Xinwangda, yaklaşık üç yıl boyunca listeyi ve listeyi bölmeyi planlıyor, 10 milyar yuan'ı aşan kümülatif finansman ve 2,9 milyar yuan kaybı

Ekonomik Gözlem Ağı Muhabiri Zhou Ju Petek'in yeni enerjisinden sonra, başka bir güç pil üreticisi ayrılacak ve piyasaya sürülecek. 14 Temmuz'da Xinwangda (300207), şirketin iştiraki Xingwangda Power Technology Co., Ltd. ("Xinwangda Power" olarak adlandırılır) shenzhen borsası mücevherlerine bölmeyi planladığını belirten bir duyuru yayınladı. Önümüzdeki birkaç gün içinde, listeleme, risk istemleri ve yatırımcıların cevaplarıyla ilgili görüşlerle dış dünyaya yayınlanmaya devam etti.

Spin -off ve listeleme amacıyla ilgili olarak, Xinwangda, bu spin -Off ile şirketin bağımsız yeni enerji aracı Pil Araştırma ve Geliştirme, Üretim ve Satış Platformu finansmanı sermaye gücünü artırdığında kullanılacağına dikkat çekti. Yeni Enerji Araç Güç Pil İşinin karlılığını ve kapsamlı rekabet gücünü artırın.

Kamu bilgileri, Xinwangda'nın 1997 yılında kurulduğunu göstermektedir. İlk günlerde Konka, Philips, Haier vb. İçin küçük tüketici lityum piller sağladı ve otomotiv güç pil alanını yavaş yavaş otomobillerde konuşlandırdı. Şu anda, Xinwangda esas olarak tüketici pil işi, elektrikli araç pil işi (yani güç pil işi) ve enerji depolama sistemi işine dayanan üç büyük işletme kurmuştur.

Kümülatif finansman 10 milyardan fazla

Bölünmesi planlanan Xinwangda Power'ın ana işi, güç lityum pillerin geliştirilmesi, üretimi ve satışıdır. Xinwangda, 16 Temmuz'da yayınlanan "Yatırımcı İlişkileri Etkinlik Kayıt Formu" nda, güç pil sektörünün ana müşterilerinin yurtiçinde ve yurtdışında ve gelişmekte olan araç imalat güçleri olduğunu söyledi. Yerli müşteriler Geely, Dongfeng, Dongfeng Liu Liu da dahil olmak üzere Buharlama, ideal, vb. Yurtdışı müşterileri arasında Renault, Nissan, vb. Buna ek olarak, şirket ayrıca Volvo ve Volkswagen'in belirlenmiş noktalarını da elde etmiştir.

17 Temmuz'da, kırmızı ok marka danışmanlığı ortağı olan Xia Chunbing, ekonomik gözlem ağından gazetecilere, sermaye piyasası açısından, sadece güç pillerinin ayrılmasının Xinwangda Şirketi için faydalı olduğunu söyledi. Buna ek olarak, kurumsal gelişme açısından, güç pillerinin bağımsız çalışması da iş geliştirmeye elverişlidir.

Xinwangda, bu spin -Off'dan sonra, Xinwangda Power'ın doğrudan finansman işlevlerini ve avantajlarını oynamak, finansman kanallarını genişletmek, finansman esnekliğini artırmak ve finansman verimliliğini geliştirmek için yeni bir sermaye işletme platformu kullanabileceğini belirtti. Sermaye yapısını optimize edin, borç geri ödemesini artırın, işletme risklerini azaltın ve şirketin kapsamlı rekabet gücünü artırın.

Adlandırılmak istemeyen bir endüstri analisti, ekonomik gözlem ağının muhabirine, son iki yılda Xinwangda'nın motivasyonunun çok fazla yatırım elde ettiğini ve sermayenin de Xinwangda'nın bağımsız listesini yapma ihtiyacı olduğunu söyledi. Verilere göre, 2022'den bu yana, Xinwangda'nın gücü, toplam 10 milyar yuan'ın üzerinde bir miktar ile üç tekerlekli bir finansmanı tamamladı. devlete ait ve büyük ölçekli devlete ait varlıklar ve büyük ölçekli devlet varlıkları ve Shenzhen Yatırım Kontrolü, Shenzhen Investment ve IDG gibi büyük ölçekli finansal kurumlar olarak.

Bu yılın Haziran ayında, Xinwangda'nın gücü başka bir sermaye artışı aldı. 10 kurum, Xinda'nın Xinwangda tutma iştirakleri için Xinda tutan Xinda Power'ın sahip olduğu 10 kurum, Xinda'nın güç eşitliğini elde eden toplam 990 milyon yuan. Sermaye artışından sonra, Xinwangda'nın Xinwangda gücünün Sincan Huizhou ile hissedar oranı yeni enerji % 44.29'dan % 42.83 değişecek.

