80.000 yuan'a geniş alanlı otomatik bir SUV satın almak için Baojun'dan başka kim var?

Metin jackielxx

Fiyat: 8.88-10.28 milyon yuan

Satın alınabilir endeks:% 70

80.000 yuan'a ne tür bir SUV satın alınabilir? Bunların çoğu, bağımsız markaların kendinden emişli küçük deplasmanlı kendinden emişli + manuel dişli modelleridir ve sınıf boyutlarının çoğu 2600 mm dingil açıklığına sahip küçük SUV'lardır ve ne kadar büyük olursa olsunlar 2650 mm'lik giriş seviyesi kompakt modellerdir. Konfigürasyondan bahsetmiyorum bile ... Ortak girişim markasının neredeyse sadece sembolik dilenci versiyonu 90.000 yuan'a girebilir Bağımsız markanın konfigürasyonu daha yüksek olacak, ancak aynı zamanda bir giriş seviyesi. Kısacası, bundan önce, tüketiciler yalnızca küçük bir alana sahip ve 80.000 yuan için çok az yapılandırılmış, kendine ait bir marka SUV satın alabiliyordu Daha kritik bir konu, yalnızca manuel vitesin seçilebilmesidir.

"Daha önce" kullanmanın nedeni, her zaman bir "fiyat katili" olan SAIC-GM-Wuling'in bir kez daha otomatik SUV'un düşük fiyatını 80.000 yuan aralığına itmesidir - şimdi tüketiciler de 80.000 yuan harcıyor, 1.5T motor, CVT şanzıman ve 4.65 metreyi aşan 2019 Baojun 530 satın alabilirsiniz.

Aslında, 2019 Baojun 530 sadece 1.5T + CVT modellerine sahip, bu fiyat seviyesinden AMT dişli kutuları ile donatılmış önceki modellerle aynı, fiyatı orijinal 1.5T manuel şanzımandan sadece dört ila beş bin daha fazla olsa bile. yuan. Jiashipai'nin görüşüne göre, pazarda 100.000 yuan'ın altındaki otomatik şanzıman modellerinin oranı artmaya devam ederken, Baojunun güçlü otomatik şanzıman eksikliği, satışlardaki artışını her zaman sınırlandırdı. CVT şanzımanlarına, SAIC Motor'a geçtikten sonra GM Wuling, yeni modelin otomatik şanzıman fiyatını 80.000 yuan aralığına bile itti ve eski Haval H6 modeline karşı "keskin nişancı" zihniyetini gösterdi.

2019 Baojun 530 ile ilgili olarak, önemli bir değişiklik, Honeywell'in yeni nesil turboşarjı ile donatılmış N15T serisi motor ve SAIC ile Bosch'un ortak araştırma ve geliştirmesi dahil olmak üzere tüm sistemin yeni bir güç aktarım mekanizmasıyla değiştirilmiş olmasıdır. CVT şanzıman. Bu güç aktarım sistemi seti, 111kW maksimum güç ve 250N · m maksimum tork dahil olmak üzere biraz geliştirilmiş güç parametrelerine sahiptir, ancak daha da önemlisi, CVT yardımıyla araç yakıt tüketimi azaltılabilir. Ve birçok Baojun kullanıcı grubu için, daha önceki 6DCT dişli kutuları ile karşılaştırıldığında, yeni CVT, Baojun'un ana konumlandırmasıyla daha uyumlu olan daha yumuşak bir sürüş deneyimi karşılığında.

Giriş seviyesi modelin bir diğer temel satış noktası, 8.88 milyon yuan olan otomatik elit tip "uzay" dır. Changan, Geely, Haval ve aynı fiyat aralığındaki diğer ürünlerle karşılaştırıldığında Baojun 530, 2750 mm dingil mesafesi, 4655 mm uzunluk ve 1835 mm genişlikte daha büyük bir avantaja sahiptir ve bu "büyükleri güzelleştiren" Çinli tüketiciler için çok önemlidir. SAIC-GM-Wuling'in bu sefer giriş arabasının görünüm konfigürasyonunu basitleştirmediğini belirtmekte fayda var, hala 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve tavan raflarıyla donatılmıştır. Sadece otomobilin konfigürasyonundaki kullanımı zorlukla tatmin ediyor ve LED gündüz sürüşü, merkezi kontrol geniş ekranı, anahtarsız giriş / çalıştırma ve açılır tavanın temel konfigürasyonlarından yoksundur.

Bir sonraki adım, esas olarak elit modelin elektrikli sunroof, anahtarsız giriş / çalıştırma, 8 inç dokunmatik LCD ekran, ters görüntü, LED gündüz sürüşü vb.'den yoksun olduğu konfigürasyonu artırmak için 95.800 yuan'lık otomatik lüks modeldir. Kurulum sonrası açısından bile gerçek bir konfigürasyon yedi bin yuan'dan fazladır. Ek olarak, uzun mesafeler kat etmesi gereken tüketiciler için de oldukça faydalı olan arka egzoz havalandırmaları, arka silecekler, çok işlevli direksiyon simidi, hız sabitleyici vb. Baojun 530'un bu versiyonunun 100.000 yuan'dan daha düşük fiyat aralığında en uygun maliyetli seçim olduğu ve kullanabileceğiniz hemen hemen her şeyin zaten mevcut olduğu söylenebilir.

En iyi donanımlı Baojun 530 otomatik seçkin modelin fiyatı, 100.000 yuan'dan biraz fazla olup, 102.800 yuan'a ulaşmıştır; bu, esas olarak elektronik el freni, tam boyutlu yedek lastik, panoramik sunroof, lastik basıncı izleme ve daha iyi görünen 7 inç LCD gösterge paneli dahil. Araç ağı işlevi. Bunu tek adımda yerine getirmek isteyen alıcılar için doğal olarak en iyisidir Sonuçta, bu yapılandırmaları tamamlamak için rakip ürünler genellikle 20.000 ila 40.000 yuan'a mal olur, ancak maliyet performansını önemseyen kullanıcılar için lüks tip yeterlidir.

Ürün seviyesinde fiyat-performans oranının çok samimi olduğu söylenirse, SAIC-GM-Wuling'in terminalde verdiği satış stratejisi, Baojun 530'un Haval H6'yı alt üst etme girişimindeki "hırsını" daha da göstermektedir. Şirketin anlayışına göre, yeni otomobil bu aşamada bir kredi ile bir araba satın almak için 18 dönemlik sıfır faiz oranlı bir mali politika sağladı veya tüketiciler 3000 yuan sübvansiyon ve 3000 yuan Baojun 530 özel kit paketi arasında seçim yapabilirler. Başka bir deyişle, bu 3.000 yuan listeleme faaliyeti, temelde satın alma vergisinin yarısının bir "sübvansiyonu", sadece farklı bir biçim.

|
To Top