"Nefes alamıyorum" - Freud Case, Dalgalanmaya karşı tam ABD karşıtı ırksal ayrımcılığa neden oldu.

25 Mayıs'ta, geçen yıl, Afrikalı-Amerikalı George Freud, Minnesota, Minnesota'daki Amerikan Beyaz Polis Drake Xiaowan şiddetli kanun yaptırımı tarafından öldürüldü, böylece başka bir Amerikan Sosyal Sistem Yarışı'nı açtı. Ayrımcılık, polis şiddetli kanun yaptırımının "pylasysque".

Tekrar tekrar repal raporlama

Orijinal plana göre, yerel saat, dün gece 8. Pekin Sabahları sabahında, bu dava tutulmalı ve jüri seçim süreci başlatılmalıdır. Bununla birlikte, mevcut durumda bazı değişiklikler olmuştur. Mahkemenin açılmasından önce, Minnesota temyiz başvurusunda bulunuldu ve Huaneiping County Yerel Mahkemesi'nin yargıcı olan Hakim Kahırlığı, üçün yeniden başlatılmasını yeniden düşünmelidir. -Bir Xiaowan cinayeti. "

Geçen yıl Ekim'de Kashore, ikinci kattaki bir cinayet ve ikinci kattaki cinayet iddialarını sürdürdü, ancak Xiao Wan'ın üç seviyeli cinayet iddialarını reddetti. Suç kurulduktan sonra, ABD cümle standartlarına uygun olarak, ikinci seviye cinayeti, 40 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır ve üç katlı cinayet 25 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır ve cinayetin cinayetinin yüzleşmesidir. 10 yıla kadar hapis cezası.

Temyiz Mahkemesi için, "Üç sınıf cinayet iddialarının yeniden değerlendirilmesi", 8., Xiao WAN'ın avukatı öne sürdü ve Yüksek Mahkemenin Minnesota Yüksek Mahkemesine geri döneceğini söyledi. Savcılığın Khael'e, suçun henüz belirlenmemişse, muhtemelen sanığın Xiao WAN'ın kararın sonuçlarına hitap edeceği.

Son olarak, Khaell, en azından yerel saatin 9'una ertelenmiş 7. jüri seçimini askıya almaya karar verdi.

Irkçılığın çıkarmak zor

25 Mayıs 2020'de George Freud, Beyaz Polis Drake Xiaowan şiddetli kolluk kuvvetleri tarafından öldürüldü ve bu olay, büyük ölçekli bir anti-ırksal ayrımcılığa, polis karşıtı şiddetli kanun yaptırımı protestosunu tetikledi.

25 Mayıs 2020'de, Minnesota, Mingneapolis'te George Freud, 46, sahte banknot kullanmanın şüpheli olduğu için polis tarafından tutuklandı. Tutuklama işlemi sırasında Freud, polis tarafından şiddetle uygulandı ve boyun diz üstünden diz çöktü ve sekiz dakikadan sonra ölümleri boğdu.

George Freud: Nefes alamıyorum

Xiao WAN'ın yanı sıra, o sırada birçok polis memuru vardı, ancak Freud'un araması için ve Freud'un sesini bırakmalarına izin verecek insanların etrafında bir çağrı yaptılar.

Ertesi gün Freud'un öldükten sonra, 26 Mayıs'ta ve göstericiler Minneapolis'te gösterilerde bulundular, Amerikan polisini Afrikalı-Amerikalı grupları tedavi etmek için uzun zamandır protesto ediyor. Daha sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Washington DC'deki 50 eyalete hızla yayıldığı protestolar ve yüzlerce şehir gösteriler yaptı ve bazı protestolar da şiddetli çatışmalarda gelişti.

30 Mayıs gecesi, 12 Mayıs'ta New York, Los Angeles, Detroit gibi ABD ülkeleri, Houston, sokağa çıkma yasağının uygulanmasını açıkladı. 6 Haziran'a kadar, Amerika Birleşik Devletleri'nde zaten 650 şehir vardı, protesto, 34 eyalet ve Washington, DC var ve protesto gösterileri ile başa çıkmak için 40.000'den fazla ulusal koruma ekibi üyesini dağıtıyor.

Freud davasının neden olduğu protestolar ABD'nin Eylül ayına kadar devam etti ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük protestolardan biri oldu. Amerika Birleşik Devletleri'ne ek olarak, Freud hala diğer ülkelerde büyük ölçekli gösteriler teyit ediyor.

Haber Gözlemi: Hala nefes alamıyorlar

"Nefes alamıyorum" - bu Freud'un bıraktığı bir cümledir ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan zalim bir gerçekliktir. Freud'un ölümü 10 ay oldu ve hala nefes alamıyorlar.

21 Şubat 2021'de, Louisiana, Rouln, Louisiana'nın başkenti, 13 yaşında bir Afrikalı genç "Boğaz" idi.

13 Eylül 2020'de, Claiend County, Gürcistan'da, iki polis memuru Walker adında bir Afrikalı-Amerikalı adam bastırdı.

21 Haziran 2020'de New York'ta, Afrikalı-Amerikalı bir adam, birinin kilidi boğazını kullanan polisin zemine düştü.

Veri, Afrika kökenli Amerikalı öldürme olasılığının beyazın 3 katı olduğunu göstermektedir.

Şu anda ABD Başkan Yardımcısı ve Demokratik Başkan Yardımcısı Cama Harris: Gerçekten de iki grup adli sistem var, birçoğunun birçoğu, birçoğunun birçoğu öldürüldü (polis), bu tür şeyler nesillere devam etti, kimse bunu inkar edemez.

Açıkçası, Freud'un Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ölümü büyük ölçekli bir ırkçı protesto, Afrika kökenli Amerikalıların önemli bir gelişme olmadığını belirlediyse bile.

Freud'un sahnesinde polis boynunu çarptı, hala her gün yakındaki küçük ölçekli protestolarda tutulacak bazı insanlar var.

Ancak, Amerikan sosyal derin köklü ırksal ayrımcılığa ve polis şiddetli kolluk kuvvetlerine karşı karşıya, bunlar sadece kovada bir düşüş. Nefes alamıyor, sayısız Afrikalı Amerikalılar bu acımasız gerçekliğe bakar, hala değiştirmek istemiyorum.

Protestan: Adaletin istediğimiz gibi olmayacağını biliyoruz.

İngiliz Sky TV Reporter: Değişikliklerin değiştiğini mi düşünüyorsun?

yerel halk: Hayır, değişiklik yok.

|
To Top