"Denize Gitmek" den "Deniz'e Gitmek" e: "Butterfly" edebiyatı tarafından yaratılan bir güzellik imparatorluğu

Li Peishan/Wen

Çin edebiyatının tarihini anlarsanız, "Chen Dixian" garip bir isim olmamalıdır. Kelebek Okulu'nun temsilci yazarlarından biri olarak, aşkı güçlü metinle tanımlamakta iyiydi. O zaman, ortaya çıkan vatandaş sınıfı gazetede serileştirdiği romanları kovalamak için uğraştı.

Çok az insan yüz yıl sonra "Patoo Kelebekleri" edebiyatının bir zamanlar bir yandan büyük bir güzellik iş krallığı yarattığını biliyor. Hafif endüstri imalat şirketi "Aile Endüstrisi Derneği" ve "Yenilmez Kartları" (vatandaşlar homofonik "kelebek kartlarına" alışkındır) diş tozu ve "denize gidiyor" tarafından kurulan kokulu tozlara. Çin imalatının ilk parti. Güneydoğu Asya'da "Denize Gidiyor".

Columbia Üniversitesi Doğu Asya Araştırma Enstitüsü Direktörü Lin Yuqin, "Güzellik Empire Kelebek Markası: Modern Bir Çin Halk Endüstrisinin Tarihi" kitabında, halk tarafından unutulan edebiyat ve girişimcilerin tarihini kurtardı. "Chen Dixian" ın ince bir odağı, modern Çin halk endüstrisinin nasıl geliştiğini ve tarihi şimdiki, kültür ve iş ile akıllıca ilişkilendiriyor. Kitapta sonuçlandığı gibi, "Chen Dixian'ın kariyeri hem hayal edilen hem de sanayileşmiş, hem metin hem de malzeme gibi kültür hem de iştir."

"Denize Git" ile başlayalım. Chen Dixian, Hangzhou'nun çok "GentryDoctor" evinde doğdu ve yetkilileri ve uygulayıcılara yetiştiriyordu. Lise şovundan sonra her yerde personel olarak görev yaptı. "Kırmızı Konakların Rüyası" nda sarhoştu. "Kelebek Xian" başladığı en eski ve en ünlü takma addı. Çin kültüründe başka bir ünlü rüyadan alındı- "Zhuang Zhou Mengdie". Hangzhou'dayken şiirler yarattı ve bu isimle Literati koleksiyonuna katıldı.

Ve bu isim gerçekten başlatıldı ve Şangay Plajı olarak yeni bir romancı olana kadar beklemek zorunda kaldı. 1913'te Şangay'ın en önemli günlük gazetesinde "Golden" romanını serileştirmeye başladı. Bu roman batı romantik romanlarından yararlanıyor, ancak ana "haraç" nesnesi "Kırmızı Konakların Rüyası" dır. Romanın deneyimi kendi hayatının gölgesine sahiptir. Açıklanan konu üzgün bir adam ve iki kadının devam eden duygusal dolaşıklıklarıdır.

O zaman, insanlar "kırmızı bir bina gibi" olduklarını söylediler ve "kırmızı konak rüyasında kişi" olduğu konusunda ısrar etti. Uzun yaşamda, Chen Dixian her zaman okuyucuların saf mizaç adamı hakkındaki kendi imajını bağlamasına izin vermeye çalıştı. Bu, ticari sermayesinin çok önemli bir parçası haline geldi.

Bu "Altın Dian" da, erkek kahramanı Jia Baoyu gibi çok "aşk -beyin" ihale adamı olmasına rağmen, romanda ve arkada, iş fırsatlarını nasıl ele geçireceğini, aile sesini nasıl ele alacağını ve Ailesinin sesleri ve ailesinin seslerini ele alıyor. Chen Dieksian'ın kendisi, çay dağıtım, bilimsel enstrüman satışları ve Chen Dixian'ın kendisinin Hangzhou'nun kendisinin Chen'in kendisi kadar temel olduğu çayın raporlanması.

Bununla birlikte, bundan sonra Chen Dixian, romancının kariyerinin nadir başarısını sıkıca kavradı ve bunu Şangay'daki topuğu stabilize etmek için temel olarak aldı: bir yazar, gazete, editör, serileştirilmiş romancı, kapsamlı yeni bir "edebiyat" oldu. Sadece şu anda kamu düzeyinde "tüccar" olarak etiketlenmemişti.

