların, resimlerin ve Hindistan'ın kaynaşması bambu üzerine yansıtılır ve bambu oyma butik olan görkemli bir resmi tasvir eder.

Nanpai Guangzhu: karmaşık ve zarif, muhteşem ve parlak

Guangdong derin bir insancıl mirasa ve bir halk kültürü koleksiyonuna sahiptir. Tarihin hareketi ve deniz ipek yolunun gelişimi ile geleneksel bir sanat ve el sanatları haline gelmiştir. Orta ve geç Qing hanedanında, Guangzhou bir zamanlar Çin'in dış ticaretinin tek limanı oldu ve çok sayıda Guangdong sanat ve el sanatları yurtdışında satıldı. Oyma ile temsil edilen Guangdong sanat ve el sanatları, o zaman Çin sanat ve el sanatlarının yeni zirvesini yönetti, Çin geleneksel kültürünün içeriğini ve biçimini zenginleştirdi ve Çin sanat ve zanaatlarının yurtdışında etkisini geliştirdi.

Uzun vadeli iç değişimlerde ve dış entegrasyonda, Guangdong Sanat ve El sanatları zarif, güzel, zarif ve zarif bir sanatsal özellikler oluşturdu. Guangzhou Diş Oyma, Guangzhou Jade oyma, Guangzhou Lanjiao, Foshan Shiwan Pottery, Zhaoqing Duanyu, Chaozhou Fengxi Porselen, Chaozhou Woodcarving ve diğer Guangdong heykelleri tarzı sanat ve el sanatları, öznel alanları ile ulusal etkileri olan sanatsal okullar haline geldiler. hepsi ulusal olmayan temsili proje listesinin ilk iki partisine dahildir.

"Guangdong Rhyme: Guangdong Oyma" sergisi sergileri, Guangdong Folk El Sanatları Müzesi, Zhaoqing Siken Kültürel Miras Koruma Co. , Ltd., Chaozhou Yezhuqing Ceramics Araştırma Enstitüsü, Chen Zeming Woodcarving Stüdyosu ve diğer iller iller tarafından sağlanmaktadır. Zeng Zhaohong, Ye Zhuqing, Chaozhou Fengxi Porselen'in mirasçısı, Chen Zeming, miras, miras Duan Yan ve Liao Hongbiao, Shiwan, Foshan'dan Tao Chuan'ın varisi, çağdaş Guangdong heykel sanat ve el sanatlarının sanatsal seviyesini canlı bir şekilde yansıtıyor.

Guangzhou Jade oyma ustası Gao Zhaohua'nın "Zengin" çalışması.

Guangzhou'nun yeşim oymacılığı, zarif, zarif, zarif, zarif ve uzun şekilleri olan uzun bir geçmişe sahiptir. "Hoin Rich" sergisi, yeşim oymacılığının ulusal düzeyinde olmayan bir mirasçı olan Gao Zhaohua tarafından yaratıldı. İşin hammaddeleri açıktır ve parçanın ilk yarısı parlaktır, ancak ikinci yarının rengi donuktur. Yazar, yeşim malzemelerinin kırmızı kısmını şakayık çiçeklere akıllıca oymak için yeşim oyma güzel sanatını kullanıyor. Gri kısım, düşüşü büyüye dönüştüren, tüm çalışmanın muhteşem ve onurlu görünmesini sağlayan bronz bir tripod olarak tasarlanmıştır.

Chaozhou Cai Porselen Ustası Ye Zhuqing'in "Dostluk" Tonghua Pase.

Fengxi porselen eserleri yüksek sanatsal doğaya sahiptir. Teknik açısından, Fengxi porselen oyma ve şekillendirme ile en ünlüdür. "Dostluk" Sergi Salonu'ndaki ağır sergi Tonghua Parawch, Chaozhou renkli porselen ateşleme becerilerinde ulusal olmayan bir temsili miras olan Ye Zhuqing'in şaheseridir. Tonghua porselen şişesi, Chaozhou Fengxi Art Formula porseleninin temsili bir ürünüdür. Üretim yöntemi, Chaozhou gazlı bezine benzer bir çiçek paterni oluşturmak için porselenin yüzeyinde vücudu oymaktır. Sonra porselen için canlı ve gerçekçi porselen çiçekleri porselen için gönderin ve sonunda ateşlenir. 1978'de Yoldaş Deng Xiaoping Kuzey Kore'yi ziyaret ettiğinde, Kim Richeng'i vermek için ulusal bir hediye olarak 1.3 metre -yüksek "dostluk" Tonghua Vazo kullandı.