Kayıp kayıplar iyileştirilecek pazar payını şiddetlendiriyor

Performans açısından, Xinwangda'nın gücü son yıllarda para kaybetmeye devam etti. Açıklanan verilere göre, 2020, 2021 ve 2022'de Xinwangda Power, sırasıyla -707 milyon yuan, -1053 milyar yuan ve -1094 milyar yuan.

Şu anda, Power Pil pazarında, Xinwangda kafa kampına sıkışmadı. Çin Otomobil Derneği tarafından yayınlanan verilere göre, 2023'ün ilk yarısında, yerli güç pil şirketleri sıralamasında Xinda, sadece%2.46 pazar payı ile 3.74GWH araç hacmi ile 6. sırada yer aldı.

Xia Chunbing, güç pillerinin bağımsız çalışmasından sonra, çift katmanlı olumlu iç operasyon koşulları ve net dış biliş koşulları altında, Xinwangda'nın kafa kampını etkilemeyi umduğunu söyledi. Yukarıda belirtilen analistler, Güç Pil pazarının mevcut modelinden, Xinwangda'nın Ningde Times ve BYD ile karşılaştırılamaması gerektiğini, ancak gelecekte hala bir şans olduğunu söyledi.

Şu anda, birçok güç pil şirketi finansman kanallarını genişletmeye devam ediyor. Güç pil sektörünü sökme planından önce, Xinwangda geçen yıl Kasım ayında İsviçre Borsası'nda listelendi ve GDR çıkararak yaklaşık 3.1 milyar yuan topladı. Buna ek olarak, guoxuan hi -tech, shanshan Co., Ltd. gibi bir dizi lityum pil şirketi, Kida ve Green Mi'den yapılmış GDR ihraç edilerek Ruixi Borsası'nda listelenmiştir. Çin'de, Şangay Menkul Kıymetler Borsası'nın Bilim ve Teknoloji Kurulu'nda geçen Kasım ayında listelenmek üzere uygulanan petek enerjisi, 15 milyar yuan toplamayı planlıyor. Şangay Menkul Kıymetler Borsası'ndan ikinci tur soruşturma aldı.

Listelenen şirketler için, iştiraklerin listelenmesinin, bankalararası rekabet, bağlı işlemler ve ana şirketlerin boşaltılması da dahil olmak üzere belirli risklerle karşı karşıya olduğunu ve değerlemeleri reddettiğini belirtmek gerekir. Bu bağlamda, Xinwangda duyuruda Xinwangda Power ve şirketin diğer iş sektörlerinin yüksek kaldığını belirtti. Bu spin -OFF'nin şirketin diğer iş sektörlerinin sürekli operasyonu üzerinde önemli bir etkisi olmayacak. Aynı zamanda, Xinwangda da bu spin -off'un tamamlanmasından sonra şirketin Hinwangda'nın gücünü hala elinde tutacağına dikkat çekti. Xinwangda gücünün finansal durumu ve kârlılığı hala şirketin birleşme beyanına yansıtılacak.

Antik Çin bir imparatorluk mu?
önceki
Genişletilmiş Hibrid'in ön ve arkası: İdeal Run Selis Steped
Sonraki
Zhong Geng Fonu, Qiu Dongrong ve Sinoshiko UBS, ikinci çeyrekte en son pozisyonlar ortaya çıktı.
Çin Sif Cao Deyun: Durum Sorumlulukları Keşfedin Yönetimi CO -İnşa ETG ESG Yatırım Ekosistemi
Çin Sif Wang Yida: Yeşil Yatırım için Bazı Düşünme Noktaları ESG Sorumluluk Yatırım Uygulaması
Ulusal İstatistik Bürosu: Lityum piller gibi "yeni üç" ürün gösteren ülkemin yeşil dönüşüm sonuçları% 61,6 arttı
Shoura Büyük Çin Genel Müdürü Sheng Chen: Yeni enerji araçlarının kaybı nerede?
Fotovoltaik bileşen üreticisi, tüm endüstriyel zincirin düzenini güçlendirmek için, listeledikten 40 gün sonra 18 milyar yuan yatırım anlaşması atarak
10 yıllık uyku için Qingdao'nun eski "en uzun binası" birinci sınıf öğrencisi geçmişte
Boc Securities Guan Tao: Dış çevre perspektifinden, yılın ikinci yarısında üç zorluk var
Yili, süt endüstrisinin kazanan ekosistemi yaratır: Yüksek standartlar temeldir, kazan -win hedefidir
Yetkili Serbest Bırakma: Hava Kuvvetleri Havacılık Açık Kampanyası · Changchun Havacılık Sergisi Temmuz ayı sonlarında Changchun, Jilin'de yapılacak!
Ekonomiye dijital olarak bakın, Çin ekonomisi istikrarlı ve iyi,
Evren kaç yaşında? 267 milyar yıllık en son tahmini
To Top