Aslında, Chen Dixian yeni edebiyat kariyerine bir "işadamı" yöntemiyle uğraştı. "Kariyeri neredeyse her zaman kar için." Lin Yuqin oldukça doğrudan yazdı, "seri romanları, insanların bildiği çeşitli Çin klasik literatürün rutinlerini yeniden yazıyor. Derleme ve adaptasyon. Aynı yıl Şangay'da Kişi Çeviri Salonu. Beş yıllık iş boyunca, "Holmes Dedektifinin Komple Eserleri" de dahil olmak üzere yaklaşık 3 milyon kelime tercüme edildi. İngilizce anlamıyorum.

Çeviri işi, endüstriyel montaj hattında küçük bir aile atölyesi şeklinde verimli bir şekilde faaliyet göstermektedir. Bu beş kişilik ekibinde, 18 yaşındaki oğlu ve 13 yaşındaki kızı da dahil olmak üzere sadece bir çalışan İngilizce biliyordu. İngilizceyi bilen çalışan ekibin çekirdeğidir. İngilizceyi diğer insanlar tarafından yerel olarak yorumladı ve daha sonra bir sonraki adımda klasik Çince'ye çevrildi. Chen Dixian, en "yaratıcı" kısım olan son pozitif ve nemlendirici çalışmadan sorumludur. Büyük paragrafın metnini silmeyi ve düşüncelerini ifade etmek için kendi fikirlerini eklemeyi seviyor. Bu işlere katılan kızı, babasının "özgür çeviriye" hayran kaldığını ve Batı edebiyatının yaratıcı becerilerini sakladığını ve emdiğini söyledi. Çinli okuyucuların tadı.

1914'te başladığı "Kadın Dünyası" dergisi de böyle bir "kültürel üretim" yöntemine devam etti. Karısı ve çocukları, dergisini "işçilik" ile kadınlara tanıtmak ve kendi başlarına kozmetik yapmayı ve perde arkasında çeviri ve yazı olarak hizmet etmek için birlikte savaştılar. Dergiler tarafından tanıtılan formül genellikle yabancı kitaplardan ve dergilerden gelir ve birçok yanlış çeviri ve kaçırılan çeviriler vardır. Bu dergi bir kişilik kurmasına yardımcı oldu, ancak oldukça profesyonel ve aynı zamanda moda gelgit ve kozmetik üreticisinin görüntüsü olabilir.

1918'de Chen Dixian "Aile Endüstrisi Topluluğu" nu kurdu. Bu, üretim günlük ihtiyaçları ve ilaçlar için ortak bir girişim limited şirketidir. Şu anda gerçekten "denize gitti". "Edebiyat" ın kazandığı ve biriktiği para, bu küçük şirketi açma müdürü oldu. "Tüccar" kariyeri "edebiyat" kariyerinden çok daha başarılı olabilir. Lin Yuqin, "aile" olarak adlandırılan bu şirketin yavaş yavaş büyük bir şirket haline geldiğini ve daha sonra "Çin'deki en başarılı kozmetik ve günlük ihtiyaçlar şirketlerinden biri" ve hatta Çin imalat endüstrisinin resmi seviyesinde olduğuna dikkat çekti. Resmi düzeyde yayınlanan kılavuz da tanındı.

İşinin başlangıcında, test edilen başarılı "metodolojiye" devam etti -aile atölyesi formu ve mevcut endüstriyel montaj hatlarının bölünmesi. Kendi ailesiyle operasyon mekanı olarak, karısı ve çocukları tekrar bir araya geldi. Buna ek olarak, sadece 10 işçi işe alındı. Karısı, diş tozu ve krem de dahil olmak üzere en eski ürün için koku yapmaktan sorumludur ve kızının işi tütsü ortaya çıkarmaktır. "4 Mayıs hareketi" ve vatansever bir artışla çakışan Chen Dixian, diş tozu ürünlerinin Japon rakiplerinin diş tozundan daha iyi olduğunu iddia etti. Hemen işletmenin ölçeğini genişletti ve iki yıl sonra mekanize üretime başladı. Kendisi de "yerli ürün" in lideri oldu.

Lin Yuqin'in testine göre, Aile Endüstrisi Kulübünün formülü ve üretim teknolojisi, kadınlar dünyasında başlatılan formülü gibi, yabancı teknolojinin taklit ve yerelleştirme ayarlamasından geldi. Chen Dixian, aile endüstrisindeki aile endüstrisine ışık olarak kanıtlayabilecek bir dizi "yenilmez" diş yemeğinin hikayesini anlatmaktan özellikle mutlu. Magnezyum kaynakları, diş tozu da dahil olmak üzere toz kozmetikleri yapmak için önemli bir doğal hammadde haline geldi. Gelecekte yabancı hammaddelere güvenmeyin. Aslında, gerçekten kimyasal yöntemi kullanıyor ve tuz halidinden magnezyum karbonat çıkarıyor. Bu, "yenilmez" güzellik makyajının gerçek çekirdek hammaddesinin kaynağıdır.