Yang Yongzhong'un Yang Yizhong'un "Qinhuai Shengjing" çalışması.

Zhaoqing Duanyu, Guangdong'daki geleneksel işçiliğin temsili bir kartvizittir. "Qinhuai Shengshan" sergisinin teması, antik Jinling'in 48 doğal noktasından biri olan "Changqiao Ödülleri" dir. Boğazın her iki tarafındaki dansçılar devam ediyor ve ahşap köprüdeki insanlar gelip gidip canlı. Geniş duman dalgaları, pavyonlar, pavyonlar ve göletler yeşil çam selvicisine yansır. Kaya garip taşları, çiçek yatağının bonsai ve asma yeşil bambu süslenmiş.

Liao Hongbiao, Shiwan Tao Po'nun efendisi, "Fan Ye Xishi Tao Tao ile karşılaşıyor".

Shiwan seramik plastik, hem "Shiwan Doll" seramik ve karakter şekilleri ile temsil edilen plastik beceriler. "Xishi Tao Tao ile karşılaşan hayran" sergisi, ilkbahar ve sonbahar döneminde ve savaşan devletler dönemi ve savaşan devletler döneminde politikacı hayranı Ye unvanına yerleştirildi. Solda bir kafa şapkası giyen, kriket olarak eğildiğiniz ve kaşlarını fan yapıyorsunuz. Batı'nın sağ tarafında, bir başörtüsü takıyor, taş üzerinde taş üzerinde oturuyor, kol ipliğini tutuyor ve düşük başlı kaşlar, kadınların utançlılığını gösteriyor. Karakterler beyaz sır ile kaplıdır ve hareketler birbirini yansıtır ve ilk karşılaştıklarında ikisinin sahnelerini şekillendirir.

Yazma: Nandu muhabiri Zhou Peiwen stajyeri Wang Ya

Nadir Master'ın işi! Haipai Heykel Sanat ve El Sanatları Butik Turu Guangzhou'nun İlk Durdurması Açılış
önceki
Liangshan Van, Jin Shajiang'ı devirdi ve ölülerin ve yaralı aile üyeleri konuştu! Cenaze masrafları için tıbbi masraflar için zordur
Sonraki
Lushan Scenic bölgesindeki yaşlılar, basamaklara sıçrayan su ile sürüldü! Yerel özür, ilgili tüccarların para cezasına çarptırıldığını söyledi
Ülke tek! "China Tide oyun sermayesi" başlığı Dongguan düşen çiçekler | Dongguan bir hafta
Typhoon "Teli" yaklaştı, Zhuhai Havalimanı Hong Kong'a giren ve çıkışların içinde ve dışında 63 uçuş iptal etti
Typhoon'dan etkilenen tüm uçuşlar 17 Temmuz'da iptal edilecek
2023'te Futian öğretmenleri yıl içinde serbest bırakıldı ve podyumu parlattılar ve sahneyi parlattılar.
Yaz Taşımacılığı Guangzhou metro yolcu akışı 10 milyon "engel" aşıyor ve bu metro etkinliği de çok sıcak ...
20 saat içinde çözülen Longhua Yi topluluğunun çay lehçesi kitlelerin taleplerine hızlı bir şekilde cevap verecek
"Hemen yerleşmeye hazır!"
Yeni işçide ilk kez gol attım. Fang hao: Beni oynamaya gönderdiğim sürece, kesinlikle dışarı çıkacağım
Suarez: Oyuncunun performansından memnun kaldılar, saldırganlık oynadılar
Resimde Resimde İnsanlar: Zizhuyuan'daki Lotus Ponds Serin
Çin'in ekonomik yuvarlak masasını takiben, 2023'te Çin ekonomisinin yarı yılı raporunu anlayacak
To Top