Bu aynı zamanda onun endüstriyel zincirinin anahtarı haline geldi. 1921'de tuz ve halojenden yapılmış "Çin İlk Magnezyum Fabrikası" nı açtı, artan kalabalık kozmetik endüstrisinin meslektaşları için hammadde sağladı ve daha sonra diş fırçaları ve kutu fabrikaları gibi bir dizi alt şirket açtı.

Aile Endüstrisi Derneği'nin 1930'larında, o sırada Çin'deki ikinci en büyük kozmetik ve günlük ihtiyaçlar üreticisi oldu. En yüksek çıktı değeri 2.43 milyon yuan'a ulaştı. Çalışanların 420 kişisi vardı.

Chen Dixian'ın Çin'in modern anlamda ilk "denize gitme" partisinde ilk üreticilerin parti olabileceği söylenebilir. kopyalandı ". Kısacası, çeşitli pazarlama faaliyetleri sayesinde, marka ve yerel yıldızların imajı bağlantılıdır ve insanların ünlülerin fanatizmine olan sevgisi ürün satışlarına dönüştürülür. O zaman Nanyang, Çin dışındaki en büyük Çin filmi pazarıydı. Denizaşırı Çin grubu toplam nüfusta oldukça büyüktü ve Şangay film yıldızları hakkında oldukça hevesliydi. Li Lili ve Wang Renmei "kelebeği" övdü ve fotoğrafları Çin gazetelerinde yoğun görünüyordu. Temel olarak, "onay" doğaydı. "Kelebek kartı" ürünü için Güneydoğu Asya satışlarını sorunsuz bir şekilde açtı.

Ancak, Chen Dixian'ın kendisi "Yenilmez Kart" a bağlı en sıkı "görüntü sözcüsü" dir. "Yenilmez marka" nın ticari markası ve ambalajı, kalem adında "kelebek" elemanı ile akıllıca harmanlanmıştır. "Kelebeklerin" münhasır haklarını almaya cesaret eden akranlar için, diğer tarafa imtiyaz vermek için kamuoyu ve yasal kanallar kullanıyor.

Lin Yuqin'in görüşüne göre, bu, Chen Dixian tarafından dikkatlice ele alınan iş imparatorluğunun işleyişinin özüdür, böylece kendi "insanları" ve tanıtmak istediği "şeyler" tamamlanır ve güvenilir bir gerçek hissi yaratır. "Gerçek tutkulu bir insanın edebi imajı, tüketicilerin kelebek markasına arzu ve sadakatini uyandırmasına yardımcı oldu. Aynı zamanda, ürünün güvenilirliğini ve masumiyetini de garanti ediyor ve karlılığın amacına ulaştı."

On sekizinci yüzyıl kadınlar öğretim geliştirdi
önceki
Otani Xiangping: Beyzbol Endüstrisinde "İki Knife Stream"
Sonraki
Xiangrui'nin Sırrı
Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası'ndan sonra: Birkaç Ayrıntı ve Gerçeklik "Yeniden Bağlama" Lu Xiuqiang, dava fermantasyonunun hisse senedi fiyatı manipülasyonundan şüpheleniliyor
Teknolojik ilerleme mantığını tekrarlayın
Antik Çin bir imparatorluk mu?
Xinwangda, yaklaşık üç yıl boyunca listeyi ve listeyi bölmeyi planlıyor, 10 milyar yuan'ı aşan kümülatif finansman ve 2,9 milyar yuan kaybı
Genişletilmiş Hibrid'in ön ve arkası: İdeal Run Selis Steped
Zhong Geng Fonu, Qiu Dongrong ve Sinoshiko UBS, ikinci çeyrekte en son pozisyonlar ortaya çıktı.
Çin Sif Cao Deyun: Durum Sorumlulukları Keşfedin Yönetimi CO -İnşa ETG ESG Yatırım Ekosistemi
Çin Sif Wang Yida: Yeşil Yatırım için Bazı Düşünme Noktaları ESG Sorumluluk Yatırım Uygulaması
Ulusal İstatistik Bürosu: Lityum piller gibi "yeni üç" ürün gösteren ülkemin yeşil dönüşüm sonuçları% 61,6 arttı
Shoura Büyük Çin Genel Müdürü Sheng Chen: Yeni enerji araçlarının kaybı nerede?
Fotovoltaik bileşen üreticisi, tüm endüstriyel zincirin düzenini güçlendirmek için, listeledikten 40 gün sonra 18 milyar yuan yatırım anlaşması atarak
To Top